Виноградівщина – серед лідерів по наданню паліативної допомоги

Цими днями на базі санаторію «Боржава» Агенцією місцевого розвитку Виноградівщини було проведено Міжнародну конференцію «Перспективи інституційної співпраці в сфері надання паліативної допомоги». Масштабний захід зібрав представників п’яти країн – цілу когорту фахівців, які працюють у цій галузі. В центрі уваги учасників конференції були основні питання: перспективи інституційної співпраці, розбудова регіональних центрів паліативної допомоги з розгалуженою мережею осередків в світлі реформування сфери охорони здоров’я, а також забезпечення сталості діяльності закладів.

Теми виступів та презентацій велися в одному контексті і зводилися до єдиного підсумку: цінні напрацювання і досвід потрібно вивчати, узагальнювати і робити їх уніфікованими. В роботі конференції, зокрема, взяли участь: голова районної ради Олег Любімов, начальник відділу охорони здоров’я РДА Михайло Поличко, президент Товариства допомоги ім. Святого брата Альберта  м. Санок (Польща) Алісія Коциловська і директор Саноцького хоспісу Кшиштоф Якубовський, а також інші представники державних та громадських організацій, які працюють задля розвитку паліативної допомоги в Україні. Луцьк, Одеса, Рівне, Івано-Франківськ, Львів, Кам’янець-Подільськ – далеко не повна картина «географії» гостей. Під «завісу» заходу було вручення нагород і сертифікатів учасникам конференції. А для «Новин Виноградівщини» – коментарі з перших вуст:

Леся БРАЦЮНЬ – виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Українська Ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги»:

– Я, перш за все, хочу зазначити, що такий приклад співпраці громадськості і влади в реалізації проектів паліативної та хоспісної допомоги, який має Виноградівщина, гідний наслідування. Ваш район на цьому поприщі має перший досвід. Відповідально скажу: «Київ дивиться на вас з надією». Ми хочемо вивчати ваші кроки, всі напрацювання і брати їх за приклад, собі на «озброєння» та декларувати це на всеукраїнському рівні. Хочемо рекомендувати ваш проект для зразка і наслідування. Спостерігаючи співпрацю цих двох складових на Виноградівщині – суспільства і держави, відзначаю, що є поступ вперед. У вас немає голих декларацій. Є конкретні справи. Це дуже позитивно. Я вірю, що люди, які навіть не є лікарями, але вони є такими послідовними, небайдужими і милосердними, можуть зробити в цій галузі дуже багато. Сподіваюся, що цей проект реалізується і набуде такої форми, що навіть з-за кордону приїжджатимуть фахівці і дивитись на це, як на кращий зразок. Нам же потрібно пройти свій шлях, бо в нас інша ментальність, інші умови та матеріальна база. Закарпаття ж, приємно відзначити, йде цією дорогою попереду. Скажу й таке: своїми надбаннями, вмінням і досвідом проводити залучення грантових коштів Володимир Шевчук щиро ділиться – на конференцію ж приїхали люди з усієї України, і саме з нашої сфери (паліативної). Але сам напрацьований механізм – універсальний, бо його можна використовувати в різних галузях. Причому, Володимир Анатолійович ініціював хорошу справу – на базі санаторію «Теплиця» для учасників конференції завтра він проводитиме практичне навчання по пошуку позабюджетних коштів, спираючись на свій досвід. Люди, вважайте, повертатимуться додому з готовими проектами.

Володимир ШЕВЧУК, директор КП «Агенція місцевого розвитку Виноградівщини»:

– Проведення міжнародної конференції передбачене заходами реалізації проекту, який ми виграли в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Він був спрямований на розв’язання питань інституційної співпраці (причому, не тільки, наприклад, між Саноцьким повітом (Польща) і Виноградівським районом, між двома закладами охорони здоров’я), але й на зв’язки з громадою, з органами місцевої влади, з різними інституціями, які тим чи іншим чином впливають на розвиток паліативної допомоги. До сьогоднішнього заходу були залучені не тільки представники зі всіх областей України, але й наші польські, угорські, румунські та словацькі  партнери. На конференцію з’їхалося понад 60 учасників. Виноградівський район наразі є флагманом розвитку паліативної допомоги на теренах нашої країни. А щодо підсумку конференції, то він є дуже важливим. Насамперед тим, що представники інших областей України побачили, що проблеми розвитку паліативної допомоги мають вихід – кожен учасник, який робив презентацію, вже напрацював свій досвід. Ми переконалися, що кольорова гама різних куточків нашої країни дала таку ж саму гаму раціональних відповідей.

Час Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-04-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Молодець! Дійшла помста і до логова сіоністів....
Веркблей (2017-04-24 07:53:51)
Сіоністи правлять Україною, а їм байдуже наскільки зубожіло населення України і скільки українців не доживуть до пенсії, бо вимруть від голоду і холоду... Сіоністам потрібна українська земля без украї ......
Веркблей (2017-04-22 18:08:23)
А гешефтники "саджають" тільки українців - крадії іншіих націй "нєпрікасаємиє"......
Гардистон (2017-04-22 17:41:34)
Проклятий Богом і людьми. Перший. Хто там в нас на черзі?...
Yevhen Horvat (2017-04-22 14:38:38)
Слухайте, панове журналісти, хто вас вчив так писати: "українська сторона має багато фактів, які бойовики застосовували до українців". Автор цих рядків сам собі уявляє, як можна проти когось ......
Yevhen Horvat (2017-04-22 14:27:08)