Заслужений лікар України з Ужгорода звинуватив медиків у "злочинних діях і безвідповідальності"

Заслужений лікар України з Ужгорода звинуватив медиків у "злочинних діях і безвідповідальності"

ВУжгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, присвячена сучасному стану системи медичної допомоги на Закарпатті і шляхам її удосконалення. Із журналістами зустрівся Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, протоієрей Степан Біляк.

Доповідач висвітлив ряд проблем сучасної медицини на Закарпатті. За його словами, одна з головних їх причин — не наявна матеріально-технічна база, а рівень професіоналізму лікарів, їх відношення до своєї роботи. «З цим більше не можна миритися чи терпіти це, варто щось робити, щоб змінити ситуацію», — каже С. Біляк.

Свого часу, у 1967 році він закінчив медичний факультет, потім — аспірантура, робота на Міжгірщині, захист кандидатської дисертації, робота на Львівщині (завідувачем міжрайонного урологічного відділення), і — повернення на Закарпаття, що завжди було метою лікаря. 

«З 1984 року я працював завідувачем урологічного відділення, і вже у той час бачив, що організацію медичної допомоги потрібно реформувати, хоч радянська система вважалася найкращою у світі. Справа у тому, що пацієнт навіть не мав права вибирати лікаря. Я це впроваджував у своєму відділенні, а у 1993 році таке право було затверджене на законодавчому рівні (правда, цього не завжди дотримуються), — каже Степан Біляк.-Білий халат має авторитет і людина, коли приходила у лікарню, навіть не цікавилася, до кого потрапить. Тому часто потрапляли до тих лікарів, які насправді неспроможні були надати медичну допомогу. Сьогодні люди більше цікавляться рівнем фахівця, у якого лікуються».

«Я завжди цікавився передовим досвідом, міжнародними виставками. Для мене, як для уролога та хірурга, стало відкриттям свого часу, що більшість традиційних хірургічних втручань можна замінити лапароскопією. Тоді я взяв кредит і закупив необхідну апаратуру, першим в області та фактично в Україні запровадив цей сучасний метод лікування. Це значно скоротило так званий ліжкодень і дало можливість вилікувати більшу кількість пацієнтів, ніж до того часу. Йдеться про лікування нирок, кісток, варикозного розширення судин, а також про лікування безпліддя, відновлення маточних труб і так далі. Але з 2002 року почалися дії з боку адміністрації лікарні, головного лікаря, такі, які ми сьогодні називаємо корупційними. Від мене вимагали грошей за те, що я і так орендував ліжка та навіть палату в обласній лікарні. А ще і переслідували політично – за те, що я агітував за В.Ф.Януковича», — розповів С. Біляк. У 2005 році його звільнили «за порушення трудової дисципліни» — після 40 років роботи у медицині, з них 34 – в обласній лікарні. Суд відновив лікаря на роботі, але відділення, за словами С.Біляка, вже очолив інший медик із значно меншим досвідом.

Тоді Степан Біляк поступово  прийшов до відкриття власної  приватної клініки. звільнений за порушення трудової дисципліни. У 2007 році збудував приватну лікарню. «До мене поступали хворі з наріканнями на тих, хто їх лікував раніше. Випадки були справді кричущі. Я написав у Міністерство охорони здоров’я із проханням організувати комісію для перевірки урологічної служби Закарпаття. Але натомість, «по дзвінку», замість такої перевірки у мене забрали ліцензію на лікувальну роботу. Медичну практику я продовжував, бо не міг відмовляти хворим, а у 2010 році відновив свою ліцензію», — каже С. Біляк.

Він також заявив, що в обласній лікарні буквально знищена лапароскопічна допомога хворих у сфері урології. «У 2011 році колектив урологічного відділення з 5-ти лікарів написали про всі ці безчинства, які тривають там. Були пообіцяні зміни, але досі нічого так і не зроблено», — каже доповідач. Він також заявив, що відчуває на собі тиск, адже оприлюднює факти непрофесійного підходу до хворих. Тому вирішив провести прес-конференцію. «Якщо так буде продовжуватися і далі, то доведеться звертатися до начальника обласного управління охорони здоров’я чи і до прокурора області — про злочинні дії безвідповідальних лікарів», — каже Степан Біляк. Він також має намір створити Раду захисту прав пацієнтів та лікарів на Закарпатті. Вже працює відповідна ініціативна група.  

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)