Торік на Закарпатті збудували 342,5 тисяч м² житла

Торік на Закарпатті збудували 342,5 тисяч м² житла

У середу, 19 червня, відбувся брифінг начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Закарпатській області Василя Коблика.

Завданняінспекції – контроль за веденням будівельних робіт. На інспекцію покладена функція реєстрації декларацій і повідомлень, самі дозволи та видача свідоцтва про готовність об’єктів до введення у експлуатацію – за Державною інспекцією архітектурно-будівельного контролю.

— Для об’єктів садового, дачного будівництва, індивідуальних житлових будинків до 300 кв. м., прибудов до 100 кв. м. подається повідомлення про початок будівельних робіт. Об’єкти індивідуально житлового будівництва та прибудови будуються на основі будівельно паспорта і проектної документації (площа — більше 300 кв. м. або ж за бажанням забудовника). Тобто процедура спрощена. Сьогодні на об’єктах І-ІІІ складності можуть будувати фізичної чи юридичної особою без ліцензії. Для будівництва об’єктів підвищеної складності ліцензія необхідна, — зазначив Василь Коблик.

Минулоріч державою введено спрощення стосовно порядку введення у експлуатацію садових, дачних, прибудов до них, об’єктів І-ІІ категорії складності. Зокрема, це дозволило у 2012 році в області ввести у експлуатацію 342,5 тисяч м² житла. Крім того введено в експлуатацію 102 об'єкти промислового призначення загальною площею 109 229 м²; 13 дошкільних закладів (8 342,56 м²); 21 заклад освіти  (32 755,54 м²); 642 об'єкти соціально-побутового призначення (183 810,18 м²); 123 об'єкти транспортної інфраструктури, (24 799,5 м²).

Контроль за якістю будівельних робіт – основне завдання інспекції, тож особлива увага приділяється самобудам, на яких цей критерій важко проконтролювати. Самочинним вважається будівництво здійснене на ділянці, що не була відведена для цієї мети, без дозволу на будівництво,  при значному відхиленні від проектної документації, інформує прес-центр ОДА.

— Часто приходять скарги стосовно самовільного будівництва. Сьогодні, таке питання розглядати можні тільки за участі забудовника. Законом передбачена персональна відповідальність забудовника, проектувальника та особи, яка здійснює нагляд. Якщо не можливо встановити особу забудовника, починає роботу комісія – представники органів самоврядування, інспекції, правоохоронних органів. Складається протокол для розшуку осіб.

Інколи забудовники не дотримуються процедури під час зведення храмів:

— Ми почали зупиняти  подібне будівництво (кілька об’єктів  в Ужгороді). Є вже згода єпископів  на зустріч для обговорення цього питання. Минулоріч ми збирали всіх настоятелів, щоб роз’яснити, що і яких документів та дозволів потребує.

По самобудах складено акти, протоколи, накладено штрафи. Якщо це, до прикладу, релігійна споруда – це 390 мінімальних заробітних плат, якщо об’єкт V категорії (завод) — 900 мінімальних зарплат (більше мільйона гривень).

— Процес стосовно паспортизації – це наразі основне. Кожен об’єкт повинен мати паспорт, адже він не може вічно використовуватися. Потрібно, щоб була інформація, стосовного того, де і що потребує заміни, який елемент вже своє відпрацював, — зазначив Василь Коблик. – У нашій роботі є такі речі, які треба детально вивчати. Я говорю своїм інспекторам: ви повинні детально розглядати кожен випадок. Взяти пояснення у людини, дізнатися хто будував, за чиєю згодою і тільки тоді приймати рішення, — резюмував Василь Коблик.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-25
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Бутусов прав, Facebook - это не общественное мнение, но, пожалуй, общественное мнение его расстроило бы гораздо серьезней.....
Искандер (2017-02-25 21:09:29)
Читаешь комментарии и начинаешь понимать, что никакие научные достижения и открытия, аналитические обзоры, научно-популярные фильмы не добавят ума человеку, который считает, что он и так все знает, и ......
Искандер (2017-02-25 21:01:07)
эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)