Шанованому закарпатському педагогу Тетяні Гнаткович — 50 красних літ!

І більше половини з них вона присвятила словесності.

«Чарівна, завжди усміхнена», «прекрасна людина, високопробний фахівець», «щаслива матір», «комунікабельна та відкрита всьому новому» – так колеги відгукуються про добре знаного й шанованого в краї педагога Тетяну Гнаткович, яка 1 червня відзначатиме світлий ювілей – 50-річчя.

 

Життєвим дороговказом Тетяни Дмитрівни на зорі самоусвідомлення, звичайно ж, були батьки – вчителі за покликанням. Вона зізнається: «Усім, чого я досягла в житті, завдячую своїм батькам. Вони прищепили мені любов до праці, переконали повірити у свої сили, вчили бути толерантною, робити виважені кроки, наказували поважати людей і не скупитися на добрі вчинки». З шаною завжди згадує Тетяна Дмитрівна й учителя української мови та літератури Ужгородської CШ №2 Оксану Іванівну Рогаль, котра й побачила в ній майбутнього педагога. А потім був УжДУ – українське відділення філологічного факультету, знамените когортою корифеїв-науковців. Незабутніми стали роки навчання, бо ж були справжні Майстри, котрі формували в 80-ті мовно-літературне обличчя краю: Лідія Голомб, Петро Лизанець, Юрій Балега, Наталія Вигодованець, Надія Ференц, Іван Хланта, Валентина Барчан, Валентина Статєєва, Марія Бочко, керівник дипломної роботи Тамара Розумик та інші.

У Великоберезнянському райо-ні, куди переїхала з чоловіком-військовозобов’язаним та донечкою Даринкою, розпочалася її вчительська хода. Працелюбність та професіоналізм дали змогу поєднувати педагогічну діяльність із наставницькою – методичною у відділі освіти. Організаторські здібності Т. Гнаткович не залишилися непоміченими, і вже з 1999-го вона методист, а згодом – завідувач кабінету суспільно-гуманітарних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Внесок Тетяни Дмитрівни в розвій обласної мовно-літературної школи – безцінний, ставлення до праці й відданість справі – фанатичні. ЇЇ лекції проходять завжди жваво, цікаво й змістовно: не можна пропустити жодного слова, жодного факту, бо ж найважливіша їхня мета – допомогти рядовому вчителю зорієнтуватися в начинні інновацій і вибрати для себе та своїх учнів найдоступніше, найкреативніше, а відтак – найрезультативніше. Особливу увагу приділяє Т. Д. Гнаткович роботі з обдарованою молоддю. Вона вміє віднайти яскраву талановиту особистість, і як результат, її гордістю є переможці обласної олімпіади з української мови та літератури, призери Всеукраїнської олімпіади, переможці Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика.

Попри завантаженість на посаді завідувача кабінету, Тетяна Гнаткович знаходить час і для власної науково-методичної діяльності. Всі матеріали (вона є автором понад 30 наукових статей та навчально-методичних посібників) відзначаються високим фаховим рівнем, глибиною та доступністю викладення матеріалу. У 2011 році Т. Д. Гнаткович захистила кандидатську дисертацію.

Портрет нашої сучасниці був би не повним, якби не доторк до ще однієї грані її життя – особистого. Вона – турботлива донька, мудра берегиня сімейного вогнища, чудова мама. Радіє Тетяна Дмитрівна доньці Дарині, яка продовжила її професійну стезю: обрала фах викладача-філолога. А ще вона – справжня подруга, яка заворожує душевною відкритістю, уважністю, толерантністю. Подати руку допомоги в біді – потреба її великого серця. У переддень прекрасного ювілею колеги бажають Тетяні Гнаткович  якнайліпших благ і гараздів на життєвій дорозі. Ми вдячні Вам за те, що несете в собі світлу енергію, яка живить усіх нас оптимізмом, вірою у власні сили. З роси й води Вам, дорога берегине рідного слова!

Лариса Андрела, «Закарпатська правда»

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-25
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Бутусов прав, Facebook - это не общественное мнение, но, пожалуй, общественное мнение его расстроило бы гораздо серьезней.....
Искандер (2017-02-25 21:09:29)
Читаешь комментарии и начинаешь понимать, что никакие научные достижения и открытия, аналитические обзоры, научно-популярные фильмы не добавят ума человеку, который считает, что он и так все знает, и ......
Искандер (2017-02-25 21:01:07)
эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)