Арбузов: НБУ не бачить передумов для девальвації чи ревальвації гривні

    Арбузов: НБУ не бачить передумов для девальвації чи ревальвації гривні

Національний банк України (НБУ) не бачить зараз серйозних передумов ні для девальвації, ні для ревальвації національної валюти, повідомив голова НБУ Сергій Арбузов.

Арбузов зазначив, що Нацбанк у своїх розрахунках орієнтується не на курс в обмінниках, а на більш комплексний показник — ефективний обмінний курс.

«Так ось, значення номінального ефективного обмінного курсу (НЕОК) зараз становить 8,2 грн / дол. Реальний же ефективний обмінний курс (РЕОК) з урахуванням інфляційних параметрів складає 8,14 грн / дол. І якраз фактично відповідає сталому зараз на ринку — підкреслив глава НБУ. — У зв'язку з цим Національний банк не бачить зараз серйозних передумов ні для девальвації, ні для ревальвації національної валюти.

Крім того, Арбузов заявив, що НБУ після застосування санкцій до банків, які спровокували на початку вересня обвал гривні на міжбанківському ринку, має намір покарати банки за зловживання на готівковому ринку. „Ми покарали банки, що зловживали на міжбанківському ринку, а тепер мають намір врегулювати ситуацію на ринку готівковому. Після завершення перевірки, яка йде зараз, будуть застосовані заходи впливу до ще десяти банків“, — розповів він в інтерв'ю тижневику ZN.UA.

За словами голови НБУ, покарання залежатимуть від серйозності встановлених порушень — від штрафів до позбавлення ліцензій. „Ми збираємося покарати банки за те, що, маючи готівкову валюту в касі, вони відмовлялися продавати її людям у дні зростання курсу, тим самим стимулюючи панічні настрої“, — пояснив Арбузов.

Він зазначив, що виник 3 вересня надлишок гривні на міжбанку дозволив окремим гравцям усвідомлено завищувати курс, виставляючи при цьому тільки односторонні котирування — на продаж. „Ці угоди фактично не здійснювалися або проводилися мінімальними лотами, але дали підстави спекулянтам вже на наступний день накрутити ціни в пунктах обміну готівкової валюти, провокуючи ажіотаж серед населення“, — пояснив глава НБУ.

»На моє переконання, ситуація штучно нагнітається численними апокаліпсичними прогнозами, які дають люди безвідповідальні, а тиражують ті ж спекулянти", — вважає Арбузов.

  НБУ не бачить небезпеки для стабільності курсу гривні

Арбузов також зазначив, що цілеспрямоване знецінення національної валюти для поліпшення ситуації із зовнішньоторговельним балансом — далеко не найкраща стратегія. Він зазначив, що негативний торговий баланс — це давнішня структурна проблема української економіки. При цьому її вирішення потребує модернізації виробництв, активізації інвестицій та капвкладень, глибоких структурних реформ, перш за все, регуляторних, а не девальваційного стимулювання.

«Якщо ж ми кожен раз будемо „регулювати“ торговий баланс за рахунок зниження курсу гривні, то ніколи не створимо дієвих стимулів для активізації внутрішнього ринку, переорієнтації експортерів з сировини й напівфабрикатів на продукцію з більш високою часткою переробки, більш високої технологічної складової та доданою вартістю „- вважає глава НБУ.

При цьому він підкреслив, що за “девальваційні допінгові підживлення» платять внутрішні споживачі за рахунок імпортованої інфляції. «Я вже не кажу про такі фактори, як подорожчання критичного імпорту і, зокрема, зростання витрат на придбання імпортованих енергоносіїв, збільшення вартості обслуговування держборгу, подорожчання вартості закупівель інвестиційного обладнання, додаткових втратах валютних позичальників і банків, а також про багато інших негативних моментів», — зазначив Арбузов.

Раніше директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександр Арсенюк заявляв, що Нацбанк не виключає застосування санкцій до банків, що допустили 4 вересня на міжбанківському валютному ринку некоректні або провокаційні дії, що сприяли формуванню паніки.

Він вважає, що ряд банків обрали тактику підбурювання й штучного формування негативних очікувань 4 вересня.

«Нацбанк уважно відстежить ситуацію й проведе інспекційні перевірки. Якщо будуть встановлені порушення, то до таких банків будуть застосовані заходи впливу», — заявив Арсенюк.

 ***

4 вересня гривня на міжбанку впала до рівня осені 2009-го року.

На думку експертів, Україна, яка готується до жовтневих парламентських виборів, змушена буде в найближчі кілька місяців знизити обмінний курс гривні, щоб підтримати конкурентоспроможність експорту й запобігти зростанню дефіциту зовнішньої торгівлі до загрозливого дестабілізацією економіки розміру.

Як повідомлялося, Національний банк України пообіцяв стабільний курс гривні до виборів 2012 року.

Кореспондент

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-22
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Браво, великолепная мысль --- Важный и своевременный ответ лофт фильм чем заканчивается, бегущий в лабиринте 3 часть смотреть онлайн а также фильм наподобие бегущий в лабиринте джон уик трейлер на рус ......
peecaTob (2018-02-23 03:16:04)
фТЛЬМ зНАМЕНИЕ говорит о том что конец света это явления связанные с солнцем.эта звезда богиня человеческого мира, которая передается по определенному роду человеческомй-потому она выглядит как обыкн ......
sun (2018-02-22 22:35:10)
Следом за низшими мирами начнут рушиться миры людей. Когда и они превратятся в прах, миры богов и полубогов также начнут гибнуть и в конечном итоге даже дворцы небожителей разрушатся. надо понимаьб ч ......
Nela (2018-02-22 20:42:11)
но возврат в прошлое невозможен.calleтеперь понятно почему языческие нации латиносы негры , цыгане и тюрки с турками хлтят устроить нам конец светв именно в 2018году-потомц что во ервых одходящий пап ......
Nela (2018-02-22 20:37:50)
Цілковито вірне рішення - диких приматів можна ввозити до України тільки у клітках та за наявністю довідки про щеплення від сказу....
Зоотехнік (2018-02-22 09:09:20)