«Робота має подобатись. Я свою дуже люблю» - розповідає продавець одягу Лілія

«Робота має подобатись. Я свою дуже люблю» - розповідає продавець одягу Лілія

Цього тижня у ексклюзивній рубриці «PROFорієнтир» ми вирішили дізнатись усе можливе про таку професію як продавець одягу. Посада на перший погляд зрозуміла і звична – що ж нового можна про неї почути? Після того, як я провела день у магазині одягу, поспілкувалась з працівниками та відчула специфіку роботи, можу сказати – цікавого є чимало. Нам, людям, що виступають у ролі покупців, здається все просто – сидить собі та й продає. Як воно все насправді?

Розвиватись ця сфера торгівлі почала дуже давно. Як тільки людина зрозуміла, що одяг має естетичну складову, з’явились охочі на цьому заробити. Індустрія моди, що диктує свої закони усьому світу, є підтвердженням того, що зовнішній вигляд є дуже важливим сьогодні. Індивідуальний стиль може як відкрити двері до успішного майбутнього, так і відштовхнути оточуючих.

У цій індустрії продавець одягу відіграє дуже важливу роль, адже по суті виступає у ролі посередника між річчю та покупцем. Представник цієї професії має допомогти людині обрати правильний розмір, фасон та колір, за потреби підказати та порадити, що виглядатиме краще. Погодьтесь, не кожна людина зможе щиро та правильно допомогти покупцю обрати вбрання. Для цього може і не треба якихось професійних навичок, проте необхідно володіти хоча б базовими знаннями з психології та гарним смаком, адже естетичність у цій галузі – чи не на першому місці.

Аби дізнатись усі нюанси роботи продавця я звернулась до знайомої, котру звати Лілія. Вона вже має певний досвід роботи у торгівлі і працювати у цій галузі їй подобається. Як вона опинилась на цій посаді? Чим її привабила робота? Якою є найпоширеніша помилка покупців? Усе це ми дізнались у Лілії та радо ділимось інформацією з вами.

Розкажіть будь ласка, коли дитиною мріяли, ким будете у майбутньому, Ви думали про цю професію?

Ніколи не хотіла працювати у торгівлі. Все ж за іронією долі я пішла вчитись саме на продавця. Так сталось, що на той момент іншої можливості не було. Як результат я отримала диплом спеціаліста з товарознавства та комерційної діяльності. Будучи ще на першому курсі, я думала, що ніколи не буду працювати у цій сфері. Це мені не подобалось аж ніяк. Все таки життя привело мене до моєї спеціальності. У дитинстві я хотіла бути візажистом, десь до дев’ятого класу. Потім це бажання в мене зникло, і я вирішила присвятити себе великому спорту, а саме волейболу. В мене непогано виходило, але життя знову внесло свої корективи. Зараз я працюю у магазині вже кілька місяців. Оголошення про набір працівників прочитала в Інтернеті.  Я подумала, що продавцем у магазині бути досить непогано. Після співбесіди мене влаштували на роботу.

Чим Вам подобається ця робота?

Перш за все, спілкуванням з покупцями. Я комунікабельна і люблю знайомитись  та «вивчати» інших. За допомогою спілкування у магазині я можу визначити, що це за людина та чого  вона хоче. Мені цікаво, чим живуть ужгородці, та як вони сприймають усе, зокрема нашу продукцію. Звісно, ще одним позитивним фактором є зарплата, як, мабуть, на кожній роботі.

Якою є найпоширеніша помилка покупців?

Люди часто роблять незаплановані покупки. Тобто, їм взагалі це не треба, і ніколи вони цього не хотіли, але вони побачили ціну і подумали — «Як це не купити?!». Потім вони приходять і починають нити — «Навіщо я купляла, я ж тепер це носити не буду…», і тому подібне. Це пуста трата грошей. Не треба піддаватись емоціям та бажанню зекономити. Думаю це найголовніша помилка покупців. Ще однією поширеною хибою є така: люди дуже зациклюються на чомусь одному і не бачать інші варіанти. Наприклад, сьогодні прийшла до нас у магазин дівчина. Вона хотіла чорну жилетку. Її розміру не було, залишились лише білі, котрі їй підходили більше. Це не моє враження, а двох подруг,  з якими дівчина прийшла. В результаті вона купила чорну, у якій виглядала, як великий ведмідь. Я завжди намагаюсь говорити людям свою думку, але не нав’язую її. Практика показує, що люди, яким говориш правду повертаються і роблять нові покупки.

Яку тактику Ви обираєте з покупцем: допомогти обрати і може трохи нав’язати заради прибутку, чи дати можливість людині самостійно зробити вибір?

Я вважаю, що найбільш вдалим є варіант, коли я пропоную, а вона обирає. Я не нав’язую, бо це лише відштовхує покупців. Мені ніякої користі з цього немає, бо більше ця людина не прийде. Якщо ж я бачу, що покупцю потрібна порада, про що  зазвичай говорять, я скажу добре чи ні. І не завжди для цього люди приходять у магазин наодинці. Нещодавно приходила до нас сім’я – старша пара та син років сімнадцяти. Мене це дуже здивувало: тато щось ходив бурмотів, мама бігала за синочком поправляла усе на ньому. А хлопець мені каже: «Дівчино, а Вам як?». Я йому сказала, яка з речей на мою думку пасувала йому більше. Він послухав мою пораду і придбав одяг, який йому личив. Мабуть його цікавила думка дівчат і він її почув.

Коли до магазину приходить пара, чи відрізняється їх поведінка від тої, коли людина наодинці чи з друзями?

