Що з якістю закарпатського газу, або чому не кипить чайник

Що з якістю закарпатського газу, або чому не кипить чайник

Останнім часом чимало закарпатських господинь нарікає на малу тепловіддачу газу, мовляв, чайник дуже повільно закипає, або котел горить на повну, але батареї ледь теплі. Багато хто почав говорити про так званий «брудний» газ, нібито у його складі є певні домішки, що змушують лічильники крутитись швидше, але якісного тепла не дають. Кореспондент Мукачево.Net вияснив, чи відповідає калорійність закарпатського газу нормі.

Ужгородський майстер з ремонту котлів Іван щодня зіштовхується з різного роду поломками і з власного досвіду каже, що наш газ точно не має того коефіцієнту корисної дії, який мав би бути за вимогами:

«Я впевнений у цьому на всі сто відсотків. Це може побачити кожна господиня – якщо раніше каструля з водою нагрівалась 5 хвилин, то тепер значно довше». Майстер додає, що газ у трубах, очевидно, перемішують з технічним газом, що потім суттєво позначається у квитанціях на оплату з більшими цифрами розходу, ніж могли б бути.

За коментарем щодо чуток про «брудний» газ звертаємось до ПАТ «Закарпатгаз». Однак, тут кажуть, що тепловіддача газу в області не те, що нижча норми, але й навіть її перевищує:

«В Україні якість блакитного палива регламентується ГОСТом 5542-87. Документом передбачено, що калорійність газу (тобто його теплотворна здатність) повинна бути не менше 31,82 МДж/м3. Так, фактичне значення калорійності газу, який постачається споживачам Закарпатської області протягом року коливається в межах 33,12 МДж/м3 – 34,37 МДж/м3, що значно перевищує встановлене ГОСТ значення, — коментує заступник голови правління з постачання та якості газу ПАТ «Закарпатгаз» Денис Черненко. — Калорійність природного газу, яка нижче за 31,82 МДж/м3 фіксується лише в смт. Солотвино та відповідно до постанови НКРЕ № 583 від 03.03.2015 року ціна газу для споживачів даного населеного пункту нижча на 20%».

Денис Черненко каже, що визначення фізико-хімічних показників закарпатського газу проводять представники УМГ «Прикарпаттрансгаз» та ГПУ «Львівгазвидобування» та щодекади у електронному вигляді надають ПАТ «Закарпатгаз» сертифікат-паспорт фізико-хімічних параметрів природного газу. Копії цих сертифікатів розміщені у відкритому доступі на дошках оголошень абонентських служб ПАТ «Закарпатгаз» та публікуються на офіційному сайті компанії.

«Приймання природного газу ПАТ «Закарпатгаз» здійснює з магістральних газопроводів через ГРС, які належать газотранспортним та газовидобувним підприємствам. Система розподільчих газопроводів є герметичною і будь-які втручання в її роботу можуть мати вибухонебезпечні наслідки», — додають у підприємстві.

Цікаво, але в «Закарпатгазі» наголошують, що окрім фізико-хімічних параметрів газу на процес його горіння під час роботи газового обладнання впливають також інші фактори – зокрема, стан приточно-витяжної вентиляції, величина тяги в димоході, налаштування газового обладнання та його технічний стан. Виходить, що в чайнику, який довго закипає, винний не неякісний газ, а газові плити та котли, які масово зламались. «Совпаденіє? Не думаву».

7dniv.info за матеріалами Юлії Барабан,  Mukachevo.net

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Краще б голосували за петицію що до кримінальної відповідальності за неякісне будівництво та ремонт ДОРІГ....
Миколайович (2017-05-25 13:35:49)
Це що? Чоловіче добрий, ви писали не з бодуна?...
leo (2017-05-24 16:32:41)
мы тоже не хотим таких союзников которые хотят заселить всякими иноплеменниками нашу Христианскую страну. Президент Венесуэлы Николас Мадуро продолжает свое движение к изменению конституции, несмотря ......
Dthf (2017-05-24 14:11:26)
вернее сказать- язычесва. потому чо коммунизм это все ветвь язычества, поклонения умершим злым духам.А знаете почему турия наложила ВЕТО а участие Австрии в программах военного сотрудничества НАТО. По ......
Вера (2017-05-24 09:49:41)
Очередная шутка: Как у Дэвида гЕтты в песне -становится очень опасно, если превентированный удар не будет у странам хамитов, то страны Иафетов и симитов могут быть уничтожены уже этим летом в самое бл ......
Fkmaf (2017-05-24 08:53:29)