Як архетип, що формують казки, впливає на дітей?

Як архетип, що формують казки, впливає на дітей?

Формування дитячої свідомості – етап, що визначає характер людини. На це впливають, безперечно, батьки, вчителі та вихователі у дитячому садку та школі. Крім цього є речі, що незалежно від волі родичів можуть змінити світо- сприйняття дитини, зокрема, казки, котрі у ранньому віці розвивають фантазію та розуміння доброго та злого. Література допомагає розвинути не тільки творчі здібності, а й любов до книг, що дуже важливо для повноцінного морального розвитку дитини.

Одним з найважливіших складових казки є архетип – типовий образ, що залишається у підсвідомості дитини та формує певні погляди та уявлення. Архетип – поняття, котре ще не до кінця досліджене та викликає зацікавлення як у психотерапевтів та психологів, так і в письменників та філологів.

18 серпня на вул. Жупанатській,3 о 13:00 годині відбудеться семінар на тему «Особливості архетипу. Чи можемо ми його оминути?». Саме ця подія стала приводом для прес-конференції, що сьогодні відбулась у приміщені прес-центру «Закарпаття». Про семінар та вплив архетипу на свідоме та підсвідоме дитини розповідали: Олена Кузьма — консультант в методі Позитивної психотерапії, заступник голови Закарпатського осередку Української спілки психотерапевтів, Наталія Братасюк — психолог, голова Закарпатського осередку Української спілки психотерапевтів, та Лідія Повх — письменниця, член Національної спілки письменників України.

«Семінар, що відбудеться 18 липня – наша перша спроба об’єднати психологів, психіатрів, психотерапевтів, письменників та філологів для з’ясування суті впдиву архетипу на дитину, — розповідає пані Наталя. — Захід триватиме 3 години: перші півтори години – розгляд теорії архетипу, решта часу – дискусія (обмін досвідом та думками фахівців різних галузей)».

Ведучою семінару стане Галина Католик –кандидат психологічних наук, заступник Голови правління Асоціації практикуючих психологів Львівської області, член Європейської спілки психотерапевтів, член Австрійської асоціації дитячої та юнацької психотерапії, член тренерської ради Української Спілки психотерапевтів (УСП) та голова секції дитячої та юнацької психотерапії УСП, керівник міжнародного проекту «Дитяча та юнацька психотерапія», член редколегії Австрійського міжнародного журналу «Дитяча та юнацька психотерапія».

Наталя Братасюк розповіла, що архетип може не тільки допомогти дитині «пропрацювати» сильні емоції за допомогою проведення аналогій з героями казки, а й зрозуміти та побороти природні страхи. «Персонажі казки – це різні «я», якими може бути людина. Різні діти у різному віці асоціюють себе з іншими героями. Дитинка з казки намагається почерпнути досвід, якого в силу свого віку ще не має. Ще одним важливим аспектом є те, що дитина запам’ятовує та намагається відтворити типові риси поведінки чоловіка й жінки. Отже казки мають величезний вплив на формування характеру та світосприйняття людини».

Як зауважила пані Лідія, в історії нашої країни вже був сумний досвід, коли дітей намагались виховувати без казки – 20-30 роки 20 століття. Психічні травми, розвиток комплексів та страхів, хибне сприйняття оточення – одні з небагатьох проблем, що викликає відсутність чарівного, доброго, казкового світу у дитинстві людини. «Дитину без казки уявити неможливо, — говорить письменниця, — ми маємо чітко розуміти наскільки це важливо».

Насправді казки можуть позитивно вплинути не лише на внутрішній світ дитини, а й на її фізичний стан. Про це розповіла Олена Кузьма: «У нас вже є досвід використання казкової терапії. Семінар є дуже хорошим способом популяризувати такий вид терапії».

Семінар розрахований на 20-30 чоловік – серед яких будуть представники різних галузей з інших областей України. Для того щоб взяти участь у заході потрібно просто прийти 18 серпня о 13.00 на вул. Жупанатську 3.

 

Матеріал підготувала Юлія Юрковецька

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

но в первую очередь надо стало известно что наш гарант снял иаску и решил не спрося наш украинский народ создать союз с Турцией и Азербайджаном Далее: Это будет конец-надо срочно снимать петра с вл ......
Инна (2018-02-19 19:53:36)
сейчас главное не допустить чтоб жириновский остался у власти ни в каком виде- ни лидером партии и не кандидатом в резиденты потому что произойдет кОНЕЦ. нЕдавно он решил сделать "теневое правите ......
Олег (2018-02-19 10:12:21)
14 апреля 014г жириновский обещал вернуть Януковича в межигорье до 1 мая. Разыскиваемый по подозрению в массовых убийствах Янукович, как считает Жириновский, вернется при определенной «поддержке армии ......
мери (2018-02-19 09:27:23)
дЛЯ ВЕЛИКОБРИТАНИТ СаДИК хАН -МЕР ЛОНДОНА КОТОРОГО ТНАЗНАЧИЛА сАМАНТА НА ЭТУ ДОЛДНОСТЬ- ВАШУ ВЕЛИКОБРИТАНИЮ И РАЗВАЛИТ И ПРИСВОИТ ВСЕ ВАШИ ДЕНЕЖЭКИ ВМЕСТЕ С ЦЧЫГАНСКОЙ саМАНТОЙ-ЭТА ТВАРЬ РИНКАРНИРОВЛА ......
road (2018-02-18 20:47:49)
Меган маркл-это ведьма татарская. ну давайтк ведьмакоъв и ведьм цыганских ставьте королями. сдохнем все как можно быстрей. неужели не ясно эту татарку подсунала гарри цыганка Саманта, окторая околдова ......
margo (2018-02-18 20:28:57)