Україна імпортує з Росії та Білорусі скла на 80 мільйонів доларів щорічно

Україна імпортує з Росії та Білорусі скла на 80 мільйонів доларів щорічно

98% сировини для вироблення скла Україна експортує в Росію і Білорусь, імпортуючи з цих країн готове скло.

Про це йдеться у статті на Економічній правді.

Україна посідає друге місце в Східній Європі за показником наявних запасів скляної сировини. Більшість родовищ,  а їх близько 100, мають підтверджені запаси в 5 млн тонн кожне.

Проте, щороку 2% видобутої сировини переробляються на низькоякісну продукцію, яку не може використовувати наша будівельна промисловість через застарілу технологію. Ще 18% купує Білорусія. Інші 80% експортуються до Росії.

Минулого року експорт до цієї країни становив 300 тисяч тон на суму 6 млн доларів США.

Авторка зазначає, що на внутрішньому ринку є попит на 3,4 мільярди квадратних метрів сучасного будівельного скла. Натомість, минулого року імпорт якісного скла лише на виготовлення склопакетів сягнув 314 тисяч тон.

Україна ж виробила 673 тонни скла за технологіями XIX століття (методом витягування та лиття з шліфуванням). Такі скляні вироби не можуть  використовуватися в сучасному будівництві за технічними нормами Євросоюзу, на які країна зобов'язалася перейти в рамках Асоціації з ЄС.

Українські будівельники та вітчизняні виробники вікон імпортують скло з Росії та Білорусі майже на 80 мільйонів доларів щорічно.

Зазначається, що щорічний приріст світового виробництва листового скла становить 7%. Середній рівень споживання скла на одну особу в світі диференційований в залежності від рівня розвитку економіки.

Для країн, що мають перехідну або економіку, що розвивається, рівень споживання становить від 3 до 5 кг на особу. В розвинутій Європі це 18-28 кг, в залежності від країни.

Україна виробляє орієнтовно 3,5 кг на особу і споживає менше 5 кг на громадянина. При цьому з тих 3,5 кг, що виробляються — сучасного флоат-скла немає. Закривається попит на сучасне скло за рахунок імпорту на всі 100%.

Економічна правда


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-18
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)