Мінералка… з крана? Ужгородці замість звичайної води знаходять на обійсті мінеральну

Мінералка… з крана? Ужгородці замість звичайної води знаходять на обійсті мінеральну

Степан Ласло, щойно переселившись у новозведений будинок на околиці міста, почав думати й про криницю. Шукав звичайну питну воду, а зі свердловини у власному дворі раптом пішла мінеральна! Це трапилося більше десяти років тому. Радості було чимало. А води стільки, що чоловік задумався і про її реалізацію. Тож узявся виходжувати документацію, щоб мінералку можна було продавати офіційно.

Оформивши всі документи та дозволи, пан Степан у підвалі свого будинку встановив куплену промислову лінію для розливу води. Назвав «Настуся» – на честь дружини. Однак продаж тривав недовго. Почалися проблеми з реалізацією – до назви торгової марки виникли претензії, бо дуже вже вона була схожою на відому трускавецьку мінералку.

Оскільки налагодити продаж води не вдалося, почали її використовувати виключно для власних потреб. Споживали по кілька стаканів, бо готувати їжу чи мити нею посуд не можна. Хіба у власній хаті приймати мінерально-кремнієві ванни.

 Горизонт мінеральної води в Ужгороді чималий

Пані Ольга, що мешкає поруч, розповідає: «Коли на глибині понад 50 метрів сусід натрапив на це джерело, вода з нього ще протягом місяця фонтанувала вище будинків (а будівлі в цьому районі 2-3-поверхові) – тиск був такий потужний, що фахівці ніяк не могли її спинити. Ще цього року перед Великоднем господар наливав води всім навколо, а затим і припинив, закривши свердловину». Сусіди припускають, що через величезну суму, яку власник свердловини мав заплатити додатково (ішлося приблизно про 150 тисяч гривень) за можливість продовжити реалізацію «Настусі», пан Степан і відмовився зрештою від мінерального бізнесу.

Для Закарпаття джерела мінеральної води зовсім не дивина, хоча більше їх розвідано в Свалявському районі. Обласний центр також виявився небідним на такі дарунки природи, підтверджують місцеві дослідники. На околиці міста, де свого часу вдарив свердловину Степан Ласло, горизонт із мінеральною водою тягнеться на кілька метрів, тому й на інших обійстях можна знайти подібні криниці. Щоправда, доведеться копати десь на 20, а десь і на 50 метрів углиб. Тож, окрім пана Степана, поки на околиці Ужгорода цього ніхто не зробив.

 Насичена кремнієм, тому й унікальна

Кандидат медичних наук, учений секретар державної установи «Науково-практичний медичний центр «Реабілітація» МОЗ України» Марта Гайсак розповіла «Унґвару», що вода типу нарзан, яку віднайшли на краю Ужгорода, таки унікальна, бо містить кремній і залізо в особливих співвідношеннях. «Настуся» належить до лікувально-столових мінеральних вод Ужгородського родовища, розташованого на схилах Українських Карпат. У таблиці представлено склад води, знайденої в мікрорайоні Дравці.

Пані Марта уточнила: «Ця вода відрізняється від інших вуглекислих кремнистих вод Ужгородського родовища дуже високим вмістом природної вуглекислоти (до 4,5 г/л), наявністю кремнієвої кислоти, заліза, кальцію та магнію, а також інших макро- і мікроелементів. Наша установа провела дослідження «Настусі» і ми з’ясували, що вона ефективна як при внутрішньому, так і при зовнішньому застосуванні».

Купатися в ужгородській мінералці науковці рекомендують для профілактики та лікування хвороб системи кровообігу, центральної нервової системи, зокрема вегетативної, при проблемах із обміном речовин, хронічних захворюваннях суглобів, при гінекологічних недугах запального характеру. Тобто «Настуся» унікальна й цінна, утім нині її родовище, хоч і має величезний запас води, закрите.

 Тетяна Лешко спеціально для «Унґвара»
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-23
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

А навіщо їм службові, коли своїх власних екзотичних автомобілів вистачає? ......
kk-auto.com.ua (2018-01-23 20:50:51)
это их так настроила пропаганда, потому что никаких различий между украинцами и русскими нет ни этнических ни культурных.настроили их против друг друга османы-колдуны типо Азазело. То что Литвиненко в ......
Маргарита (2018-01-23 11:26:46)
Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.Следующая «карта» — десятка. Это — содержательница «малины», вампиресса Гелла.«Бегемот» — множественное число от этого сло ......
лиза (2018-01-23 09:29:49)
10 января 2016г известный музыкант Дэвид Боуи -друг Фреди меркюри То есть эта гнида цыганская поубивала столько людей с помощью своих сатанинских способностей исчезать и проходить сквозь стены и если ......
лиза (2018-01-23 09:24:44)
у что много раз реинкарнировался из всяких диктаторов(Сталина, Аллаха и всяких других) вращался в кругу среди политиков и бизнесменов. и представьте себе он и его друг были даже президентам гРУЗии и б ......
лиза (2018-01-23 09:21:30)