Різдвяне послання архієпископа Марка

Возлюблені у Господі боголюбиві отці, всечесне чернецтво, чесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри! Христос Раждається!

«нині народився вам у місті Давидовому Спаситель,
Котрий є Христос Господь» 

(Лк. 2:11)

Сьогодні наші серця переповнені подякою до Бога! Саме у цей день небо з’єдналося з землею, а людство побачило своє спасіння!

Очікувана звістка про народження Богонемовляти стала початком нової ери для всіх, хто прийняв цю благу вість до свого серця. Неймовірна радість охопила пастухів, які пасли своє безсловесне стадо, коли вони почули слова ангелів «Слава в вишніх Богу, на землі мир, в людях благовоління» (Лк. 2:14). Звичайні люди стали першими свідками смиренного входження Сина Божого у цей світ. Пастухи першими вклонилися Сину Божому, Який через Діву Марію став Сином Людським. Вони першими піднесли Йому хвалу, а також стали першими проповідниками народження Месії. Так розпочався час Божої благодаті.

Нова ера людства – це ера спасіння у Христі та через Нього. Кожен з нас долучається до цього спасіння настільки, на скільки ми долучаємося до самого Господа, Царя Слави. Чисельні приклади із життя людей у Православній Христовій вірі показують нам можливість максимального зближення з Богом. Це стається, насамперед, тому, що Сам Господь йде нам назустріч. Це Він благоволив прийти до нас, на землю, через що наше єднання з Ним стало можливе!

Людство мало бажання бути з Ним ще з самого гріхопадіння, зразу ж після втрати райського союзу з Богом. Аж поки не настав сприятливий для цього час, поки ми не дали можливість Богу наблизитися до нас, Господь ніби очікував, але, однак, весь цей час турбувався нами. Завіт чи союз Ізраїльського народу з Богом був прообразом Нового Завіту Бога з усім людством, з усіма, хто хоче жити з Ним відповідно до Його святих заповідей та настанов. Отже, коли наше бажання бути з Господом поєдналося з можливістю пришестя Месії у цей світ, народжується Син Божий!

Господь прийшов на землю, щоб запропонувати нам небо, Син Божий став Сином Людським, щоб запропонувати нам богосинівство. Приймаючи на Себе наше тлінне тіло, Він робить його нетлінним, обоженим. Саме через це наша радість сьогодні стає повною! Радість про настання миру між небом і землею та про благовоління Боже з’єднатися з людством!

У наш час ми часто стаємо учасниками або свідками розмов про важкі часи. Сьогодення ніколи не було легким, у який би історичний час ми його не розглядали. Але у той же самий час, віра у Христа допомагала людям знаходити відповіді на заклики сьогодення.

У всі історичні епохи завойовники проголошували мир на переможених територіях. Вони проголошували закінчення війни, але їхній мир ставав рабством для підкорених народів, їхній спокій ставав біллю у серцях завойованих людей. Мир та спокій можливий тільки з Христом: до Нього ми повинні піднімати свої очі, з Його заповідями порівнювати свої бажання та Йому підносити подяку! Сьогодення буде для нас легким та бажаним, адже воно завжди буде з Христом!

У ці святі дні Різдва Спасителя світу вітаю всіх Вас, шановні пастирі, ченці та черниці, іноки та інокині, брати та сестри, з настанням нової ери слави Божої через народження Сина Божого! Нехай простота євангельських пастухів стане для нас еталоном простоти перед Богом, а радість наша нехай збільшується по мірі нашого зближення з новонародженим Христом!

Бажаю всім наснаги на творіння добрих справ в ім’я Спасителя, щоб достойно прославити новонародженого Младенця Іісуса Христа!

+ Марк

Архієпископ Хустський і Виноградівський

м. Хуст

Різдво Христове

2012/2013

Закарпаття онлайн


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Правова допомога, безкоштовна первинна консультація сайт: http://deportation-advocate.info/:- скасування заборони в’їзду, депортації з Польщі, Чехії, Німеччини, Швеції, Італії та інших країн Шенгенськ ......
Володимир 201716S (2017-08-21 16:12:12)
В нормальной стране,деньги потребовали бы вернуть,а чиновников на "покой" домой, по статье,причем и тех кто насчитал такие зарплаты! И только в "европейской" Украине, они задумалис ......
Вау (2017-08-21 16:05:03)
Да потому что все знают, что очень многие из бойцов АТО возвращаются с поломанной психикой, агрессивные, неадаптированные к социуму - зачем такие люди Польше? Они ведь не должны заботиться о трудоустр ......
iralivin (2017-08-21 15:54:55)
О, чудесная новость! Давно мечтаю побывать в Южной Корее, даже как-то узнавала в посольстве по поводу визы, но там всё оказалось так сложно, что я отказалась от этой идеи... Если бы ввели упрощенный в ......
iralivin (2017-08-21 15:52:09)
От якби легалізували б все це діло то нікого б і вивозити не прийшлося б і бюджет країни б краще виглядав,хто зна може і взагалі не прийшлося б клянчити в інших країн.А що до подібного дозвілля то я ......
Сашка (2017-08-21 12:12:39)