Цукровий діабет на Закарпатті прогресує

Як відомо, 14 листопада з 1991 року в 150 країнах відзначають Всесвітній день діабету, який проходить під егідою Міжнародної діабетичної федерації. Метою Всесвітнього дня боротьби проти діабету є підвищення поінформованості про діабет, про зростаючі показники захворюваності в усьому світі і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби.

Цей День, започаткований Міжнародною федерацією діабету (МФД) і ВООЗ, відзначається в день народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарлзом Бестом зіграв вирішальну роль у відкритті в 1922 році інсуліну — ліків, що рятує життя людям, хворим на діабет.
За оцінками ВООЗ, більше 220 мільйонів чоловік у всьому світі хворі на діабет. Без належних втручань до 2030 року це число, ймовірно, більш ніж подвоїться. Майже 80% випадків смерті від діабету відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
У Закарпатській області, як і по Україні загалом, щорічно кількість хворих на цукровий діабет збільшується. Згідно Сент-Вінсентської декларації, до якої приєдналася й Україна, вказується на гарантоване право людей з цукровим діабетом на безкоштовне лікування препаратами інсуліну та цукрознижуючими таблетованими засобами.
Рішенням сесії Закарпатської обласної ради від 14.01.09 затверджено обласну програму «Цукровий та нецукровий діабет» на 2009-2015 роки. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.09 «Про затвердження Державної цільової програми «Цукровий діабет» на 2009-2013 роки» рішенням сесії обласної ради від 07.05.10 внесено зміни і доповнення до обласної програми.
Метою комплексної програми є виявлення хворих цукровим діабетом (ЦД) на ранніх стадіях та зменшення кількості ускладнень, інвалідності і смертності від цього захворювання, а також поліпшення якості та тривалості життя хворих на ЦД. 
За 9 місяців поточного року в Закарпатті вперше виявлено 2 тис.553 нових хворих на цукровий діабет, захворюваність серед дорослого населення зросла і становить 2,7 (2010-2,5) на 1000 осіб дорослого населення. Про це повідомив журналістам учора, 13 листопада, на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер. 
− На 1 жовтня 2012 року у Закарпатській області зареєстровано 32 тис.52 хворих на цукровий діабет. Із них хворих з цукровим діабетом I типу нараховується 1тис.720 осіб, а хворих на цукровий діабет II типу — 30 322 осіб. На інсулінотерапії знаходиться 2 тис. 979 осіб хворих на цукровий діабет. Всього інсулінозалежних хворих з цукровим діабетом I та II типу – 4700 (на 01.10.2012) − зазначив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА.
За словами Романа Шніцера, усі інсулінозалежні пацієнти у нашому краї, забезпечені необхідними видами інсулінів на 100%, згідно потреби. 
Забезпеченість пацієнтів цукрознижуючими таблетованими засобами у середньому складає 80% (за рахунок закупок обласного та районних бюджетів).
Також на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер розповів мас-медійникам краю й про те, що в Закарпатті працює єдине ендокринологічне відділення на 37 ліжок у складі Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака. 
За словами пана Романа, важливим фактором, що впливає на успішне лікування хворих на ЦД є можливість безкоштовного контролю глікозильованого гемоглобіну, який є основним критерієм компенсації та адекватності вибраної схеми лікування хворого з цукровим діабетом. 
− Щороку централізовано та за кошти обласного бюджету виділяються кошти на закупівлю реактивів для визначення НвА1с% на апараті ДС-10 що працює на базі обласної лікарні ім. А. Новака в Ужгороді, Мукачівській районній лікарні та Хустській районній поліклініці. Зауважу, що в області зареєстровано 3 школи діабету для дорослого населення, що функціонують на базі ЗОКЛ ім. А. Новака та Мукачівської ЦРЛ, та «Школа діабету» при обласному ЗОККД – на добровільних засадах. Також у нашому краї функціонують 2 кабінети «Діабетична стопа», де надається допомога хворим діабетом з ускладненнями на нижніх кінцівках. Щодо очного відділення ЗОКЛ ім. А. Новака, то там проводиться лазеркоагуляція сітківки, пацієнтам з ЦД. Окрім цього проводиться фотографування очного дна за допомогою фундус-камери, − розповідає Роман Шніцер. 
Стосовно дітей хворих на цукровий діабет, то їх в області є 200. Усі вони забезпечені на 100% імпортними інсулінами, засобами самоконтролю та глюкагоном.

Т. Горянка

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

главное другое. известно что сакашвили не хочет чтобы его депортировали до 30 января (и вызывает всех на 22 января собраться чтобы опят попробовать совершить снова переворот )потому что 30 января мож ......
рита (2018-01-21 15:50:53)
все эти циклоны и ураганы оказывается могут вызываться колдовством если почитать обряды древних язычников то там это описано. Мы конечно не верим в колдовство и колдуны этим пользуются. августе 1997 ......
Инна (2018-01-21 15:14:53)
Отак сіоністи розікрали, "реформували", "інтегрували" і "чесно приватизували" Україну, що вже не може Україна вилізти з боргів... Кошерно......
Веркблей (2018-01-20 20:51:33)
Так ось воно як "жити по-новому"... Тобто обібрати Україну і українців і жирувати за кордонами зруйнованої України......
Запорожець (2018-01-20 20:48:29)
В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)