Газ в обмін на новий флот - преса

Газ в обмін на новий флот - преса

Міністерство екології України вирішило залучити інвесторів для розробки чотирьох великих нафтових родовищ, пише ділова газета «Коммерсантъ Украина».

До кінця року мають відбутися конкурси на розробку родовищ у Чорному морі та Дніпровсько-Донецькій впадині.

«Ми зараз ведемо перемовини з потенційними інвесторами, які хочуть приймати участь в конкурсі», — каже міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький.

Всі заявлені об’єкти є досить великими, і учасники ринку вважають їх доволі привабливими. "Інвестиції в розробку кожного з родовищ становитимуть 8-10 мільярдів доларів. Але сьогодні Україна платить найвищу ціну за імпортований із Росії газ – 435 доларів за тисячу кубометрів. За такої вартості палива ці інвестиції повернуться протягом чотирьох-п’яти років, що є досить непоганим показником", — каже прес-служба компанії «Лукойл».

Успішність конкурсу залежить від того, як швидко будуть підписані угоди з минулими переможцями і які умови будуть висунуті новим учасникам, пише газета. «Чиновники повинні розуміти, що якщо для них важливо позбавитися залежності від „Газпрому“ за рахунок збільшення власного видобутку, то не час виставляти інвесторам захмарні умови», — сказав виданню експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

Газ по-флотськи

Україна хоче знижку на газ

Україна намагатиметься використати прагнення Росії модернізувати Чорноморський флот як важіль в боротьбі за знижку на газ, вважає газета «Известия в Украине».

За словами газети, модернізувати флот без окремої міждержавної угоди неможливо, а Україна всіляко зволікає з розробкою відповідного пакета документів, прагнучи отримати обіцянку про знижку на газ та можливість проводити ремонт російських військових кораблів на українських заводах. На думку експертів, початок роботи над пакетом угод не означає, що дві країни досягли компромісу.

«Це, скоріше, дипломатичний хід української сторони, яким вона хоче показати готовність до діалогу», — вважає директор міжнародних програм севастопольського аналітичного центру «НОМОС» Дмитро Штивліков.

Росія ж іншої думки. «Росія висловила свою позицію досить чітко: якщо Україна хоче іншу ціну на газ, якщо вона бажає зберегти транзит до Європи, треба допускати нас до управління газотранспортною системою. Інакше ми на додаток до двох ниток Північного потоку будуємо ще чотири нитки Південного, і після цього вже ані транзит, ані знижки взагалі не будуть обговорюватись», — каже генеральний директор російського Фонду національної енергетичної безпеки Константин Сімонов.

Беззаконний ринок

Верховна Рада не продовжуватиме мораторій на продаж землі

Ініціатива Верховної Ради не продовжувати мораторій на продаж землі була сприйнята досить неоднозначно, пише газета «День».

З одного боку необхідність створити ринок землі в Україні назріла вже давно, з іншого ж боку бракує правових важелів для управління цим ринком, твердять експерти.

Голова Аграрного союзу України Геннадій Новиков вважає, що правильним було б все ж таки продовжити мораторій, адже досі не прийнятий закон про ринок землі.

Також необхідно закінчити інвентаризацію землі, каже він. «Що ж відбувається: закону про ринок земель немає, а мораторій не продовжили? То як далі розвиватиметься ситуація? Без правил будемо торгувати?» – переймається він.

«В прикінцевих положеннях Земельного кодексу чітко зазначено: купівля-продаж чи відчуження іншим способом земельних ділянок і паїв сільськогосподарського призначення можливі лише після набуття чинності закону про ринок земель», — зазначає адвокат Ростислав Кравець.

ВВС Україна

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)