О, це окрема історія для кожного продавця. Таке було навіть сьогодні. Прийшов хлопець з дівчиною подивитись курточки. Вона, побачивши на вішалці куртку, сказала, що вона буде велика. Я її переконала, що варто поміряти, оскільки це якраз його розмір. Після того, як хлопець приміряв це підтвердилось. Я кажу: «Проходьте до дзеркала». Він мені відповідає: «Я до дзеркала не ходжу. Моє дзеркало переді мною – це моя дівчина». Вони купили куртку і хлопець так і не бачив себе у ній. Було в нас таке, що чоловікові дуже подобалась одна річ, але жінка була категорично проти. Ідучи до дверей він був позаду неї і, поки вона не бачила, підійшов до нас і шепнув на вухо: «Я за нею повернусь, але без жінки». Ми дуже здивувались і довго сміялись з цього.

Як Ви оцінюєте, це важка робота?

Це мабуть одна з найлегших робіт. Графік роботи у нас ідеальний – за минулі два місяці я прочитала майже дві книги, вивчила курс англійської мови та передивилася дев’ять сезонів серіалу «Друзі». В мене є час на особисте життя. Мені є з чим порівняти, оскільки це не перша моя робота – це найлегша з усіх, що були.

Якою на Вашу думку має бути людина аби добре виконувати обов’язки продавця?

Думаю, впевнена в собі та чітко знати роботу. Продавцю необхідна комунікабельність, тому що, якщо не розмовляти з клієнтами не буде ніякого результату. Також добре бути проінформованому на рахунок розмірів, матеріалу та інших особливостей товару. Людина має належно підготуватись ще до початку роботи на цій посаді. Ми з напарницею вперше працюємо у цій сфері, нам ніхто не показав що і як має бути. Головне вчитись на своїх помилках і займатись саморозвитком. Для цього ми дивимось в Інтернеті різні відео-семінари, читаємо статті для продавців, де радять, який підхід застосувати до людей, аби підняти рівень продаж.

Чим Ви займаєтесь, коли у магазині немає покупців?

Якщо у магазині немає нікого крім персоналу ми маємо повісити речі на місця, слідкувати за тим, аби манекени та вішаки виглядали охайно. Усе має бути ідеально чисто, тому іноді треба позамітати чи помити підлогу. Ми намагаємось за цим слідкувати завжди. Коли усі ці обов’язки виконані ми дозволяємо собі відпочити. Дуже добре, що в нас є комп’ютер з Інтернетом, і ми можемо дивитись фільми. Також ми читаємо художню літературу.

Як Ви відпочиваєте від роботи?

На щастя у мене є два вихідні на тиждень – один з них неділя, яку я всю сплю і дивлюсь телевізор. Другий вихідний є нефіксованим – я обираю його в залежності від свого бажання. У робочі дні я прихожу додому втомлена, але я не сильно виснажуюсь на роботі. Насправді, відсутність фізичного навантаження не означає, що робота легша. Через те, що продавець має цілими днями сидіти у магазині і не може вийти, з’являється втома. Ми весь час знаходимось у закритому приміщенні, де до нас лише інколи потрапляє свіже повітря, коли люди до нас зайдуть і відкриють двері. Хотілося б звичайно і прогулятись, пройтись, змінити картинку…

Що могло би зробити Вашу роботу приємнішою?

У нашому магазині нам не вистачає покупців. Було б добре, якби до нас приходили частіше і робили більше покупок. Я це кажу не тому, що зацікавлена у грошах – мені не нараховується ніякий процент від продажу. Мені все одно скільки речей продається за день. Справа у тому, що нецікаво. Хочеться різноманітності: щоб люди ходили, запитували, спілкувались. Це важливіше, ніж книги та фільми – живе спілкування ні з чим не порівнюється. Почитати і посидіти в Інтернеті можна і вдома. Я не люблю буденність, мабуть, ніхто її не любить, тому треба з нею боротись. Я думаю мало хто скаже, «Я хочу все життя приходити на одну і ту саму роботу, пити чай, повторювати однакові завчені дії…». Більшість бажає працювати на цікавій, різноманітній роботі.

Що Ви б хотіли порадити людям, котрі стоять перед вибором, чи йти працювати продавцем у магазин одягу?

Я думаю, що на такій роботі варто попрацювати. Проте, слід пам’ятати, що не потрібно себе примушувати до чогось. Якщо людині не подобається ця професія, краще не йти у цю сферу, бо закінчиться усе зіпсованим настроєм. Це така галузь, що потребує хорошого ставлення до своєї роботи, адже покупці все бачать і відчувають. Робота має подобатись. Я свою дуже люблю. Зараз мене все влаштовує – це те, що я хотіла. Найголовнішим у роботі для мене є хороший колектив. Навіть якщо зарплатня величезна, а колеги погані, я не буду працювати на такій посаді. Це я для себе вже чітко зрозуміла. Зазвичай у кожному колективі є паршива вівця, але мені дуже-дуже пощастило – у нас такої людини немає. Ми всі розуміємося і підтримуємо одне одного. Отже, якщо хтось стоїть перед вибором, я б радила спробувати, може комусь пощастить як мені.

Багато різних людей та пов’язаних з ними історій, робота у команді та саморозвиток – усе це є у роботі простого продавця одягу. Життя у магазині триває з ранку до вечора, потім він на кілька годин засинає, і все знов повторюється. Лілія розповіла нам про те, як це працювати у сфері торгівлі і, виявляється, це не так просто як здавалось. У кожній професії є свої плюси та мінуси, як у всьому житті. Отже, поважаймо працю одне одного і тоді плюсів стане більше.

підготувала Юлія Юрковецька
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)