Церква святкує Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних

21 листопада. ПРАВМІР. Православні святкують Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла встановлено на початку IV століття на Помісному Лаодикійському Соборі, колишньому за кілька років до Першого Вселенського Собору.

Лаодикійський Собор 35-м правилом засудив і відкинув єретичне поклоніння ангелам як творцям і правителям світу і затвердив православне їх шанування.

Чини Ангельські поділяються на три ієрархії — вищу, середню і нижчу. У вищу ієрархію входять: серафими, херувими і престоли. Ближче всіх Пресвятої Трійці предстоят шестокрилатие Серафими (палючий, Вогненні). Вони полум'яніють любов'ю до Бога та інших спонукають до неї.

Після серафимів Господа предстоят многоочітие Херувими. Їх ім'я означає: вилив премудрості, просвітництво, бо через них, сяючих світлом Богопізнання і розуміння таємниць Божих.

За Херувимами — предстоят богоносних по благодаті, даній їм для служіння, престоли, таємничо і незбагненно носять Бога. Вони служать правосуддю Божому.

Середню ангельську ієрархію становлять три чини: Панування, Сили і Влади.

Панування володарюють над подальшими чинами ангелів. Вони наставляють поставлених від Бога земних володарів мудрому керуванню. Панування вчать володіти почуттями, приборкувати гріховні жадання, поневолювати плоть духу, панувати над своєю волею, перемагати спокуси.

Сили виконують волю Божу. Вони творять чудеса і посилає благодать чудотворіння та прозорливості угодникам Божим. Сили допомагають людям у несенні послуху, зміцнюють у терпінні, дарують духовну фортецю і мужність.

Влади мають владу приборкувати силу диявола. Вони відображають від людей бісівські спокуси, стверджують подвижників, оберігають їх, допомагають людям у боротьбі зі злими помислами.

У нижчу ієрархію входять три чини: Начала, Архангели і Ангели.

Почала правлять над нижчими ангелами, направляючи їх до виконання Божественних повелінь. Їм доручено управляти всесвітом, охороняти країни, народи, племена. Почала наставляють людей віддавати кожному честь, належну його званню. Вчать зверхників виконувати посадові обов'язки не заради особистої слави і вигод, а заради честі Божої і користі ближніх.

Архангели звіщається про велике і преславне, відкривають таємниці віри, пророцтва та розуміння волі Божої, зміцнюють в людях святу віру, просвіщаючи їх розум світлом Святого Євангелія.

Ангели найбільш близькі до людей. Вони сповіщають наміри Божі, наставляють людей до доброчесного й святого життя. Вони зберігають віруючих, утримують від падінь, підіймали занепалих, ніколи не залишають нас і завжди готові допомогти, якщо ми побажаємо.

Всі чини Небесних Сил носять спільну назву Ангелів — по суті свого служіння. Господь відкриває Свою волю вищим Ангелам, а вони, в свою чергу, просвіщають інших.

Над всіма дев'ятьма чинами поставлений Господом святий Архістратиг Михайло (ім'я його в перекладі з єврейської — «хто як Бог») — вірний служитель Божий, бо він скинув з Неба запишнилося Зоряниця з іншими полеглими духами. За Церковним переданням, відображеним у службі Архістратигу Михаїлу, він брав участь у багатьох старозавітних подіях. Архістратиг Михаїл захищав Ізраїль у всіх лихах.

З давніх часів прославлений своїми чудесами Архангел Михаїл на Русі. У Волоколамському Патерику наводиться розповідь преподобного Пафнутія Боровського зі слів татарських баскаків про чудесний порятунок Новгорода Великого.

Предстательства за міста руські Пресвятої Цариці Небесної завжди здійснювалися Її явищами з Воїнством Небесним, під проводом Архистратига. Архістратигу присвячено безліч монастирів, соборних, палацових і посадських храмів.

З Священного Писання і Священного Передання відомі також Архангели: Гавриїл — фортеця (сила) Божа, провісник і служитель Божественного всемогутності; Рафаїл — лікування Боже, цілитель людських недуг; Уріїл — вогонь або світло Боже, просвітитель; Селафіїл — молитвеник Божий, що спонукає до молитви; Иегудиил — славить Бога, зміцнює струджені для слави Господньої і клопоче про відплату їм за подвиги; Варахиїл — раздаятель благословення Божого на добрі справи, що просить людям милості Божий; Ієремиїл — піднесення до Бога.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-01-17
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Міст буде гнучкий та непотопний-з вати та гівна (як уся рашка....)...
Торсіон (2017-01-17 18:42:16)
Укроскакуны вы все поголовно такие дебилы млять))) проснитесь от алкоголя, на дворе 3-е тысячелетие и новая технология))) просто смешно когда майдауны скачут в в неизвестную пропасть гейуевропы)))...
санитар (2017-01-17 12:45:50)
Чому б московитам не зробити кисло в борщ у відповідь. Війна так війна, а ми у відповідь на війну якесь незрозуміле АТО протиставляємо. Щоб отримати 1 млрд. кредитів від МВФ наші очільники руйнують ек ......
Кость (2017-01-17 12:05:05)
так вы 50 лет ни хрена не делали этой техникой.только языком трепали.А теперь нужны как обычно бабки,чтоб раздерибанить....
михал потапыч (2017-01-17 09:49:15)
Забрехався Порох і йому ніхто не довіряє, а ні в державі, а ні за кордоном. Ганьба та презирство його супутники....
СВМ, Дніпро (2017-01-17 01:19:30)