Український фондовий ринок закрив понеділок у червоній зоні

Сьогодні, 24 вересня, український ринок акцій закриває торги понеділка зниженням, розгубивши половину п'ятничного висхідного руху.

Після зниження активності локальні гравці відігравали черговий виток побоювань навколо Європейського кризи і відсутності консенсусу між Німеччиною та Францією за часом запуску єдиного регулятора банківського сектора. Додавала продажів слабка статистика з Німеччини, а також інформація про значніший, ніж раніше вважалося, дефіцит грецького бюджету.

Як повідомили Корреспондент.biz в ІГ ТАСК, за підсумками торгів індекс UX знизився на 1,04% до 1056,94 б.п., індекс ПФТС опустився на 0,07% до 385,10 б.п. Торговельна активність щодо попередньої сесії знизилася. Гравці підтвердили низьку зацікавленість у поточної тенденції, проте піти або стримати продажі за вираженого зовнішнього негативу — не могли.

Падіння світових майданчиків, запустило продажі на локальному ринку. Головними драйверами зниження виступили лідери зростання п'ятниці.

Експерти зазначають, що, виступаючи локомотивом зниження у першій половині дня, ГМК сектор, який підганяло падіння сировинних майданчиків, до кінця торгової сесії трохи відіграв позиції. Індексні металурги просіли на 0,6-1% із лідером падіння Алчевським МК (-0,98%) і зросли акції ММК ім.Ілліча (+7,57%).

У лідерах падіння Авдіївський КХЗ (-1,62%), який у п'ятницю виглядав сильнішим за ринок. Знизився Харцизький трубний (-2,66%), не зважаючи на інформацію про можливе замовлення в Середній Азії. Чергові цінові стрибки продемонстрували акції Інтерпайп НВТЗ (-4,09%), злітаючи під час торгів на більше ніж 40%.

Падінням закрили сесію акції банків на чолі з Укрсоцбанком (-3,29%), який сьогодні проводить збори акціонерів. Абсолютними лідерами активності залишаються позиції Мотор-Січ (-1,34%) та Центренерго (-1,58%), після відскоку п'ятниці папери відновлюють зниження. На загальному тлі досить стійко виглядають акції розподільники: Житомиробленерго (+3,85%) та Крименерго (-0,20%).

Без єдиної динаміки торгуються машинобудівники. У лідерах зростання Стахановський ВСЗ (+2,66%), впав Крюківський ВБЗ (-0,52%), не зважаючи на заяву Азарова про можливість отримання замовлення на виробництво декількох сотень приміських поїздів та десятків міжнародних. Проблеми авторинку не дають зрости ЛуАЗу (-13,85%).

Тиск на індекс протягом торгів чинили акції Укрнафти (-0,87%). Падінням закривають день екс-індексні Стирол (-1,68%) та Укртелеком (-3,45%). Новина про порушення справи про банкрутство Мостобуду (-39,22%), відкинула акції емітента вниз лише ближче до обіду.

«Український ринок рухом понеділка підтверджує готовність слідувати за глобальними майданчиками, водночас безпосередньо динаміка та обсяги свідчать про стриманість інвесторів, і не готовності виходити з позицій», — вважає Андрій Шевчишин з аналітичного департаменту ІГ ТАСК.

Таким чином, додає він, ринок перебуває на роздоріжжі, не маючи чітких ідей. Водночас, тенденції глобальних ринків вказують на погіршення найближчих перспектив, тобто ризики для українського ринку, водночас із невиразною технічною картиною і базовим браком ліквідності — зростають.

«Технічні сигнали залишаються змішаними, тим не менше закриття нижче від тижневої середньої підтверджує переважання негативних перспектив для індексу. Чекаємо на волатильний боковик і, у випадку погіршенні зовнішніх настроїв, — зниження. Поточний торговельний коридор розглядаємо на рівнях 1010-1090 б.п», — додав він.

Причому експерт повідомив, що у вівторок у центрі уваги глобальних інвесторів будуть дані Китаю з випереджаючих індикаторів Conference Board, індекс довіри споживачів Gfk Німеччини, композитний індекс цін на житло S&P/CaseShiller у 20 мегаполісах США, а також індекс довіри споживачів та індекс ділової активності ФРБ Річмонд США.

Корреспондент

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-12-11
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Спокойно проживет Украина без Польши, без продажного ЕС, без "братской" России и без Израиля нужно избрать украинскую власть и перестать пресмыкаться....
Веркблей (2017-12-11 08:47:39)
Україну дискредитують виродки, які завезли до України таких шахраїв іпройдисвітів, як втікач Ссакі, або музика-бовтун, щоб розкрадати і розпродавати державу....
Запорожець (2017-12-10 10:01:55)
Агенты сионистов зомбируют население Украины страшилками об эпидемиях и сказками типа "само пройдет", "скорую не вызывайте" и т.д. Врачи-отравители снова поднимают головы......
Веркблей (2017-12-10 09:55:34)
1 час назад стало известно что в грузии могут начаться акции гражданского протеста в масштабах всей страны и сбор подписей за освобождение лидера оппозиционной грузинской партии, а также партии " ......
Cris (2017-12-09 22:50:00)
Главное чтобы на Геращенко, Авакова и Луценко-которые делают все правильно для захиты своей страны не давиливсякиек уроды. на которыхъ тооже давят только лругие уроды высвободившиеся из ирака и сирии ......
Кристина (2017-12-09 22:32:38)