Стало відомо, як на Закарпатті пройшла вступна кампанія

Стало відомо, як на Закарпатті пройшла вступна кампанія

У вівторок, 20 серпня, в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, щодо підсумків моніторингу вступної кампанії на Закарпатті.

Як повідомив координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області Святослав Бабіля, станом на сьогодні сформовані списки тих, хто вступив до вищих навчальних закладів на держзамовлення.

«Цьогорічна вступна кампанія відрізнялася кращою організацією у плані технічного забезпечення. ОПОРА спостерігала за ходом подання заяв, за роботою приймальної комісії, представники мережі були присутні також на творчих конкурсах у трьох закарпатських вузах. Це Ужгородський національний університет, Мукачівський державний університет та Закарпатський художній інститут. Крім того, працювала загальноукраїнська гаряча лінія, куди зверталися громадяни з інформацією щодо порушень чи з проханням роз’яснити ту чи іншу ситуацію», – розповідає Святослав Бабіля.

За його словами, цьогоріч українські вузи приймали заяви на вступ двома способами – особисто і у електронному вигляді. Щодо першого шляху, не зафіксовано ніяких порушень. А щодо електронної подачі були деякі технічні помилки, пов’язані  із невідповідністю написання  прізвища абітурієнта у паспорті і у сертифікаті ЗНО. Однак, як зазначає Святослав Бабіля, ситуацію вдалося врегулювати.

Щодо новацій, то, за словами громадського діяча, цьогоріч функціонування єдиної державної електронної бази з питань освіти вийшло на новий рівень: «Кожен абітурієнт міг слідкувати за ходом вступної кампанії онлайн, формувалися рейтингові списки, інформаційна система «Конкурс» усі дані брала саме з єдиної бази з питань освіти. Однак, критичним для функціонування цих програм стало внесення до бази достовірних даних. Траплялися технічні помилки, через які абітурієнт не міг точно проаналізувати ситуацію, наприклад, з кількістю місць державного замовлення. На Закарпатті, зокрема, також зафіксовані випадки, коли вузи (УжНУ і ЗХІ) вносили недостовірну інформацію щодо кількості місць, сумуючи держзамовлення для навчання на базі середньої освіти із держзамовленням для навчання на базі спеціаліста чи бакалавра. Таким чином, через технічні помилки, абітурієнти неправильно трактували інформацію і не могли спрогнозувати свої сили, вважаючи, що державних місць значно більше. Однак, невдовзі проблема була вирішена».

Щодо творчих конкурсів Святослав Бабіля зазначає: «Загалом проведення творчих конкурсів відбулося без порушень, у рамках правил прийому до того чи іншого вузу. Дані про середні бали абітурієнтів, у більшості випадків, співпадали з показниками за результатами конкурсів при вступі до вузу». Абітурієнтів повідомляли про можливість апеляції на результати, проте залишається проблема відсутності уніфікованого підходу до організації відповідних конкурсів на національному рівні, що ставить абітурієнтів в нерівні умови. Щодо оцінювання, то середній бал по спеціальності «журналістика» — 160,9; «здоров’я людини» — 183,5; «декоративно-прикладне мистецтв» — 149,7; «дизайн» — 149,9; «образотворче мистецтво» — 148.

На всеукраїнську гарячу лінію  також надходили звернення щодо неможливості забрати оригінали документів після другої хвилі вступу: «У одному випадку ми зверталися до приймальної комісії з питанням щодо підписання наказу про відрахування абітурієнта. Виявилося, що це була просто затримка документації – поки наказ не підписаний, документи повернути не можуть. Такі питання, як правило, вирішувалися на користь абітурієнта. На Закарпатті особливих проблем з цим не було», – каже Святослав  Бабіля.

Найвищі прохідні бали Громадянська мережа «ОПОРА» зафіксувала в  УжНУ та МДУ:

УжНУ — спеціальність «міжнародні економічні відносини» — 746,4; «правознавство» — 733,1, «країнознавство» — 726,4

МДУ б– «туризм» — 701,2; «облік та аудит» — 698,3.

Найнижчі  прохідні бали – на технічних спеціальностях:

УжНУ  — «фізика» — 545,1, «приладобудування» — 559,9, «міктро- та наноелектроніка» — 563,4

МДУ – «технологія виробів легкої промисловості» — 573,3, «інженерна механіка» — 594,5, «готельно-ресторанна справа» — 624,8

Як зазначає Святослав Бабіля, вцілому відзначається краща організація цьогорічної вступної кампанії порівняно з минулим роком: «Основною причиною цього стала більш якісна робота технічних систем, що забезпечують вступну кампанію. Однозначним позитивом стало обов’язкове опублікування списків рекомендованих до зарахування і на сайтах ВНЗ. Це дало додатковий ступінь відкритості процесу вступу».

Громадський діяч виділив напрямки, які у подальшому необхідно вдосконалити: «Перше – це непрозора і незрозуміла процедура формування державного замовлення. Необхідно розробити і затвердити  чітку процедуру формування обсягів державного замовлення, яка б опиралася на потреби ринку праці та можливості ВНЗ надати якісні освітні послуги.

Друге – забезпечення рівності доступу до вищої освіти. Ми підтримуємо ідею повернутися до вступу виключно за результатами ЗНО, залишивши творчі конкурси та зменшивши роль балу атестату про середню освіту (зараз він скалдає 25%). Також необхідно скасувати практику використання сертифікатів минулих років. Наразі дозволяється використання сертифікатів за 2007 рік. Це не зовсім правильно, оскільки, якщо підтримуватиметься така практика, через деякий час прийматимуть сертифікати 10-річної давності. Третя проблема – відсутність чіткої процедури зарахування на місця за кошти юридичних та фізичних осіб. Ми пропонуємо прописати процедуру на аналог хвиль зарахування, щоб не було небезпеки зарахування абітурієнтів з більш низькими балами. Потребує вдосконалення навчання відповідальних за внесення даних в ЄДЕБПО. Для усунення можливих помилок у внесенні даних і необхідно додатково проінструктувати відповідальних осіб в приймальних комісіях», – радить Святослав Бабіля.  

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Muz-Tracker (МузТрекер или Муз-Трекер) - музыкальный торрент-трекер посвященный музыке. Скачать можно как через торрент, так и магнет ссылку. Без регистрации и бесплатно. white mink black cotton ......
Muz_DUOkz (2018-01-22 12:33:43)
А если сакашвили придет к валсти и его сегодня административный суд не депортирует-то нас ждет не только повышение цен, а потеря имущества всего полностью. нщета голодная смерть и порабощение цыганями ......
Инна (2018-01-22 12:28:20)
доказательством того, что за всеми войнами мира стоит индия и египет-потомки выходцев из НЛО сириуса является ьто что именно в индиис 2007года строят статую Будды которая будет выше всех других -152 м ......
Анна (2018-01-22 09:16:25)
2 статуя Будды стоящего на женщине Лаукун Сектуар. Высота: 116 м находится в: провинция Сикайн, Мьянма.Статуя, высотой 116 метров, изображает Будду Шакьямуни, и вместе с постаментом достигает почти 1 ......
Анна (2018-01-22 09:03:51)
мжет посланцы очередные с сириуса. всем нам известно что бог запретил людям ставить и молиться идолам в виде огромных памятников. Если проанализировать меющиеся самые огромные статуи то мы видим их н ......
Анна (2018-01-22 09:00:24)