Закарпатські медійники скаржаться на фінансування

Народний депутат України, уповноважений від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в Закарпатській області Валерій Черняков підготував подання в Державний комітет телебачення і радіомовлення України щодо перегляду фінансування державного замовлення для регіональних телекомпаній на 2013 рік.

Як розповів свободівець, до нього звернулися працівники Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії з проблемою щодо загрозливої фінансової ситуації на 2013 рік. Колектив телекомпанії (канал «Тиса-1») просить ініціювати перегляд встановленого бюджетного фінансування державного мовлення на поточний рік, і  залишити його хоча б на рівні 2012 року. У зверненні зокрема йдеться, що існуюча наразі інфраструктура, проведені останніми роками численні оптимізації кадрового складу, технології виробництва та мовлення, обсяги та важливість поставлених завдань визначають мінімум коштів, потрібний для існування компанії, тому запланованих коштів для роботи телевізійників на поточний рік не вистачає.

«Керівництво телекомпанії, як йдеться в зверненні, через складну економічну ситуацію в Україні, вже вжило чимало заходів для оптимізації витрат. Вже знижено виробнича енергоємність, кількість працівників зведена до у мінімуму. Ба більше, власним коштом компанія проводиться часткове технічне переобладнання, обладнання павільйонів і декорацій тощо. Та попри це для вирішення фінансових проблем цього недостатньо», – розповів Валерій Черняков.

Також у зверненні телевізійники наголошується на суттєвій відмінності Закарпатської ОДТРК від переважної більшості обласних телекомпаній. Нещодавно телекомпанія переступила 45-річний рубіж заснування, вона розташована на кордоні, що граничить з чотирма державами Євросоюзу. Історичний шлях розвитку регіонального мовлення пов’язаний з компактним проживанням національних громад. ЗОДТРК веде мовлення українською, угорською, румунською, словацькою, німецькою, російською, русинською та ромською мовами.

Найголовніше досягнення закарпатських телевізійників у тому, що за роки незалежності  України компанії вдалося вирішити проблему покриття своїм мовленням ста відсотків території гірської області. «Це стало можливим із запровадженням супутникового розповсюдження програм Закарпатської ОДТРК, що, в свою чергу, дозволило отримувати її сигнал сотням кабельних операторів та іншим локальним телерадіопередавачам». – йдеться у зверненні. Нині глядачами каналу «Тиса-1» є мільйони громадян України та всієї Європи. 

З проблемою регіонального державного мовлення на Закарпатті народний депутат України Валерій Черняков ознайомився 15 лютого 2013 року, перебуваючи в області з робочим візитом. Уповноважений від ВО «Свобода» в Закарпатській області 16 лютого виступив в ефірі каналу «Тиса-1» у програмі «Слово депутата». Опісля під час зустрічі з керівництвом телекомпанії генеральний директор Закарпатської ОДТРК Віталій Мещеряков зазначив: «З початку року склалася складна ситуація – різко скоротили фінансування державного замовлення на виробництво телерадіопрограм. Нині замовлення у 15 разів є меншим за потрібний обсяг».

Вивчивши проблемне питання регіональних телекомпаній, Валерій Черняков підготував подання в Державний комітет телебачення і радіомовлення України для перегляду фінансування державного замовлення на 2013 рік. Окрім цього народний депутат України просить повідомити правові підстави мовлення «русинською» мовою в Закарпатській ОДТРК, оскільки, як відомо, такої мови в Україні не існує.

«Потрібно з’ясувати, чому на податки громадян України в Закарпатті ведеться мовлення культурологічних програм, так званих русинів, не в складі українських програм, адже вони належать до етнічних українців, а їх чомусь виокремлюють у статус національних меншин. Такий стан справ є прямою загрозою культивування сепаратистських настроїв в Закарпатті, що перечить суверенним цінностям незалежної України, а також не сприяє розвитку української мови в регіоні, що найпізніше став єдиною складовою соборних земель України» – наголосив Валерій Черняков.

Мукачево

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Останні коментарі

Закон про люстрацію потрібний, але вина кожного повинна бути доведена! Не можна звільняти людину тільки за те , що вона працювала за часів Януковича, це просто маразм....
Світлана (2016-10-28 17:04:34)
Соромно за наш КС, скільки можна вибирати позицію страуса з головою у піску! Винесіть рішення і не позорьте себе в всю Украіну, а як що боітеся то ідіть геть!...
Іван (2016-10-28 16:58:40)
Навіщо нам КС який два роки не може винести рішення по закону про люстрацію. Чому люди , які працювали більше року при Януковичу були звільнені? Президента обирає народ! Вина кожного повинна бути дока ......
Олександр (2016-10-28 16:53:13)
Шановні судді мабуть бояться гомосексуалістів, якщо так довго, з порушенням розумних строків, приймають рішення. А може їм треба щоб ще хтось розяснив проблеми Закону. Пропоную звернутися до богів. З ......
Громадянин (2016-10-28 14:50:35)
Ви праві. З 2015 року залишились не використаними 2,3млрд. кубів газу. Імпортовано - 6,8 млрд. кубів. Маємо власного газу: 14-2,3-6,8=4,9 млрд. кубів газу. Маючи ці цифіри, можемо ......
Егор до Йосі (2016-10-28 11:25:45)