Цукровий діабет на Закарпатті прогресує

Як відомо, 14 листопада з 1991 року в 150 країнах відзначають Всесвітній день діабету, який проходить під егідою Міжнародної діабетичної федерації. Метою Всесвітнього дня боротьби проти діабету є підвищення поінформованості про діабет, про зростаючі показники захворюваності в усьому світі і про те, як можна запобігти розвитку цієї хвороби.

Цей День, започаткований Міжнародною федерацією діабету (МФД) і ВООЗ, відзначається в день народження Фредеріка Бантінга, який разом з Чарлзом Бестом зіграв вирішальну роль у відкритті в 1922 році інсуліну — ліків, що рятує життя людям, хворим на діабет.
За оцінками ВООЗ, більше 220 мільйонів чоловік у всьому світі хворі на діабет. Без належних втручань до 2030 року це число, ймовірно, більш ніж подвоїться. Майже 80% випадків смерті від діабету відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
У Закарпатській області, як і по Україні загалом, щорічно кількість хворих на цукровий діабет збільшується. Згідно Сент-Вінсентської декларації, до якої приєдналася й Україна, вказується на гарантоване право людей з цукровим діабетом на безкоштовне лікування препаратами інсуліну та цукрознижуючими таблетованими засобами.
Рішенням сесії Закарпатської обласної ради від 14.01.09 затверджено обласну програму «Цукровий та нецукровий діабет» на 2009-2015 роки. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.09 «Про затвердження Державної цільової програми «Цукровий діабет» на 2009-2013 роки» рішенням сесії обласної ради від 07.05.10 внесено зміни і доповнення до обласної програми.
Метою комплексної програми є виявлення хворих цукровим діабетом (ЦД) на ранніх стадіях та зменшення кількості ускладнень, інвалідності і смертності від цього захворювання, а також поліпшення якості та тривалості життя хворих на ЦД. 
За 9 місяців поточного року в Закарпатті вперше виявлено 2 тис.553 нових хворих на цукровий діабет, захворюваність серед дорослого населення зросла і становить 2,7 (2010-2,5) на 1000 осіб дорослого населення. Про це повідомив журналістам учора, 13 листопада, на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер. 
− На 1 жовтня 2012 року у Закарпатській області зареєстровано 32 тис.52 хворих на цукровий діабет. Із них хворих з цукровим діабетом I типу нараховується 1тис.720 осіб, а хворих на цукровий діабет II типу — 30 322 осіб. На інсулінотерапії знаходиться 2 тис. 979 осіб хворих на цукровий діабет. Всього інсулінозалежних хворих з цукровим діабетом I та II типу – 4700 (на 01.10.2012) − зазначив начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА.
За словами Романа Шніцера, усі інсулінозалежні пацієнти у нашому краї, забезпечені необхідними видами інсулінів на 100%, згідно потреби. 
Забезпеченість пацієнтів цукрознижуючими таблетованими засобами у середньому складає 80% (за рахунок закупок обласного та районних бюджетів).
Також на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер розповів мас-медійникам краю й про те, що в Закарпатті працює єдине ендокринологічне відділення на 37 ліжок у складі Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака. 
За словами пана Романа, важливим фактором, що впливає на успішне лікування хворих на ЦД є можливість безкоштовного контролю глікозильованого гемоглобіну, який є основним критерієм компенсації та адекватності вибраної схеми лікування хворого з цукровим діабетом. 
− Щороку централізовано та за кошти обласного бюджету виділяються кошти на закупівлю реактивів для визначення НвА1с% на апараті ДС-10 що працює на базі обласної лікарні ім. А. Новака в Ужгороді, Мукачівській районній лікарні та Хустській районній поліклініці. Зауважу, що в області зареєстровано 3 школи діабету для дорослого населення, що функціонують на базі ЗОКЛ ім. А. Новака та Мукачівської ЦРЛ, та «Школа діабету» при обласному ЗОККД – на добровільних засадах. Також у нашому краї функціонують 2 кабінети «Діабетична стопа», де надається допомога хворим діабетом з ускладненнями на нижніх кінцівках. Щодо очного відділення ЗОКЛ ім. А. Новака, то там проводиться лазеркоагуляція сітківки, пацієнтам з ЦД. Окрім цього проводиться фотографування очного дна за допомогою фундус-камери, − розповідає Роман Шніцер. 
Стосовно дітей хворих на цукровий діабет, то їх в області є 200. Усі вони забезпечені на 100% імпортними інсулінами, засобами самоконтролю та глюкагоном.

Т. Горянка

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)