Онлайн-конференція з питань декларування начальника управління доходів і зборів із фіз. осіб ГУ ДФС у Закарпатській області

Онлайн-конференція з питань декларування начальника управління доходів і зборів із фіз. осіб ГУ ДФС у Закарпатській області

Інтернет-конференція під час якої начальник управління доходів і зборів із фізичних осіб Головного управління ДФС у Закарпатській області Ігор Кріль відповідає на запитання закарпатців з питань декларування.

Ігор Кріль: 

Темою сьогодні є декларування доходів, які громадяни отримували у 2014 році. До 1 травня громадяни повинні подати декларації. Хотів би звернутися до громадян, які це ще не зробили цього з проханням виконати свій обов’язок.

Подати декларацію повинні громадяни, які отримували доходи, що не оподатковувалися.

Зобов’язані подати декларацію громадяни, які отримували доходи від 2 і більше податкових агентів і загальна сума їхніх доходів перевищує 120 неоподатковуваних доходів. Також, якщо громадянин отримував інвестиційний прибуток.

Право подати декларацію мають особи, якщо понесли витрати, які дають право на податкову знижку. Це витрати на навчання, переобладнання транспортних засобів на альтернативні види палива тощо. Декларацію для отримання податкової знижки можна подати до кінця року.

Хочу звернути увагу, що я проаналізував питання, які вже надійшли, звернув увагу, що дуже багато питань не повністю стосуються теми зустрічі. Багато було питань стосовно подання декларації держслужбовцями за законом про антикорупційну діяльність і стосовно декларування доходів для отримання субсидій.

Питання антикорупційної декларації ми ще можемо коментувати, а щодо субсидії треба звертатися до органів соцзахисту.

Питання Андрій38: 

«Працюю в держтелерадіокомпанії, кадровичка сказала подати декларації, так як ми держслужбовці. Але наша робота не підпадає під Закон про держслужбу. Чи потрібно подавати декларації, і якщо треба, то як?»

Ігор Кріль: 

Декларація згідно антикорупційного закону не стосується теми зустрічі, однак спробую відповісти. Закон України Про боротьбу з корупцією передбачає, що певні категорії державних службовців та деякі посадові особи зобов’язані подавати декларацію в відділи кадрів за місцем роботи. Це юридичні особи публічного права, до них відносяться юридичні особи, створені державними органами, як на рівні держави, та і на рівні області.

Держтелерадіокомпанія теж відносяться до цієї категорії. Проте не всі працівники мають подавати таку декларацію, а лише ті, що мають управлінські функції. Тобто начальники, їхні заступники, словом, керівники.  

Питання Світлани: 
«Я знаю, що нерухоме майно, автомобілі, тощо треба вказувати в декларації за рік, якщо вони куплені цього року. А на роботі нас змусили записати все майно, хіба це правильно?»

Ігор Кріль: 

Це питання також стосується антикорупційного законодавства.  Пані Світлані  правильно роз’яснили, як її заповнити. Бо декларація передбачає доходи і витрати за поточний рік, при цьому мають бути вказані витрати, що перевищують суму у 80 тисяч гривень.  Проте мова іде про розділ декларації, що передбачає наявність майна, яким володіє декларант. Тому вказувати треба все майно: авто, квартири, рахунки в банку — незалежно коли вони були придбані. Варто звернути увагу, що якщо машина куплена цього року, то вона відображається в двох розділах: витрат і наявності майна.

Питання користувача JJJJJJJJJJ: 
«Сколько раз уже органы социальной защиты обращались в налоговую чтобы сверить представленные цифры в заявлении на субсидию и задекларированные доходы?»

 Ігор Кріль: 

Інформація, яку подають декларанти в органи ДФС є конфіденційною, вона може бути подана лише за заявою та з дозволу самого громадянина. Виняток складають деякі норми чинного законодавства, тобто коли йдеться про порушення кримінального провадження проти особи.  Сьогодні документів, які передбачали б надання такої інформації органам соціального захисту, немає. Наразі  ми жодної подібної інформації не надавали.  

