Глава УГКЦ озвучив готовність до плекання єдності з Мукачівською єпархією

 

Предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав взяв участь у хіротонії єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла (Лущака).

Глава УГКЦ озвучив готовність до плекання єдності з Мукачівською єпархією

«На вас сьогодні покладають великі надії вірні нашої Церкви обабіч Карпат. Синод наших єпископів щиро запрошує вас до співпраці та декларує сьогодні готовність до плекання єдності між нашими, так глибоко спорідненими духовно, єпархіями», –такі слова у своєму привітальному слові до новохіротонізованого Владики Ніла (Лущака), Єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії, сказав Блаженніший Святослав. Також Глава УГКЦ «у цей історичний для Мукачівської єпархії день» склав щиросердечні вітання від імені всієї Української Греко-Католицької Церкви. На молитовну згадку про цей день Предстоятель УГКЦ подарував Владиці Нілу ікону великомученика Юрія Переможця, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Як відомо, у суботу, 12 січня 2013 року, в ужгородському греко-католицькому Хрестовоздвиженському катедральному соборі відбулася єпископська хіротоніяВладики Ніла (Лущака), Єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії. Головним святителем був Владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський, а співсвятителями – Владика Вільям (Скурла), Митрополит Пітсбурзький (США), та Архиєпископ Циріл (Василь), Секретар Конгрегації для Східних Церков.

В урочистостях взяли участь: Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, Митрополити Ігор (Возьняк) зі Львова, Володимир (Війтишин) з Івано-Франківська, Ян Баб’як зі Словаччини, єпископи УГКЦ та РКЦ в Україні, а також із сусідніх країн, зокрема з тих єпархій, для яких Мукачівська єпархія є матірною. У Богослужінні також взяли участь численні священики, чернецтво та миряни. Спільно молилися представники влади та дипломатичного корпусу, що здійснюють свою місію в Ужгороді. Варто зазначити, що це були перші після виходу Церкви з підпілля єпископські свячення уродженця Закарпаття.

Проповідь виголосив Владика Циріл (Василь). Пригадавши про те, як святий Франциск, духовним сином якого є нововисвячений єпископ Ніл, в центрі ставив Христа, проповідник розповів про обов’язки єпископа. Першим з них є, за прикладом святого Франциска, «вказувати на Христа, доносити Його слово до людей, привертати людей до Христа і водночас у молитві до Нього представляти все людство, в кінці — бути дійсним „alter Christus” в повноті священства». А увійшовши через хіротонію до грона колегії єпископів, Владика Ніл покликаний виконувати свої завдання як головний співпрацівник єпархіального єпископа, стаючи прикладом для священиків та мирян.

Довідка:

Мукачівська греко-католицька єпархія, яка 1646 року повернулася до єдності з Католицькою Церквою, сьогодні об’єднує греко-католицькі парафії на території сучасної Закарпатської області та підпорядкована безпосередньо Апостольській Столиці. Від 1780 року осідок єпископа перенесено до Ужгорода. З Мукачівської єпархії свого часу були виокремлені єпархії: Крижевецька в Хорватії, Пряшівська в Словаччині та Гайдудорозька в Угорщині, вихідці з цієї єпархії в США мають свою Митрополію візантійського обряду з центром у Пітсбурзі.

Закарпаття онлайн

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А навіщо їм службові, коли своїх власних екзотичних автомобілів вистачає? ......
kk-auto.com.ua (2018-01-23 20:50:51)
это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)