Закарпатський хірург Василь Русин визнаний одним з кращих в СНД

Закарпатський хірург Василь Русин визнаний одним з кращих в СНД

18-20 вересня 2013 року в м. Донецьку відбувся ХХ ювілейний міжнародний Конгрес Асоціації хірургів-гепатологів країн СНГ «Актуальні проблеми хірургічної гепатології».

Подібний масштабний захід на теренах України проводиться вдруге – перший відбувся в Києві ще у 1998 році.

Конгрес проходив під егідою МОЗ  України, національної академії медичних наук, асоціації хірургів-гепатологів  країн СНГ, Донецького національного  медичного університету ім. М. Горького та Ужгородського національного університету. В оргкомітет, який очолював академік В.С. Савельєв (м. Москва) з української сторони входили на правах заступників академік П.Д. Фомін, проф. П.Г. Кондратенко (м. Донецьк), проф. В.І. Русин (м. Ужгород), проф. В.А. Вишневський (м. Москва), проф. Е.І. Гальперін (м. Москва).

    У цьогорічному конгресі взяли участь близько 500 хірургів із 17 країн світу. Окрім українських спеціалістів, до Донецька завітали хірурги-гепатологи з Росії, Білорусі, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Таджикистану, Узбекистану, Туркменістану, Киргизстану, Казахстану, Німеччини та інші. Фахівці обговорювали питання діагностики та лікування захворювань печінки, жовчних проток та підшлункової залози. Робота конгресу була максимально наближена до практичної охорони здоров'я. Зокрема обговорювалося така актуальна проблема, як гострий панкреатит.  У загальній структурі хірургічних захворювань органів черевної порожнини він займає друге місце і поступається тільки гострому апендициту. Рішення всіх цих питань важливо не тільки з точки зору медицини, але і з точки зору соціального життя, оскільки найчастіше з панкреатитом у лікарню потрапляють люди працездатного віку (30-50 років). Те ж стосується і механічної жовтяниці, і метастазів печінки.

    Закарпаття на конгресі представляли проф. Русин В.І., проф. Болдіжар О.О., проф. Чобей С.М., завідувач хіругічного відділення № 1 ЗОКЛ ім. А. Новака Чонка П.П., головний хірург Берегівської ЦРЛ к.м.н. Кустрьо В. І., лікар -хірург Ігнатишак Й.І. Кафедрою хірургічних хвороб УжНУ було підготовлено дві доповіді: «Ендоваскулярні технології при хірургічному лікуванні обструктивного раку ободової кишки з метастазами в печінку» та «Ендогенна інтоксикація при гострому панкреатиті», які отримали позитивний відгук від головуючого проф. Патютко Ю.І., головного спеціаліста протиракового інституту ім. М.М. Блохіна (м. Москва), проф. Д.А. Гранова (м. Санкт-Петербург), кращих трансплантологів проф. Котенка О.Г. (м. Київ) та Чжао А.В. (м. Москва). У першій доповіді закарпатські медики-науковці поділились з колегами своїми напрацюваннями у використанні ангіографу для діагностики метастаз у печінці та методиці проведення локальної хіміотерапії за допомоги катетеру, що дозволяє покращити результати лікування хворих з колоректальним раком, який ускладнений метастазами печінки. Особливо актульна ця методика для лікування онкохворих, які мають ту чі іншу ступінь кишкової непрохідності.

      Друга доповідь була присвячена актуальній темі консервативних методів лікування хворих на гострий панкреатит при внутрішній інтоксикації. З урахуванням стану пацієнта обираються адекватні методи стимуляції роботи печінки, зокрема покращення опорожнення кишківника та використання сучасних зовнішних засобів детоксикації (гемосорбції, плазмоферезу та гемофільтрації).  

За два дні роботи Конгресу проведено більше 100 доповідей, показано 16 відеофільмів, 100 – стендових доповідей. Із України виступали такі відомі вчені, як проф. Фомін П.Д., проф. Котенко О.Г., проф. Копчак В.М., проф. Кондратенко П.Г., проф. Ничитайло М.Ю., проф. Запорожченко Б.С., проф. Русин В.І.

Під час роботу науко-практичногго мединого форуму були виконані й приємні  місії: професори Фомін П.Д., Кондратенко П.Г. та Русин В.І. стали членами ради Асоціації від України і були відзначені як кращі члени асоціації хірургів-гепатологів країн СНД. За вагомий внесок у розвиток медичної науки та практичної хірургії в області гепатології їх нагородили відзнаками, а також удостоїли звання Почесного члена асоціації гепатологів СНД.

Асоціація хірургів Закарпаття.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-10-17
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Офіційна позиція ресторану «Панська Чарка» щодо госпіталізації 4 гостей ресторану 16 жовтня 2017 року.Адміністрація ресторану «Панська Чарка» повідомляє громадськість про те, що 14.10.2017 року в закл ......
Панска Чарка (2017-10-17 22:19:39)
Чотири роки поспіль влада гешефтників обкрадала пенсіонерів, а тепер часткове повернення вкраденого підноситься як "рэформа"... Підлі люди......
Запорожець (2017-10-16 09:49:26)
Ця мавпа досі в Україні?! Час вже відправити її до Сухумського мавп"ячого розплідника....
Зоотехнік (2017-10-14 14:00:19)
Давно пора вже гнати уряд гешефтників! Досить вже споглядати як Україну розпродають, грабують, паплюжать і затягують у кабалу!...
Веркблей (2017-10-14 13:58:18)