Питання від читача 7dniv.info: 

«Через зміни в податковому законодавстві аптечні пункти в лікарських амбулаторіях і ФАПах закрили.  Ви плануєте це міняти?»

Ігор Кріль:

Я не знаю про такі зміни до податкового законодавства, які могли б призвести до того, що аптечні пункти в лікарських амбулаторіях і ФАПах закрили. Якби користувач більш розширено сформулював питання, було б простіше. Це більше схоже на зміни до фінансового та бюджетного законодавства. Зміни податкові не призводять до закриття таких установ. Адже амбулаторії та ФАПи перебувають на утриманні органів місцевої влади, податкове законодавство до цього відношення не має.

Питання користувача Ольга: 

«Я звільнилася з роботи держслужбовця 21 січня 2014 року. Тоді подала декларацію, включаючи час цієї роботи. Зараз працюю на приватника, але мені з попередньої роботи подзвонили і просять декларацію за весь 2014 рік. Я нічого не подавала. Чи передбачено за це якусь відповідальність? Я ж уже не працюю на державу, нащо ще одна декларація?»

Ігор Кріль:

Згідно чинного законодавства, якщо особа працювала на державній службі впродовж минулого року, то до 1 квітня такий громадянин зобов’язаний подати декларацію за 2014 рік. Відповідальність за неподачу передбачена –  адміністративна. Якщо орган, уповноважений на перевірку її проведе і напише протокол, а потім подасть у суд таку громадянку, то це може привести до дисциплінарної відповідальності. 

Питання від читача Марися: 

«У 2015 році я розлучилася з чоловіком, тобто весь попередній рік ми жили разом. Я в декларації вказала, що він відмовився надати дані про свій заробіток. Чи можуть бути якісь санкції проти мене чи нього?»

Ігор Кріль:

Узагалі досить часто трапляються випадки, коли члени сім'ї державного службовця відмовляються надати інформацію про свої доходи для декларування. Такий працівник має шанс втратити посаду в органах державної служби. Декларант мав юи тоді міняти місце роботи. Адже, якщо людина хоче працювати в таких структурах, то члени сім'ї мають це розуміти.

Всі особи, які спільно проживають і ведуть спільне господарство, зобов'язані вказуватися в декларації. Не важливо, чи це дорослі діти, чи дружина.

Питання користувача Липа: 

«А розкажите скільки задекларували ви, пане Кріль?»

Ігор Кріль:

Як громадянин не подавав декларації. Я державний службовець і працюю лише в одному місці, крім заробітної плати більше ніяких доходів не маю. Антикорупційну декларацію подав, відповідно до чинного законодавства. Вона на сайті ДФС висвітлена, всі можуть подивитися, там всі доходи відображено. 

Питання користувача Анатолій: 

«Как определяется налоговая база при продаже имущества, находившегося в собственности налогоплательщика менее 2 лет?»

Ігор Кріль:

Це питання якраз напряму стосується теми сьогоднішньої зустрічі. Нерухоме майно, яке знаходиться  у власності менше 3 років, при реалізації підлягає оподаткуванню. Громадяни, які при продажі не сплатили податок, мають задекларувати такі доходи. Податок нараховується, спираючись на довір купівлі-продажу, але не нижче експертної оцінки майна. 

Питання користувача Юрій_1: 

«Для отримання субсидії необхідно подати декларацію про доходи у 2014 році. Наступна ситуація. У березні 2013 року був мобілізований, відповідно почав отримувати грошове забезпечення у ЗСУ. За законом отримував і середню заробітну плату за основним робочим місцем. Відповідно, доходи за 2014 рік складали заробітна плата з основного місця роботи+грошове забезпечення у ЗСУ. На сьогодні, вказавши ці доходи, навряд чи служба соц захисту дасть дозвіл на отримання субсидії, адже доход був із двох джерел. Але після демобілізації ситуація повернулась до рівня березня 204 року. Чи потрібно вказувати у декларації грошове забезпечення, яке отримував під час служби за частковою мобілізацією, адже сума у декларації буде не зовсім адекватною для служби соцзахисту, враховуючі вищесказане. Причому дане питання торкнеться не одної сотні мешканців Закарпатської області. Дякую.»

