В Україні можуть ввести обов'язкову реєстрацію всіх мобільних абонентів

В Україні можуть ввести обов'язкову реєстрацію всіх мобільних абонентів
Держспецзв’язок оприлюднив законопроект, згідно з яким мобільні оператори будуть зобов’язані реєструвати усіх без винятку абонентів, в тому числі prepaid-абонентів, які складають абсолютну більшість в Україні. У Держспецзв'язку стверджують, що "прийняття проекту Закону сприятиме підвищенню рівня національної безпеки країни у разі виникнення кіберзагроз і кібератак". Чи так це насправді?

В інтерв'ю керівник сектору "ІТ та Телеком" Офісу ефективного регулювання Олександр Кубраков пояснив, чому ініціатива з реєстрацією усіх мобільних абонентів потребує доопрацювання і як із цими питаннями справляються у світі.

Олександре, ініціатори законопроекту стверджують, що реєстрація покращить ситуацію з безпекою. Як саме?

Автори законопроекту не наводять розрахунків, яким чином дане рішення покращить ситуацію з безпекою. Сьогодні відсутні достовірні дані щодо впливу обов'язкової реєстрації карток на рівень злочинності. Деякі країни, в яких розглядалося це питання, відмовилися від подібних законів. Наприклад, британські експерти зазначили, що "обов'язкова реєстрація власників мобільних телефонів не дає жодних значущих покращень у процес розслідування". І значна кількість країн, в тому числі ті, які перебувають під загрозою частих терактів, не запровадили обов’язкову реєстрацію абонентів: США, Британія, Канада, Нова Зеландія ті інші.

Але ж чимало країн мають таку реєстрацію.

Подібні правила діють у більшості європейських країн. Бельгійці запровадили цю норму у 2016 році після терактів у Брюсселі, тоді ж їх приклад наслідували і наші сусіди – поляки.

Насправді кожна країна запроваджує свої правила і свої засоби захисту. Наприклад, Мексика відмовилася від обов’язкової реєстрації абонентів у 2012 році, через три роки після її введення, та одночасно ввела в дію правила, що повинні підвищити рівень безпеки. Мексиканські оператори зобов’язані вести реєстр телефонів, які обслуговуються ними, і відключати пристрої одразу після отримання заяви про викрадення. За рішенням суду мають надавати правоохоронним органам данні щодо місцезнаходження абонента. При цьому, подібні данні можуть надаватися і без рішення суду – у випадку виклику екстрених служб для швидкого реагування.

Що потрібно Україні, щоб дотримуватися цих правил?

Проведення реєстрації усіх абонентів вимагає значних затрат від операторів, тож держава має забезпечити мінімізацію як фінансових, так і часових втрат як для компаній, так і для абонентів. Наприклад в Пакистані запити до державного реєстру для підтвердження реєстрації абонента були зроблені безкоштовними. Подібні механізми необхідно розробити і в Україні.

Зазначу — Офіс ефективного регулювання починає роботу над вивченням ринку електронної ідентифікації в Україні і запрошує усіх зацікавлених осіб до пошуку шляхів вирішення існуючих проблем.

Законопроект Держспецзв'язку передбачає реєстрацію абонентів упродовж півроку. Це реальний часовий проміжок?

Точніше оцінити реалістичність такого часового обмеження можуть мобільні оператори, однак, на нашу думку, виконати вимоги буде складно. В Україні більше 52 мільйонів абонентів мобільного зв'язку (багато хто з українців має щонайменше дві активні картки, – "24"). Якщо припустити, що 90% з них prepaid, то для реєстрації їх усіх протягом 180 днів, кожного дня, включно з вихідними і святковими, процедуру повинні проходити 260 тисяч абонентів. Такі показники виглядають малоймовірними.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

прикольно!!! давно его уже ждал..... --- Во гониво сваи винтовые новокузнецк, винтовые сваи видео а также изготовление фундамента сваи винтовые продажа ......
atloma (2018-02-24 17:07:05)
Google в помощь --- Извиняюсь, но это мне не совсем подходит. Кто еще, что может подсказать? эскорт агентства сочи, служба эскорта сочи или элитный эскорт модели сочи эскорт ......
inevMomb (2018-02-24 15:54:45)
ну......зачёт!!! --- На мой взгляд тема весьма интересна. Предлагаю Вам это обсудить здесь или в PM. стоматология казань эксклюзив, казань доступная стоматология и Съемный протез на челюсть профессион ......
spontoMymn (2018-02-24 15:27:49)
Тема интересна, приму участие в обсуждении. Вместе мы сможем прийти к правильному ответу. --- Это то, что мне было нужно. Благодарю Вас за помощь в этом вопросе. где купить дедики от амазона, дедики а ......
neuslidicem (2018-02-24 15:18:47)
А что не так с Москалем?В чем он не прав?...
Ольга (2018-02-24 14:05:16)