ЇЇ кредо – завжди бути потрібною людям

ЇЇ кредо – завжди бути потрібною людям

Вперше про службову, фахову і творчу діяльність секретаря Син.-Полянської сільської ради Марії Михайлівни Красняник заговорили на різних рівнях одразу після виходу в світ довідника-буклета “Дивовижний край легенд…”, одним із авторів якого була і вона. Чудові прозові твори, кольорові світлини, підготовлені з її участю, стали гарною прикрасою туристичного довідника — “візитки” найвисокогірного села не тільки Міжгірщини, а й України.
Це вона разом з сільським головою Синевирської Поляни Юрієм Івановичем Горватом віднайшла кошти на видання як у Фонді розвитку Карпатського регіону, так і у своїх — ГО “Кришталеве джерело” та НПП “Синевир”. Приємно відзначити, що за цього тандему успішно втілюються у життя робочі намітки керівництва сільради, якій підпорядковуються 4 села, 12 присілків. На території органу місцевого самоврядування проживають більше 1800 осіб у майже 600 дворогосподарствах.
Ще за перших років на цій стезі, 24 роки тому, Марія Михайлівна наголошувала: “У наших місцях люди мають жити так, щоби по-справжньому відчувати себе вільними і щасливими, з вірою у світле майбутнє нащадків і Божу благодать”. А в глибині душі завжди нуртує думка, щоби забезпечити діяльність сільської ради у відповідності до вимог часу. І це їм вдасться. Сьогодні Син.-Полянська сільська рада входить у трійку кращих у районі. Юрій Іванович, як правило, займається більше господарськими справами, наповненням дохідної частини сільського бюджету, а Марія Михайлівна — в основному практично діловодною діяльністю у відповідності з Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Тож не дивно, що на базі цієї сільради проводяться семінари-навчання як районного, так і обласного рівнів. Під її керівництвом, приміром, відбувся семінар секретарів місцевих рад району з правильного оформлення і ведення погосподарських книг. До її слів-порад з ведення діловодства в органах місцевого самоврядування прислухаються не лише колеги, а й деякі керівники районного рівня. Обіймаючи посаду секретаря сільради, Марія Михайлівна зарекомендувала себе вмілим фахівцем, з широко розвиненим почуттям відповідальності за доручену справу, добросовісного виконання службових обов’язків. Бо саме головне — це відчувати себе потрібною людям.
За вагомі досягнення у роботі в різні роки нагороджувалась Почесними грамотами Закарпатської ОДА та облради, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємства, а в 2010 році — Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Та чи не найважливішою відзнакою вважає для себе Диплом Міжнародного академічного рейтингу популярності “Золота Фортуна” в 2009 році. Ці високі нагороди є свідченням того, що М.М.Красняник постійно тримає в полі зору ті питання, які стосуються не тільки соціально-економічного розвитку населених пунктів, а й покращення соціального стану краян. Досить сказати, що за її клопотаннями 60 жінкам Син.Поляни присвоєно почесне звання “Мати-героїня”.
Великим поштовхом для розвою на території сільради туризму і рекреації стала її участь у роботі Міжнародного інвестиційного форуму “Бізнес і влада”, який відбувся у Києві в червні 2012 року. Разом з тим головним у своїй роботі вона вважає своєчасне проведення сесійних зібрань, засідань виконкомів, які, як правило, проходять в атмосфері критики й самокритики, у діловій обстановці і за активної участі депутатського активу сільради та запрошених з числа керівників владних структур і суб`єктів підприємництва різних форм власності, представників турбізнесу, які розгорнули тут свою приватну справу і вносять вагомий вклад у розвиток соціального стану населених пунктів.
Про творче начало її духовного єства красномовно свідчить той факт, що власники маєтку “Синевирська Поляна” в центрі села саме їй доручили оформити музейну кімнату зі старожитностями, раритетами життя і побуту горян. Адже в Прикарпатському педінституті ім. Василя Стефаника (1988 рік) вона здобула кваліфікацію викладача історії, методиста виховної роботи. Тож києвляни не помилились у своєму виборі. Марія Михайлівна добре розуміє, що тільки за тісної співпраці із земляками, за їх участі, часом і невидимої, народжуються і втілюються в життя цінні ініціативи, спрямовані на покращення їх добробуту.
Саме через призму необхідності вся діяльність сільської ради спрямована на забезпечення успішної роботи закладів освіти, медицини і культури. Досить сказати, що у ДНЗ “Веселка” готують до школи три групи юних синполянців. А також на достойне утримання духовних святинь, унікальних природних пам`яток та збереження належної екосистеми у підніжжі Синевирського озера. Тож не дивно, що звідси майже не надходять листи-скарги в різні інстанції. Цю чудову жінку, гарну маму і подругу, фахівця з червоним дипломом добре знають у Синевирській Поляні і далеко за її межами. Знають і поважають, бо вона по-справжньому переймається проблемами краян піднебесної глибинки. Якщо за щось береться, то обов’язково доводить діло до кінця. Подаючи цим самим достойний приклад іншим. Секрети її успішної роботи — у щоденному вдосконаленні стилю і методів, форм утвердження організаційно-масових заходів з перетворенням їх у конкретні справи.
— Головне,— підкреслює вона,— здійснювати контроль за прийнятими рішеннями. Щоб щось не випало з поля зору. Адже за кожним із них простежуються людські долі. Стосується це роз-в’язання земельних питань чи будівництва берегоукріплень — не так вже й важливо.
До речі, з приводу зведення останніх, керівництво Син.-Полянської сільської ради щоразу висловлює щиру вдячність дирекції НПП “Синевир” на чолі з Миколою Юрійовичем Дербаком, яка також намагається не стояти осторонь розв’язання питань соціального захисту населення.
Тут стало правилом на виконання розпоряджень голови РДА розробляти свої робочі намітки, заходи, діловодні папери, які передбачають реалізацію і конкретні строки виконання наміченого. Аби потім своєчасно прозвітуватись про зроблене як на районному чи обласному рівнях, так і перед жителями населених пунктів Син.-Полянської сільради. Останні, на її думку, і є головними будівничими сьогодення і щасливого майбуття.
З плином часу, звісно, виникатимуть все нові й нові зобов’язання органу місцевого самоврядування перед жителями отчого краю. У невидимому єднанні зусиль територіальної громади із виконкомом сільради, за творчої співучасті людей у розв’язанні проблемних питань соціально-економічного і господарського характеру, зростає суспільна свідомість горян, утверджується соціальна справедливість. Саме це вважає головним у своїй, на перший погляд, непомітній, буденній, але таки напруженій роботі, секретар Син.-Полянської сільської ради Марія Михайлівна Красняник.
Десь у закапелках її душі гармонійно поєднуються службове, фахове і творче начала, які ось уже 24 роки є визначальними в її напруженій і багато зобов‘язуючій діяльності на цій стезі. Адже за її ініціативи на території сільради знято дві хроніко-документальні стрічки про духовне життя територіальної громади. Зйомки художнього кінофільму продовжуються і тут вона виступає час від часу в ролі консультанта — як історик і знавець духовних, культурних і побутових звичаєвостей жителів піднебесної глибинки.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)