Чи справді осінній призов 2013 буде останнім?

Чи справді осінній призов 2013 буде останнім?

Поки невідомо, чи прийдуть навесні 2014-го повістки закарпатським юнакам

На осінній призов військкомат отримав завдання набрати до лав Збройних сил 330 закарпатських юнаків. 87 із них – ті, хто має водійські права категорії В і С, – будуть проходити військову службу безпосередньо в нашій області. 

Зокрема про це йшлося днями на інструктивно-методичних зборах у Закарпатському облвійськкоматі, де підвели підсумки весняної призивної кампанії та обговорили перспективи осінньої. 
Як відзначив у коментарі «Закарпатській Правді» військовий комісар ЗОВК полковник Іван Васильцюн,  ці збори покликані визначити недоліки, допущені весною, щоб їх не було восени, поставити завдання районним військовим комісарам тощо. Всіх голів призовних комісій (а це заступники голів РДА, мерів) ознайомили зі змінами в Законі «Про військовий обов’язок та військову службу», і з 1 жовтня комісії приступлять до роботи з призначення кожного юнака в ту чи іншу команду.
Полковник І. Васильцюн акцентував на специфічних умовах нашого краю: «Багато юнаків перебувають на заробітках. Я б хотів звернутися до їхніх батьків: цей призов на строкову службу до лав ЗС України буде останнім, і по кожному юнакові, котрий має прийти до призовної комісії, було прийнято те чи інше рішення. Стосовно всіх, хто уникатиме проходження медкомісії, діятимуть згідно з чинним законодавством». 
Як відомо, попередньо була оприлюднена інформація, що нинішній призов виявиться останнім. Однак питання остаточно ще не вирішили – все залежатиме від фінансування Збройних сил у наступному році. Паралельно відбувається активна робота по залученню молоді до контрактної служби. 
«На сьогодні тільки на Закарпатті є понад 600 вакантних посад на контрактну службу. Але людина, котра хоче служити, має піти до командира частини, з якою планує укладати контракт, на співбесіду, і вже маючи його письмову згоду прибути до комісаріату, де оформляють усі інші документи», – відзначив Іван Васильцюн. До речі, нині мінімальне грошове забезпечення контрактника складає більше 2000 грн. Із 1 січня 2014 року очікується підвищення зарплати до 2400 грн. для солдата першого року служби.
Загалом більше 12 тис. осіб у віці від 18 до 25 років нині підлягають призову, але наразі начальник генерального штабу поставив завдання не брати на службу людей, котрі мають два і більше захворювання, якщо це було зафіксовано на медоглядах попередніх призовів. Таких викликати до військкоматів на медичну комісію не будуть. 
Нинішній осінній призов можна вважати ажіотажним, адже багато хлопців, які планують у подальшому працювати в правоохоронних органах чи на державній службі, хочуть потрапити до лав армії. Але ж на всіх місця в поточному призові може не вистачити, а чи буде він наступного року – під питанням. А йти служити за контрактом далеко не всім до вподоби.
Віктор ЛАЗОРИК

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

эта статуя -языческая юогиня, которая не любит Христа отсюда все эти беженцы(которые ей как раз и поклоняются)Стало известно, что исламисты и их ставленники во всех странах заняли места по отделам гер ......
Инна (2017-02-24 22:08:29)
Главный враг всех людей (не только американцев)- это ваш экс-президент/24 февраля 2017гв президенты Франции какие-то неведомые(но явно про-турецко-исламские активисты хотят выдвинуть Обаму ПРезидент ......
Ра (2017-02-24 21:46:31)
понятно что бизмесьмена волнует это его бизнес а всё остальное по барабану...
спрут (2017-02-24 20:14:59)
а экстрадировать в США его просто необходмо .только так можно остановить международную мафию-и раследовать все в США. Мартина Шульца , кандидата в кнцлкры германи не просто так обвиняют в финансовых ......
Сергей (2017-02-24 18:37:59)
В 2016году в Ватикане состоялось вручение Папе Франциску премии имени Карла Великого.онклав (лат. conclave — запертая комната[1][2], от лат. cum clave — с ключом, под ключом[3]) — собрание кардиналов, ......
Роза (2017-02-24 12:56:59)