В. Землянський: 10 млн українських квартир не мають належного коефіцієнта енергоефективності

Наразі 10 млн квартир в українських багатоповерхівках не мають належного коефіцієнта енергоефективності. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

На питання «у яких обсягах в Україні застосовують енергозберігаючі технології», експерт відповів:
«Якимось чином, певною мірою застосовуються, але, звичайно не так, як потрібно. У ситуації, яка складається сьогодні з вартістю енергоносіїв, газу, нафти, такого застосування, як зараз, недостатньо. У глобальному  плані маємо державний підхід, який має бути комплексним та системним. По-перше, треба домогтися приведення тарифів до економічно-обгрунтованого рівня. Це є одним із заходів енергозаощадження, адже якщо людині треба буде платити більше за електроенергію, вона буде думати про те, яким чином зекономити. Але суто цим питання, звичайно, не вирішиться, — треба впроваджувати масове утеплення будинків, займатися ремонтом і заміною теплотрас. І плюс до цього – впровадження альтернативної енергетики. Тобто потрібен комплекс, адже за умов зосередження на якомусь окремому пункті, ми нічого не доб’ємось. Ну і зрозуміло, що програма має бути розрахована не на один рік, адже відразу нічого не відбудеться.

Окрім цього, наразі є проблема зі старими будинками, які були побудовані у 70-80 роки, так звані „чешки“. Тоді ще ніхто не зважав на енергоефективність та заощадження. І от саме з ними наразі треба щось робити, тому що вони тягнутимуть увесь процес донизу і ми знову і знову повертатимемось до цих питань, допоки щось не вирішимо. На сьогодні десь 10 млн квартир у багатоповерхівках не мають належного коефіцієнта енергоефективності», — зазначив В. Землянський.

Разом із цим певної економії допоможуть досягти різні енергозберігаючі лампи, прилади, домашня техніка класу А+. Але це більш індивідуальне питання, адже глобальної проблеми у масштабах країни вони не вирішать.

«На побутовому рівні це питання кожної родини і кожного дому, адже люди самі розраховують, яку техніку вони можуть придбати. Питання також у тому, що держава має заохочувати людей використовувати такі електроприлади шляхом надання якихось преференцій. Але це побутовий рівень, кожен із заходів, про які ми говоримо, сам по собі питання не вирішує.

Зрозуміло, що у нових будинках, які споруджуються сьогодні, безумовно використовуються останні технології, енергозберігаючі матеріали, тут питань немає. Це житловий фонд, який почали будувати з „нульових“, саме тоді почали використовувати принципи автономних котелень, енергозберігаючих матеріалів і таке інше», — підкреслив експерт.

Окрім приведення до необхідного рівня коефіцієнта енергоефективності житлового фонду, Україна має задуматись над більш активною роботою над впровадженням та використанням альтернативної енергетики.

"Європа виходить на рівень застосування альтернативної енергетики по Програмі 20-20-20, тобто 20% енергетики має  бути альтернативною до 20 року. А в Україні зараз, окрім сонячної енергетики, яка сьогодні розвивається, говорити про застосування ще якихось альтернативні видів енергетики, достатньо важко. Це впроваджується, але досить повільно і це не ті темпи, яких потребує країна, що намагається захистити свою енергонезалежність і позбутися залежності щонайменше від Росії у питаннях постачання енергоносіїв", — зазначив В. Землянський.

Нагадаємо, за словами заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігоря Лисова, він буде ініціювати законопроект щодо надання кредитів на утеплення будинків.

«Наразі треба розглянути програму кредитування утеплення будинків. По-перше, мешканці повинні самостійно брати участь у цій програмі, копити гроші і потім отримувати дешевий кредит. Також на до цієї програми потрібно залучити західні гранти, адже ця програма належить до екологічних проектів західних територій. Зараз я кажу про ті гранти, які різні західні структури, серед яких і великі приватні підприємства, і державні, безкоштовно надають для вирішення проблем  глобального потепління та інших таких масштабних. Можна навіть залучити гроші Кіотського протоколу. Тобто є певна кількість грошових ресурсів, які ми можемо залучити до цієї програми», – сказав І.Лисов.

За матеріалами:  УНН

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-12-12
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Спокойно проживет Украина без Польши, без продажного ЕС, без "братской" России и без Израиля нужно избрать украинскую власть и перестать пресмыкаться....
Веркблей (2017-12-11 08:47:39)
Україну дискредитують виродки, які завезли до України таких шахраїв іпройдисвітів, як втікач Ссакі, або музика-бовтун, щоб розкрадати і розпродавати державу....
Запорожець (2017-12-10 10:01:55)
Агенты сионистов зомбируют население Украины страшилками об эпидемиях и сказками типа "само пройдет", "скорую не вызывайте" и т.д. Врачи-отравители снова поднимают головы......
Веркблей (2017-12-10 09:55:34)
1 час назад стало известно что в грузии могут начаться акции гражданского протеста в масштабах всей страны и сбор подписей за освобождение лидера оппозиционной грузинской партии, а также партии " ......
Cris (2017-12-09 22:50:00)
Главное чтобы на Геращенко, Авакова и Луценко-которые делают все правильно для захиты своей страны не давиливсякиек уроды. на которыхъ тооже давят только лругие уроды высвободившиеся из ирака и сирии ......
Кристина (2017-12-09 22:32:38)