Ігор Кріль:

Я не зможу на це питання відповісти. Особливості такого декларування доходів розроблялися в Міністерстві соціальної політики.  Якщо у громадян виникають питання про надання субсидії, треба звертатися в органи соцзахисту за роз’ясненнями.  Я бачив їхню декларацію, але щодо неї в мене  теж є багато питань.

Питання користувача Лариса:

«З якими питаннями щодо декларування найчастіше звертаються закарпатці в органи ДФС?»

Ігор Кріль:

Щодо декларування доходів, закарпатців найбільше цікавлять випадки, Ж коли треба подавати декларацію. Кожна людина, яка задає питання, звертається зі своєю проблемою та розповідає індивідуальні деталі. Консультуємо по кожній із ситуацій індивідуально.

Часто питають про базу оподаткування і терміни подання декларації. Декларація подається до 1 травня і люди мають 60 днів з дати її подання, щоб сплатити нарахований податок.

Питання користувача Вадим: 

«Подаючи декларацію для того щоб отримати субсидію, треба вказувати нараховані суми. Але ніхто їх ніколи в очі не видів, чому не говориться про суми, що ми получаємо на руки? »

Ігор Кріль:

Якщо ми говоримо про декларацію громадянина, то вона стосується саме доходу, коли треба визначити розмір податку для сплати. Очевидно це питання стосується декларації про на отримання субсидії, саме там вказується нарахований розмір доходу. Декларадію держслужбовці і громадянини подають з неоподаткованою сумою для обчислення майбутнього податку.

Питання користувача Анна: 

«Как подается налоговая декларация на доходы нерезидента, т.е. если нет регистрации в Украине?»

Ігор Кріль:

Обовязок подавати декларацію мають лише резиденти, нерезиденти декларацій не подають. Вони оподатковуються в джерелах виплат, при оформленні спадщини, договорів купівлі-продажу всі податки мають бути сплачані. Якщо нерезидент працює, як найманий працівник в Україні, і  перебуває на території більше 180 днів, то отримує функції резидента і декларацію подає.

 

Питання користувача Маріка: 

«Система декларування доходів не зроблена таким чином, щоб дійсно допогти облікувати доходи. Якщо людина працює офіційно, то за неї і так все заплачено, тому і хвилюватися немає чого. Так само спадщина, з нотаріусом оформляються всі документи і всі гроші сплачуються. А от ті, хто має ліві доходи, просто ризикують. От у мене 2 роботи: державна і неофіційна. Я готова заплатити податки з лівака, але до мене прийдуть податківці на розборки, щоб наїхати на підприємця. Як наслідок, я втрачу роботу. В чому тоді взагалі суть цього дурного процесу?»

Ігор Кріль:

Питання досить обширне і читач зачіпає досить різне законодавство. Очевидно, що громадянка працює на державній службі і вона взагалі не має права працювати десь ще. Виняток складає викладацька діяльність, творча, тощо. Державні службовці порушують корупційне законодавство, якщо поєднують основне місце роботи з підробітком. Друге питання стосується отримання заробітної плати «у конверті». Використання необлікованих працівників стоїть в країні досить гостро. Така проблема є і на Закарпатті, ми з нею боремося. Нове податкове законодавство  посилило відповідальність таких роботодавців, які платять своїм працівникам неофіційно. При виявленні таких випадків на них накладається  санкція у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного працівника. Також працює система заохочення, якщо роботодавець починає більше платити своїм працівникам, то понижується коефіцієнт ЄСВ.  Нова система стимулює і уникати таких ситуацій і посилює відповідальність.

