Стоматологи УжНУ взяли участь в українсько-грузинському форумі

Стоматологи УжНУ взяли участь в українсько-грузинському форумі

Уперше в історії українсько-грузинських відносин сталася така безпрецедентна подія – 24 червня у курортному грузинському містечку Гріголетті, що на березі Чорного Моря, стартував 1-ий Стоматологічний конгрес Грузія-Україна під егідою Асоціації студентів-томатологів України та Університету Гріголі Робакідзе за підтримки науково-пошукового центру «RADIX» та Спілки молодих стоматологів Грузії.Учасниками конгресу стали студенти-стоматологи Ужгородського національного університету, Київського національного університету ім. О.О. Богомольця, Донецького національного медичного університету ім. М. Горького, Харківського національного медичного університету, Медичного Університету Гріголі Робакідзе.

Наразі це перший настільки широкомасштабний досвід укріплення взаємовідносин між стоматологічними школами Грузії та України. Безпосередніми організаторами конгресу з українського боку були випускники стоматологічного факультету Ужгородського національного університету: фундатор та президент Асоціації студентів-стоматологів в Україні Михайло Сливка та почесний голова Студентського наукового товариства стоматологічного факультету УжНУ, а нині – секретар Асоціації судових стоматологів України Остап Белей.

Цьому дуету не вперше представляти стоматологічну школу України на міжнародній арені – у квітні 2013 вони взяли участь у 51 Мітингу Європейської Асоціації студентів-стоматологів (European Dental Student Association) в Бєлграді, де вперше зарекомендували гідний рівень розвитку професійного фаху у нашій країні.

З грузинського боку всю відповідальність за проведення конгресу взяла на себе Ані Бокучава – віце-президент студентського товариства Університету Гріголі Робакідзе.

Програма конгресу включала у себе пізнавальні лекції українських та грузинських професорів та практикуючих лікарів, що дало можливість обмінятись досвідом не тільки теоретично, а й практично. Особливої уваги заслуговують лекції декана стоматологічного факультету, кандидата медичних наук, професора Костенка Євгена Яковича, члена Асоціації імплантологів України Гуцалюка Юрія Васильовича, голови Асоціації лазерної стоматології України Третьякова Сергія Івановича, представника полтавської школи реставрації та учениці Радлінського С.В. – Пономаренко Ольги Володимирівни, члена Американської асоціації ендодонтистів Кулигіна Олега Борисовича, професора, директора навчальної програми школи медицини – Ніно Цілосані, професора медичної академії імені П.Шотадзе – Тамари Долідзе, головного координатора Sehetna Egypt health, викладача Університету Александрії в Єгипті – Хітама Абдель Азіза. Особливої оцінки заслуговують майстер-класи Кулигіна О.Б. та Хітама Абдель Азіза, що вразили як лікарів, так і студентів своєю інформаційною насиченістю, практичною переконливістю та щирою подачею.

Вінцем наукової програми конгресу стала 1-ша Конференція студентів та молодих учених Грузія-Україна, де своїми науковими розробками та ідеями могли поділитися 13 представників обох країн. Серед них перемогу здобув студент 4-го курсу стоматологічного факультету УжНУ – Мирослав Гончарук-Хомин, що уже не одноразово демонструє гідний рівень наукових досягнень на подібних міжнародних заходах.

Приємно відзначити, що 2-ге та 3-тє призові місця також розділили студенти Ужгородського національного університету: відповідно Остап Белей та Маріанна Коршинська.

Демонстрація наукового потенціалу конгресу супроводжувалася теплим грузинським сонцем, хвилями Чорного моря, дружніми змаганнями між українською та грузинською молоддю, екскурсією у місто Батумі (туристами охрещено «маленьким Дубаї»), гостинними вечорами з національною кухнею та просто приємними спогадами.

Оцінивши глибину та важливість таких взаємовідносин, а також неосяжний край подальших перспектив, українська сторона на урочистому закритті конгресу оголосила про майбутній 2-ий Стоматологічний конгрес Україна-Грузія уже на території України, пообіцявши, що майбутня зустріч буде ж такою гостинною та щирою.mediacenter.uz.ua

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-17
2018-02-16
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А подарунки дарувати дітям. які купули ужгородські підприемцію Жаднюга На фото-- обличчя людини яка всіх ненавидить...
Патріот (2018-02-17 16:32:04)
Ну да "против" - ведь "украинский" бизнес хочет, чтобы украинцы покупали только израильские товары или товары их братьев по крови из Европы и США......
Арифмометр (2018-02-16 21:43:44)
Хапайте свои деньги пока этот ВТБ разом с его "дочками" не лопнул как мыльный пузырь - от "русских братьев" можно ожидать любой подлости!!!...
Тарасевич Бульбман (2018-02-16 21:40:20)
Головне, щоб в парламенті та уряді України не було агентів сіоністів і шовіністів та їхніх прихвостнів, а які танці танцюють на дозвіллі українці не важливо....
Веркблей (2018-02-16 20:25:57)
Напевно мешканцям Львова набридло слухати рохкання і львівяни вжили заходи по очищенню вербального простору міста. Молодці львівяни!!!...
Зоотехнік (2018-02-16 20:21:53)