Закарпаття поступово переходить на енергозберігаючі технології

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» діє на Закарпатті з 2008 року і надає підтримку сільським громадам та місцевим органам влади для розвитку їх потенціалу, планування та здійснення спільних ініціатив.

З початку впровадження цього проекту завдяки надійному партнерству вдалося досягнути значних результатів. Хустський район, зокрема чотири сільські громади, які наразі входять до числа партнерів проекту, вже готові звітувати й підбивати підсумки співпраці, що і зробили на черговому засіданні Форуму місцевого розвитку.

Саме об’єднавшись можна досягнути бажаної мети. Завдяки спільному проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» зроблено чимало і в Хустському районі, який відібраний для впровадження проекту на Закарпатті.

Заступник голови Хустської райради розповів, що в першій черзі були включені три сільські громади – Кошелева, Копашнева, Вишкова, у 2011 і 2012 були включені 4 сільські громади: громада Вишківської селищної ради, громада Н. Селища, Стеблівки і Золотарева. По закінченні другої фази проекту на засіданні підбили підсумки представники трьох громад-партнерів: Золотарева, Нижнього Селища та Стеблівки, наголосивши на успішності співпраці та його реалізації. До прикладу, Золотарівська сільська громадська організація «Зелена папороть» обрала енергозберігаючі заходи у шкільній установі, тобто наразі замінено вікна та двері у школі.Голова громадської організації Золотарева зізнався: впровадження мікропроекту не усюди було простим та легким, проте результат говорить сам за себе.

Про всі «за» і «проти» розповів представник Нижньоселищанської громади-партнера. У них на першому місці все ж таки серед інших проблем відновлення вуличного освітлення в селі з використання енергозберігаючих заходів. Проводилось анкетування як серед молоді, так і серед підприємців, керівників установ і громадян різного віку. Вуличне освітлення на трьох вулицях Нижнього Селища у рамках проекту вже відновлено, загальна вартість проекту більше 180 тисяч гривень.

У Стеблівці їх втілює громадська організацію «Салдобош і КО». Їх мікропроект – енергозберігаючі заходи у шкільній їдальні. Вони впоралися із реалізацією проектного задуму і витратили на це майже 134 тисячі грн.

Заступник голови Хустської райради розповів, що по чотирьох проектах було освоєно 700 тисяч, з них 50% були виділені проектом ООН – 300 тис і в межах 300 тисяч виділено із районного бюджету РДА, райрадою. Біля 35 тисяч зібрано грошей сільськими громадами, які брали участь. Після підбиття підсумків громадам – партнерам вручили сертифікати з виконання мікропроектів, чим ще раз підтвердили свій спільний успіх.

Йшла мова на засіданні Форуму і про подальшу співпрацю з ПРОООН, тож інші сільські громадські організації, яких в районі не бракує, можуть долучатися. Координатор Закарпатського облпідрозділу впровадження проекту сказала, що попереду третя фаза проекту, перед Новим роком з’явилася на багатьох сайтах і в пресі інформація, що ЄС готовий виділити кошти у розмірі 23 млн. євро. Ці кошти в основному будуть спрямовані на посилення нового компоненту проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – компоненту енергоефективності, який діятиме по 2014 рік. Над цим вже робота йде, проте, щоб впровадити його чекають на ідеї від сільських громад. Нагадаємо, оголошено конкурс ідей. Наприкінці зустрічі партнери подякували за довіру, підтримку та допомогу.

Час Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-25
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Бутусов прав, Facebook - это не общественное мнение, но, пожалуй, общественное мнение его расстроило бы гораздо серьезней.....
Искандер (2017-02-25 21:09:29)
Читаешь комментарии и начинаешь понимать, что никакие научные достижения и открытия, аналитические обзоры, научно-популярные фильмы не добавят ума человеку, который считает, что он и так все знает, и ......
Искандер (2017-02-25 21:01:07)
эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)