Рівень повеневих вод на будапештській ділянці Дунаю продовжує підвищуватись, сягнувши історичного максимуму — 861 см.
Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Генеральну дирекція водогосподарства міністерства внутрішніх справ Угорщини.
«Станом на 14 годину рівень води у Дунаї в Будапешті перевищив найвищі досі показники, зафіксовані у 2006 році. На цей час рівень води в угорській столиці становить 861 см.», — зазначили в угорському МВС.
За інформацією Комісії із захисту угорської столиці від катастроф, за останні 12 годин рівень води у Дунаї в районі Будапешта підвищився на 25 см і у понеділок може сягнути 895 см.
Наразі у Будапешті діє стан надзвичайної ситуації, здійснюються безперецеденті заходи захисного характеру. В них бере участь понад 8 тисяч людей, з них 1600 добровольців. Роботи зі спорудження загороджувальних споруд ведуться впродовж майже 700 кілометрів.




У найбільш загрозливих місцях та вздовж набережних припинено рух автотранспорту, відключено електропостачання. З імовірних зон затоплення евакуйовано близько 2 тисяч людей.

Жителів угорського села Дьоруйфолу евакуювали через можливість затоплення території — в новозбудованому захисній споруді на Дунаї з'явилися тріщини. Про це 8 червня повідомила Всевенгерская дирекція із захисту від катастроф.
«У процесі евакуації село Дьоруйфолу покинули 225 жителів, з них 34 — на автобусах відомства із захисту від катастроф», — повідомили в дирекції.
У ніч на суботу 30 людей були евакуйовані з села Нодьмарош, частина якого затопило. За даними відомства, через загрозу повені із зон ймовірного затоплення переселені у безпечне місце всього більше тисячі людей, здебільшого, в Пештській області.
Раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що евакуація може загрожувати майже 55 тисячам жителів Будапешта. В основному вона торкнеться район Обуда, пише "РІА «Новости». За даними місцевих ЗМІ, повінь не загрожує готелям міста, проте влада евакуювала постояльців двох готелів на острові Маргарет.

Повені, викликані проливними дощами, почалися минулого тижня в Чехії. Їх жертвами стали щонайменше 15 людей по всій Європі. Майже на всій території Чехії було введено надзвичайний стан.
У Німеччині найбільше постраждали регіони Баварія, Саксонія, Баден-Вюртемберг і Тюрінгія.
На заході Австрії утруднено залізничне і автомобільне сполучення, сотні жителів евакуйовані, тисячі людей беруть участь у ліквідації наслідків повені.