Ужгород, Богомольця, 20: пташині права на власне житло

Ужгород, Богомольця, 20: пташині права на власне житло

Багаторічна епопея навколо законності права на власне житло мешканців гуртожитку по вул.Богомольця, 20 в Ужгороді вже давно набула розголосу у закарпатських та центральних ЗМІ. Численні публікації, відеосюжети, висвітлення судових засідань – а їх відбулося понад три десятки — знайомі вже багатьом. Однак біда, котра не стосується тебе особисто – так і залишається чужою бідою, викликаючи співчуття, але не зачіпаючи душевних струн. Тому більшість фігурантів, причетних до справи, керувалися відомим принципом «моя хата скраю» — і журналісти, котрі шукали чергову сенсацію, і судді, які намагалися швидше збути справу із рук, і чиновники, котрі від вирішення цього питання не вбачали для себе ніякого зиску, і депутати, яким хотілося додати собі позитивного іміджу напередодні чергових виборів.

Тож на кожному витку поневірянь мешканці сумнозвісного будинку опинялися зі своєю бідою віч-на-віч, намагаючись самостійно студіювати юридичну та господарську літературу, у вільний від основної роботи час ходити по судовим засіданням та складаючи ночами численні звернення та листи.  І, що найобразливіше, така активна діяльність так і не призвела до бажаного результату. То ж у чому справа? Чому б, нарешті, не дати спокій майже двом сотням людей, що понад 20 років проживають у цьому злощасному 59-квартирному будинку, надавши їм необхідні дозволи та погодження? Зрозуміло, що законодавство у нас недолуге і по всій Україні ситуація із приватизацією гуртожитків розвивається за подібними сценаріями. Але якщо є на те добра воля місцевої влади, то справа, зрештою, завершується мировою. То хто ж зацікавлений у тому, аби люди на Богомольця, 20 постійно відчували себе зайдами на власній території, із котрої не сьогодні, то завтра, силою викинуть просто на вулицю, підганяючи непокірних гумовими кийками?

Із документів

Гуртожиток будувався на замовлення міської ради за дольовою участю декількох підприємств, тому у будинку проживають працівники різних підприємств і організацій. У 1989 році його здано в експлуатацію на 232 ліжко-місця, з яких: ВАТ «Ужгородхліб» – 107 ліжко-місць, АТП 12107 – 20 л.-місць, АТ «Геліос» – 30 л.-місць, ВАТ «Видавництво „Закарпаття“ – 14 л.-місць, Завод побутової хімії „Софора“ – 20 л.-місць, Ужгородський міськвиконком – 41 л.-місце.

При перетворенні Ужгородського хлібокомбінату у ВАТ „Ужгородхліб“ в 1997-1998рр. в статутний фонд увійшов гуртожиток по вул. Богомольця, 20, незважаючи на те, що будинок будувався на основі пайової участі 5-ти вищезгаданих підприємств.

Аби не переказувати багатотомну історію поневірянь мешканців гуртожитку, варто зазначити основні події: 24 лютого 2010 року рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради № 57 гуртожиток на вул.Богомольця, 20 у м. Ужгороді, а на час прийняття рішення — 59-ти квартирний житловий будинок, було прийнято до комунальної власності територіальної громади м. Ужгорода. Після цього рішенням виконкому Ужгородської міськради від 16.02.2011 року № 55 було вирішено оформити право власності на гуртожиток на вул.Богомольця, 20 — за ВАТ «Ужгородхліб». Без жодної правової підстави й правовстановлювального документа, не скасувавши рішення виконкому від 24.02.2010 р., позбавивши права комунальної власності, і, відповідно, права мешканців на своє житло.  Приблизно у той же час було зареєстровано  будинковий комітет «Престиж», у який об’єдналися жителі гуртожитку. 18 квітня 2012  після численних судів різних рівнів, прокурорських протестів, рішень Апеляційного суду, депутатських звернень і навіть пікетів, зрештою, було затверджено акт приймання-передачі будівлі із балансу міського управління на баланс будинкового комітету «Престиж».

Фактично мешканці гуртожитку могли б святкувати перемогу – тож терміново готували документацію, приводили до ладу договори на енергопостачання, водовідведення тощо, латали дірки, сплачували заборгованість.

