Як спрацює Центр первинної медико-санітарної допомоги на Ужгородщині?

Принаймні у Міністерстві охорони здоров’я України одним із завдань реформування медичної галузі ставлять підвищення доступності та якості медичної допомоги для населення і, в першу чергу, до первинної медичної допомоги. Саме такої доступної, якісної та ефективної допомоги потребують, за словами начальника відділу охорони здоров’я Ужгородської райдержадміністрації Олега Голуба, 96% жителів Ужгородщини.

На сьогодні в Україні структура первинної медичної допомоги розпорошена, що ускладнює керування цими процесами. Тому задля вирішення проблеми держава «стала на шлях» структурного та функціонального «виділення» первинної медичної допомоги через створення центрів первинної медико-санітарної допомоги як окремих закладів охорони здоров’я, що мають юридичний статус.

Олеже Євгеновичу, що таке центр первинної медико-санітарної допомоги?

— Якщо спрощено, центр ПМСД — це медична установа, яка об’єднує амбулаторії та фельдшерсько-акушерські пункти і здійснює адміністративно-управлінський контроль над ними.

Основними завданнями центру ПМСД є забезпечення населення доступною, безперервною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою, невідкладною допомогою, а також проведення профілактичної роботи серед населення як в амбулаторно-поліклінічних умовах, так і вдома.

На цей час в Ужгородському районі первинну медико-санітарну допомогу жителям району надають 26 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, сімейні лікарі Ужгородської районної лікарні №1 м.Чоп та Середнянської районної лікарні №2. Також віднедавна для покращення доступності медичної допомоги мешканцям сіл, які проживають неподалік обласного центру, відкрита районна поліклініка в м.Ужгород. Тепер для отримання консультації кардіолога, хірурга, офтальмолога чи іншого спеціаліста не потрібно долати 20—25 км до м. Чоп чи смт Середнє. Саме у сімейного лікаря можна дізнатись дні та години прийому окремих вузьких спеціалістів.

Наприкінці минулого року рішенням сесії Ужгородської районної ради було створено Ужгородський районний центр ПМСД та затверджено його статут. Він об’єднує 26 амбулаторій з 31 фельдшерсько-акушерським пунктом. На сьогодні виконувачем обов’язків головного лікаря центру ПМСД визначено професіонала, медика з 20-річним досвідом роботи у сфері сімейної медицини, сімейного лікаря Ларису Шинкаренко. З 2002-го вона очолювала амбулаторію загальної практики сімейної медицини с.Холмок. Наразі триває процедура створення центру як окремої юридичної особи.

У чому ж, на вашу думку, полягає необхідність створення такого центру в районі?

— Основним завданням реформи вбачаю, в основному, відокремлення первинної медико-санітарної допомоги від вторинного чи третинного рівня її надання. І відповідно це є найефективнішим засобом досягнення справедливого розподілу і раціонального використання коштів та підвищення результативності роботи усієї галузі охорони здоров’я району. На цей рік ми запланували близько 11 млн. грн. на утримання Ужгородського районного центру ПМСД.

Яку конкретно медичну допомогу можна тут отримати?

Структура центру має бути подібною до лікарні. Первинна медична допомога здійснюється лікарем загальної практики, дільничним терапевтом чи педіатром та передбачає надання консультацій, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб в амбулаторних умовах або за місцем проживання пацієнта. Оскільки питання покращення доступності вторинної допомоги в районі вирішене через відкриття районної поліклініки в м.Ужгород, то й відповідно залучати вузьких спеціалістів до центру на сьогодні немає потреби.

Чи створюються на Ужгородщині належні умови для виїзду сімейного лікаря на виклик до пацієнта додому?

— Одним із пріоритетних напрямків відділу охорони здоров’я в 2013 році є закупівля нового медичного обладнання та автомобілів, проведення ремонтних робіт в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини. На ці потреби в 2013 році передбачено в районному кошторисі 350 тис. грн. Робота сімейного лікаря передбачає надання медичної допомоги, як в амбулаторії, так і вдома за викликом.

Новини Закарпаття

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)
звестно что в Лондоне была с 2001года (примерно периода когда один человек , которого ненавидеа свите воланда-стал двигаться там по карьерной лестнице) серия убийств российских эксчиновников, обладающ ......
лиза (2018-01-23 09:19:21)