
І надалі ставки єдиного податку для платників 1-2 груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року, а для групи 3 (до якої увійшли як фізособи, так і юрособи) — у відсотках від доходу (відсоткові ставки).
1 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн за календарний місяць.
2 група. Фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн за календарний місяць.
Таким чином, законодавці прибрали нижню межу мінімальної фіксованої ставки єдиного податку (від 1% — для 1 групи і від 2% — для 2 групи). Тому фактично ставка єдиного податку може бути менше 12,18 грн (1 група) і 24,36 грн (2 група) за один місяць. Подивимося, як це буде реалізуватися на практиці.
3 група (фізособи і юрособи). Процентні ставки для таких єдинників складають:
> 2% доходу — за умови окремої сплати ПДВ;
> 4% доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Як бачимо, процентні ставки єдиного податку зменшилися майже в 2 рази (з 3 (5)% до 2% — при сплаті ПДВ, з 5 (7)% до 4% — без сплати ПДВ).
4 група (сільгоспвиробники). Тут без змін. Розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):
- для ріллі, сіножатей та пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому грунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) — 0,45;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — 0,27;
- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) — 0,27;
- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, — 0,09;
- для земель водного фонду — 1,35;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, — 3.
7dniv.info за матеріаламиІнформаційного порталу «Україна без корупції»