Закарпатські діти з "ЮРА" незабаром отримають безкоштовні ліки

Закарпатські діти з "ЮРА" незабаром отримають безкоштовні ліки

Як забезпечити якісну медицину для дітей та вирішити проблемні питання обговорювали он-лайн під час відео-конференції Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова, пацієнти та працівники обласних і міських дитячих лікарень з усіх регіонів України.

На Закарпатті пряме включення та спілкування з Міністром відбувалось в обласній дитячій лікарні та обласному управлінні охорони здоров»я. Заступник начальника УОЗ Тетяна Міцьо під час розмови з керівником медичної галузі країни розповіла про ситуацію в області із забезпеченням ліками дітей хворих на ювенільний ревматоїдний артрит (ЮРА). Ця хвороба є однією з найтяжчих, що призводить до прогресуючого ревматичного процесу внаслідок якого знерухомлюються суглоби. Діти не спроможні себе самостійно обслуговувати, потребують цілодобового догляду, скорочується тривалість їхнього життя Нині в області на обліку перебуває 12 дітей з важкою формою цієї хвороби. Єдиним порятунком і гарантією повноцінного життя для них є постійне і безперервне лікування дороговартісним препаратом «Хуміра», який попереджає прогресування захворювання. Для того, щоб забезпечити цих дітей необхідними ліками потрібно понад 2 млн гривень щорічно. Це суттєво фінансове навантаження для обласної дитячої лікарні, де лікуються діти з іншими важкими патологіями з усієї області.

Тетяна Василівна Міцьо запитала у міністра чи не планується на рівні міністерства медикаментозне забезпечення дітей, що мають цю патологію.

Відповідаючи на питання забезпечення ліками дітей хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, Раіса Богатирьова відзначила, що минулого року було прийнято рішення про 100 -відсоткове забезпечення на рівні держави цих пацієнтів ліками. На 2013 рік з державного бюджету виділено 16,7 млн гривень. Препарти на цей рік хворі отримують в повному обсязі. І вже днями вони надійдуть в медичні заклади.

Також під час спілкування з медиками та пацієнтами Міністр звернула увагу, що незважаючи на значну мережу лікувально-профілактичних закладів, можливості надання медичної допомоги для дітей в місті та на селі різняться.Так, протягом 2012 року в обласних дитячих лікарнях медичну допомогу отримали майже 386 тисяч дітей, з них лише 39% — це діти, які проживають у сільській місцевості. Найбільша кількість сільських дітей отримала медичну допомогу в обласних дитячих лікарнях Вінницької, Полтавської, Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Херсонської області — від 50 до 67% відповідно. Найменша — у Донецькій, Луганській та Харківській. На переконання Раїси Богатирьової, цей дисбаланс потрібно виправляти, оскільки діти повинні мати доступ до якісної медичної допомоги незалежно від того, де вони проживають.

У дитячій медицині є й інші проблемні питання, які потребують вирішення. В результаті аналізу матеріалів, що надійшли від регіонів в процесі підготовки до акції «Запитай міністра!», повідомила Міністр, було визначено дві найбільш актуальні проблеми, які турбують фахівців педіатричної служби. Насамперед, це питання матеріально-технічного забезпечення дитячих лікарень та забезпечення маленьких пацієнтів безкоштовними ліками і витратними матеріалами.

«Коли відповідальність за забезпечення медикаментами хворих дітей перекладається на батьків, це викликає їхнє справедливе обурення та зменшує доступність маленьких пацієнтів до лікування через обмежені фінансові можливості їхніх родин», — зауважила керівник МОЗ України та звернулася з вимогою до начальників управлінь охорони здоров'я і головних педіатрів областей ініціювати розгляд питання медикаментозного забезпечення лікування дітей на рівні сесій обласних, міських та сільських рад. «Це необхідно для того, щоб при внесенні змін до місцевих бюджетів та формуванні їх на наступний рік були враховані зростаючи потреби у забезпеченні ефективними медикаментами дітей, які лікуються у стаціонарах», — наголосила міністр.
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)