Питання користувача ВВВВВ: 

«Чи потрібно подавати декларацію працівнику держпідприємства (не держбюджетне, госпрозрахункове), не держслужбовцю?»

Ігор Кріль:

 На схоже питання я вже відповідав сьогодні. Якщо громадянин є посадовою особою, наділений управлінськими функціями, то декларацію до 1 квітня він зобов’язаний подати.

Питання від користувача Лариса:

«Чи потрібно подавати декларацію якщо громадянин здає свою квартиру в оренду?»

Ігор Кріль:

При здаванні в оренду майна можуть бути різні випадки. Якщо доходи не були оподатковані в джерелах виплати, їх необхідно вказати в декларації.

Слід розуміти, що майно можна здавати в оренду податковому агенту, тобто юридичній особі, або фізичній особі-підприємцю, або ж  не податковому агенту, тобто фізичній особі. Якщо мова іде про перших –  податок і так сплачено, якщо громадянин здав в оренду майно не податковому агенту, то він зобов’язаний по закінченню року подати декларацію і заплатити податок. 

 

Питання від користувача Алла:

«Чи вчасно закарпатці подають декларації, чи чекають до останнього моменту?»

Ігор Кріль:

За наявною інформацією, ми вже маємо 25-30% декларацій громадян, з тих, хто має їх подати, решта 70% ще не подали. Але багато хто відтягує це на останній тиждень до закінчення граничного терміну подачі. Також є люди, що подають пізніше цього терміну, ми з ними окремо працюємо

Загалом є три способи подачі відомостей про свої доходи: можна подати в електронному вигляді, поштою і особисто. Першими двома користується багато громадян. Ми ще більшості декларацій не маємо, але закарпатці прийдуть. Центри обслуговування знають про це і працюють в посиленому режимі, в суботу і цього, і наступного тижня кількість працівників, що приймають декларації збільшено. 

Питання від користувача Журналіст: 

«Пане Ігоре, яку відповідальність понесе особа, яка вкаже у податковій декларації недостовірну інформацію щодо доходів. Маю на увазі не антикорупційну декларацію.»

Ігор Кріль:

Якщо громадянин не подав декларацію в термін, встановлений законом, то він буде зобов’язаний сплатити 170 гривень штрафу. При цьому декларацію все ж доведеться подати. Якщо ж не правильно відобразив доходи, то після перевірки такій особі донарахують суми податку. Санкція в такому випадку – 25% від цієї суми.

Питання від користувача Василь Васильович: 

«Щось слабувато мільйонерів цього року, тільки один, чи вже є більше? »

Ігор Кріль:

Зараз ми маємо лише одного мільйонера, спрогнозувати, скільки їх  буде — важко, це можна сказати лише після 1 травня. Минулого року мали 7 осіб, які задекларували доходи більше мільйона. Попередні роки було також було 7-8 чоловік. Можливо, з ростом курсу долара, їх може стати більше. Це ті громадяни, які мають дохід із-за закордону, при перерахунку на гривні їх може бути більше. Інформацію про них завжди публікуємо за 10 – 14 днів після закінчення декларування. 

Питання від користувача Ковач: 

«Нянько мені подарив машину й квартиру, в минулому році, я маю подавати декларацію? »

Питання від користувача Йосиф: 

«Доброго дня! Планую подарувати сину квартиру. Підскажіть, окрім мита, має бути і якесь оподаткування для сина? Дякую. »

Ігор Кріль:

Якщо такі подарунки роблять члени сім'ї першого ступеня споріднення, то вони оподатковуються за нульовою ставкою оподаткування. Такий громадянин може не подавати декларацію, або подавати, але податок буде 0%. 