Однак ворог, як кажуть, у цей час не дрімав. Ті, хто ховається за давно, власне, неіснуючим «Ужгородхлібом» вирішили кістьми лягти, але гуртожиток від людей забрати. Самі мешканці переконані, що у цьому найбільше зацікавлені депутати Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та Володимир Трикур, які ввели в структури, дотичні до гуртожитку, своїх родичів та знайомих.  До першого із них вони навіть звернулися через ЗМІ із відкритим листом у липні цьогоріч. В.Чубірко спробував від звинувачень відхреститися, наполягаючи на тому, що він не входить до складу засновників та керівників ТзДВ «Ужгородхліб» (правонаступник ВАТ «Ужгородхліб»). Може й ні… Але існує  Договір від 01.04.2011 року, в якому вказано, що п.депутат особисто придбав за власні кошти колишній дружині – Чубірко Наталії Василівні — частку в статутному капіталі ТзДВ «Ужгородхліб» у розмірі 12,195 % вартістю 1 431 986, 22 грн., в обмін на її вихід зі складу засновників ТОВ «Ресурс – Сервіс 2007» з відступленням належної їй частки в статутному капіталі у розмірі 1250000, 00 грн., що становило 50 % статутного капіталу на користь Обіцького Анатолія Федоровича. Дана частка при розподілі спільного майна ТзДВ «Ужгородхліб» при розподілі майна була присуджена Чубірко Н.В., яка згідно Звіту про оцінку, включає в себе будівлю гуртожитку по вул. Богомольця, 20 в м. Ужгороді.

Також цікавими є інші засновники ТзДВ «Ужгородхліб». Приміром, вищезгаданий А.Обіцький — чоловік двоюрідної сестри В.Чубірка. М.Пуга – директор ПП «Граніт-3000» — бухгалтер підприємств, як належать В.Чубірко на праві приватної власності. Інші ж фігуранти мають безпосереднє відношення до Віктора Трикура. В.Сегедій — директор ПП «Ресурс – Сервіс 200» — насправді водій та довірена особа В.Трикура, В.Боднар — його близький родич.

У своїй офіційній біографії В.Трикур позиціонує себе як генеральний директор ТОВ „Закарпатське обласне агентство із залучення інвестицій та господарського розвитку територій“- і, зрозуміло, чистою випадковістю є той факт, що головний бухгалтер цієї фірми Н.Щербан є … головою правління ТзДВ «Ужгородхліб».

Тож, як не крути, а справжніх власників «вирахувати» не так уже й важко. Про що і заявили у липні мешканці будинку у своєму вже другому відкритому листі до В.Чубірко. Цікаво, що сам депутат, плутаючи божий дар із яєчнею, апелював до того, що БК «Престиж» самовільно експропріював нежитлові приміщення гуртожитку. Насправді ж мова йде про колишні червоний куток, пральню,  кімнату коменданта на першому поверсі, де вже давно живуть люди, серед яких, до речі, є одинока мама із 4-ма дітьми, один із котрих інвалід.  А ще – про приміщення колишньої пекарні, яка знаходиться поруч і повільно руйнується, бо ж не придатна під житло і не передана БК «Престиж». Саме її будинковий комітет і пропонує забрати повноважним депутатам. 

Дивно, звичайно, спостерігати за судовими перипетіями між недіючим підприємством, яке й сьогодні вважає гуртожиток своєю власністю, і замученими невідомістю мешканцями. Засновники «Ужгородхліба» чомусь зовсім не переймаються тим, щоб відновити потужне колись виробництво, натомість вже кілька років поспіль витрачають час і кошти на безглузде протистояння із незаможними (на відміну від себе) ужгородцями. До речі, свого часу замість виселення мешканцям гуртожитку пропонували придбати власні квартири за 500 у.о/квадрат…

Цікаво, до речі, що обидва власника ТзДВ «Ужгородхліб» входять до партії Єдиний центр та представляють її фракцію в обласній раді. Вочевидь, справи у партії кепські, а із кадрами – велика «напряжонка». Ще нещодавно п.Трикур засвітився у кількох скандалах, які високопоставленим партійним лідерам вдалося зам’яти. Серед найпам’ятніших – брудна справа по продажу немовлят із пологового будинку,  хабарі при вирішенні земельних питань в Ужгородській міській раді, відкрита конфронтація із мером Віктором Погорєловим, і ганебне його звільнення з посади заступника. Нагадаємо, що у вересні 2012 року безпосереднього підлеглого В.Трикура за напрямком впровадження автономного опалення в Ужгороді, начальника відділу капітального будівництва Ужгородської міської ради Ігоря Трускавецького у затримали правоохоронці за розкрадання 4 мільйонів гривень бюджетних коштів. В той же день В.Трикур написав заяву про відпустку, яка логічно перейшла у звільнення з посади заступника міського голови.

Вочевидь, саме причетність до кола «сильних світу цього» і дозволяє безкарно порушувати закони та, не гребуючи нічим, турбуватися виключно про власний добробут. І тепер, коли годівниця при владі стала недоступною, на черзі – гуртожиток по вул.Богомольця, 20. Депутати ж турбуються про своїх виборців, а що значить доля якихось двох сотень мешканців гуртожитку, коли йдеться  про  загальне благо народу? Колись заради «загального блага» один мудрагель зруйнував пів Європи і знищив мільйони людей. А тут – всього неповних  двісті чоловік, серед яких півсотні дітей…

І всі вони завтра можуть опинитися на вулиці тільки тому, що одним охота загребти якнайбільше, а іншим просто байдуже. Хоча на їхньому місці завтра може опинитися кожен із нас.  Подумаймо над цим.

Лана Морська, clipnews.info.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-06-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)