В Іршаві порахували, що вода має коштувати 11,59. Але добре все одно не буде

В Іршаві порахували, що вода має коштувати 11,59. Але добре все одно не буде

Про те, що чекає на жителів Іршави з оплатою за водопостачання та чому вода інколи зникає з кранів пояснив начальник Іршавського КПВ Віктор Гелетей.
За його словами, стосовно зростання ціни на послуги водоканалу, то в принципі вся суть зводиться до кількох цифр. На сьогоднішній день у місті встановлено тарифи для населення на житлово-комунальні послуги у розмірі 7,72 грн./м.куб. при середньому по області 9.90 грн./м.куб. (в останній час ця цифра вже коливається від 11 до 13 грн.)

Ціна 7,72 грн./м.куб. утримується в місті вже два роки. Причому спільно із міськрадою за сприяння районної ради протягом останніх трьох років підприємству вдалося ліквідувати борг перед ПАТ «Закарпаттяобленерго» у сумі 300 тис.грн. та перейти на подачу води без перерв протягом дня.
Загальномісячна сума оплати електроенергії за перше півріччя поточного року коливалася в межах від 60551 до 65182 грн. при ціні за 1 кВт 1,03 грн. Натомість після збільшення ціни на електроенергію до 1,42 грн. сума до оплати за серпень становить 89489,82 грн.
У зв’язку з цим ІКПВ надіслано листа на розгляд сесії Іршавської міської ради, про перегляд тарифів на водопостачання та водовідведення, на основі висновку Державної інспекції з контролю за цінами, згідно якого розрахунок економічно обгрунтованих планових втрат з централізованого водопостачання та водовідведення в м.Іршава визначено в розмірі – 11,59 грн/м.куб.
«У нас були досить оптимістичні плани, оскільки міський бюджет спрямував щомісячно 10 тис.грн. і до кінця року ми могли не зачіпати тарифів взагалі і подавати воду абонентам безперервно протягом дня. Але на зараз ситуація різко погіршилася і слід оперативно приймати рішення. Адже є тільки два виходи – підняти ціну до економічно обгрунтованої і своєчасно платити за електроенергію, або залишити все як є, накопичувати борги, і як наслідок  — відключення від електроенергії насосної станції», — резюмував Віктор Гелетей.
Щодо водопровідної мережі міста то вона введена в експлуатацію в 1976 році. Експлуатаційний строк близько 20-25 років і як наслідок зношеності водопровідних труб — аварії. За словами керівника ІКПВ аварійність зростає ще й на зламі сезонів (літо-осінь, зима-весна тощо). Після ліквідації графіка подачі води мережа не витримує навантаження адже тиск у системі збільшився, хоча і стабілізувався та зменшилася кількість гідроударів. Тому останнім часом на магістралях трапляються аварії, відповідно, місто може бути без води декілька годин і про це не попереджують.
Отже, аби вирішити проблему із припиненням подачі води до всіх абонентів під час таких аварій ІКПВ спільно з міськрадою подано в розробку проект «Зонування водопровідних мереж міста», який передбачає встановлення 12-ти додаткових засувок в існуючих колодязях. Це дозволить локалізувати аварію у певному районі, вулиці, кварталі забудови.
Звісно, змінити ситуацію кардинально може тільки повна заміна водопроводу в місті. Проте на сьогодні це фантастика. Очевидно, слід поступово, по одній вулиці проектувати та виконувати заміну водопроводів. Хоч на це піде і не один рік.

Джерело: сайт Іршавської міськради

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-08-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Правова допомога, безкоштовна первинна консультація сайт: http://deportation-advocate.info/:- скасування заборони в’їзду, депортації з Польщі, Чехії, Німеччини, Швеції, Італії та інших країн Шенгенськ ......
Володимир 201716S (2017-08-21 16:12:12)
В нормальной стране,деньги потребовали бы вернуть,а чиновников на "покой" домой, по статье,причем и тех кто насчитал такие зарплаты! И только в "европейской" Украине, они задумалис ......
Вау (2017-08-21 16:05:03)
Да потому что все знают, что очень многие из бойцов АТО возвращаются с поломанной психикой, агрессивные, неадаптированные к социуму - зачем такие люди Польше? Они ведь не должны заботиться о трудоустр ......
iralivin (2017-08-21 15:54:55)
О, чудесная новость! Давно мечтаю побывать в Южной Корее, даже как-то узнавала в посольстве по поводу визы, но там всё оказалось так сложно, что я отказалась от этой идеи... Если бы ввели упрощенный в ......
iralivin (2017-08-21 15:52:09)
От якби легалізували б все це діло то нікого б і вивозити не прийшлося б і бюджет країни б краще виглядав,хто зна може і взагалі не прийшлося б клянчити в інших країн.А що до подібного дозвілля то я ......
Сашка (2017-08-21 12:12:39)