Питання від користувача Петро: 

«Маю електронний ключ, хочу подати декларацію електронкою, можна довіряти цьому сервісу, все буде добре якщо я це зроблю? »

Ігор Кріль:

Сервісу можна довіряти. При відправлені електронної декларації громадянин зразу бачить, чи отримали служби ДФС цю інформацію. Крім цього, сервіс дозволяє перевірити правильність заповнення. 

Питання від користувача Остарбайтер: 

«Скільки закарпатців подали декларації для виїзду за кордон на постійне місце проживання???»

Ігор Кріль:

При виїзді громадян України за кордон на постійне місце проживання за 60 днів вони мають подати декларацію до ДФС. Але аналізу їх кількості ми не робили. Після подання такої інформації, органи фіскальної служби перевіряють і видають довідку про відсутність заборгованості зі сплати подаків, інакше на кордоні таких людей просто не випустять. Але громадяни, що виїздять, про це знають. Вони отримують про це інформацію в обов’язковому переліку документів. 

Питання від користувача Антон:

«Який рівень тіньових доходів на Закарпатті?».

Ігор Кріль:

Щодо рівня тіньових доходів, то тут називають різні цифри, оцінити рівень їх на Закарпатті я не можу. Але з кожним роком ми виявляємо все менше підприємців, що використовують необліковану робочу силу. Останні зміни до законодавства  зменшують навантаження на фонд оплати праці, одночасно, збільшення відповідальності за такі порушення призведуть до того, що їх все менше буде.

Питання від користувача Ліда:

«Чи є пільги при сплаті податків для волонтерів, які допомагають людям у зоні проведення АТО?»

 Ігор Кріль:

Таких пільги згідно кодексу не передбачено. Закон звільняє таких громадян від оподаткування, але є вимога для громадян стати на облік, перш ніж здійснювати таку діяльність. 

Питання від користувача Костя: 

«От знову ми говоримо про декларування доходів. Вже більше 5 років йде мова про те, що декларуватимуться витрати. Де справедливість, бідні люди вказують витрати при оформленні субсидій, а багаті не звітуються взагалі?»

Ігор Кріль:

Маємо надію, що в нашій державі,  як в інших розвинутих країнах, ми прийдемо до загального декларування доходів і витрат. На початку року пропонувалися такі зміни. Громадян хотіли зобов’язати подати нульову декларацію, тобто ті кошти, які перебувають у власності зараз, а потім звітувати про зміни. З наступного року це пититання охопить певний сегмент українців, тих хто витрачає більше 80 тисяч грн.  

Питання від користувача Цікавлюсь: 

«Чи обов’язково мати підтверджуючі документи про понесені витрати, коли подаю декларацію на податкову знижку?»

Ігор Кріль:

При поданні декларації на податкову знижку ніяких додаткових документів не потрібно, але при перевірці платник мусить представити документи, які говорять про право на таку знижку. Якщо це студент, то має бути договір із навчальним закладом, квитанції про сплату, при переобладнанні авто – техпаспорт.  

Питання від користувача  Федір Іванович: 

«Донька учиться в університеті, на платному, хто — я, чи вона має подати декларацію, аби отримати податкову знижку? Дякую. »

Ігор Кріль:

Податкову знижку отримує той, хто платив. Якщо за навчання дитини платить мама, вона подає декларацію. Дочка подає, якщо вона отримує доходи, тоді знижку отримує вона.

Питання від користувача  Цильо: 

«Маю 2 гектарі землі, вирощую там крумплі, парадички, такоє, а пак то файно продаю на базарі. Чи треба вказати задекларувати ці доходи, подавати декларацію?»

Ігор Кріль:

Доходи отримані від реалізації сільськогосподарської  продукції, отримані на власних землях податком не обкладаються. Для того, щоб не платити податки, такі особи мають взяти  в сільській раді довідку, що продукція вирощена на своєму підсобному господарстві. Якщо це підприємницька діяльність – треба платити податки. На сьогодні дуже багато громадян отримують такі довідки.

 Онлайн-конференцію завершено

7dniv.info

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-10-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)