Мати Ганни Кость лікувала поперек закарпатським бокорашам

Мати Ганни Кость лікувала поперек закарпатським бокорашам

Ганна Кость мистецтву масажу вчилася ще в своєї матері. Та зналася на травах і  хворим бокорашам лікувала  поперек. А робила це вона так: хворий лягав на лаву, покриту джергою. Жінка рушником стягала хребці, аж вони тріщали. І нарешті ставали на місце. 

Цим талантом перейнялася і мала Анночка. Вже в чотири роки вона вміла розпізнавати, котрі трави цілющі. Хоч і сама зазнала немало травм. Жили вони в с.Синевир на Міжгірщині. Культурне життя у ті часи в селі вирувало. А якось мали виступати в Міжгір’ї з хором. Якраз на Томину неділю. Мати не хотіла відпускати доньку на таке свято. Але партійці почали погрожувати: «Не пустите Аню на концерт, землю відріжеме до самого порога!».  

На машині їхало багато вчителів. І на якомусь серпантині вони перекинулися. Мало того, що людей розкидало зі страшними переломами на всі боки. Вони ще везли діафільми у залізних коробках. І все це ще зверху попадало на людей. Багатьох тоді відвезли в лікарню. А дехто й загинув на місці страхітливої пригоди. Але Ганну після важкої операції врятували. 

Життя складалося так, що треба було заробляти хліб, витягувати дітей, було не до співу. А от талант відчувати пальцями людський організм не загубився. А якось поїхала до сестри в Ялту. І там познайомилася з китаянкою Цім-лянь. Та лікувала високих урядовців, навіть Брежнєва. Але коли Ганна стала свідком її роботи, хотіла навчитися її рухам й сама. Східне мистецтво плюс карпатська інтуїція створили диво. Ганна шість років поспіль їздила на курси до китаянки. Практикувалися в Сімферополі. 

А здаючи іспити, вона робила масаж Цунь-лянь. «Анночка, что и где ты ощущаешь, какой узелок?» – їхня учителька ставила багато запитань до учнів. Вона звертала увагу також, які біотоки в людини.  Розказувала про точки, які не можна чіпати. Китаянка займалася бойовим мистецтвом. Чоловіками розкидала, як галушками, сміється Ганна Кость. Один  нахвалявся: «Ну что, Цім-лянь, я тебя подниму и пфу –  тебя нет!» 

Але китаянка замолотила у повітрі кулачками із бойович кличем «Ууууу!». Велетень упав як сніп.  Стали з нього друзі сміятися: «Ну что, боксер, получил?». А боксер у піску хлюпає носом. 

Батько Цім-лянь розповідав, що його дочка вже в два роки знала всі прийоми бойових мистецтв. Батько, до речі, в неї був професор технічних наук, займався він також і фітотерапією. З іншими вони говорили досить доброю російською, а між собою рідною. І ця мова була така різка, незвична для Ганни. Їй спочатку здавалося, що вони сваряться. 

Китаянка просила Ганну поїхати з нею до Китаю: «Со своими золотыми руками будешь в золоте ходить!». Вона знала, що на нашу державу чекають переміни. Але Ганнині діти одразу почала її відмовляти: «Мамо, та ви що, ми не знаємо китайської мови». Ще одного разу вона озвалася: «Ну что, жалеешь, что не поехала?». 

Мабуть, жаліє. Але не тільки талант, а й вроджена порядність заважають жінці збивати великі статки на своїх пацієнтах. Бо хай якими коштами вони не володіють, а все одно вони хворі, які хочуть зцілитися.

Оксана РОВТА

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це що? Чоловіче добрий, ви писали не з бодуна?...
leo (2017-05-24 16:32:41)
мы тоже не хотим таких союзников которые хотят заселить всякими иноплеменниками нашу Христианскую страну. Президент Венесуэлы Николас Мадуро продолжает свое движение к изменению конституции, несмотря ......
Dthf (2017-05-24 14:11:26)
вернее сказать- язычесва. потому чо коммунизм это все ветвь язычества, поклонения умершим злым духам.А знаете почему турия наложила ВЕТО а участие Австрии в программах военного сотрудничества НАТО. По ......
Вера (2017-05-24 09:49:41)
Очередная шутка: Как у Дэвида гЕтты в песне -становится очень опасно, если превентированный удар не будет у странам хамитов, то страны Иафетов и симитов могут быть уничтожены уже этим летом в самое бл ......
Fkmaf (2017-05-24 08:53:29)
Всем добрый вечер! Хотелось бы сказать что не нужно изобретать велосипед, у нас уже есть украинская прекрасная соцсеть, телефония это ВОМЕР! Многие уже пользуются и я в том числе и вам рекомендую!...
Светлана (2017-05-23 22:11:30)