Через Держказначейство навчання в УжНУ незабаром може припинитися

Через Держказначейство навчання в УжНУ незабаром може припинитися

17 жовтня відбулося перше засідання Вченої ради Ужгородського національного університету в новому складі. Зібралися підбити підсумки виконаної роботи й визначити пріоритетні напрямки діяльності.

Почали з головного – конкурсних питань. Таємним голосуванням обрали завідувачів 7 кафедр вишу:

– класичної та румунської філології – Емілію Василівну Швед;

– оптики – Олександра Георгійовича Сливку;

– прикладної фізики – Ігоря Петровича Студеняка;

– алгебри – Ігоря Валерійовича Шапочку;

– кримінального права –Олександра Созоновича Семерака;

– зоології – Андрія Анатолійовича Ковальчука;

– приладобудування – Івана Івановича Туряницю.

На голосування виносилося й питання про вдостоєння звання заслуженого будівельника України Валерія Федоровича Мелентьєва – більшість проголосувала «за».

Наступною у порядку денному була звітна доповідь декана інженерно-технічного факультету Івана Туряниці про роботу й перспективи розвитку ІТФу. Йшлося про контингент студентів, кадрове, організаційне, методичне й матеріально-технічне забезпечення навчального процесу, організацію науково-дослідної роботи на факультеті, працевлаштування випускників і виховну роботу.

Декан наголосив також на деяких проблемах ІТФу: брак опалення в корпусі, де розміщена кафедра електронних систем (СПБ «Квант»); частина лабораторій кафедри приладобудування залишалася в приміщенні на вулиці Паризької Комуни, 5 (де, як зазначив ректор, потрібен капітальний ремонт, бо в нинішньому стані корпус непридатний до використання); нестача аудиторного фонду, нового обладнання в лабораторіях і кафедрах тощо.

Стосовно перспектив, то планують ліцензувати підготовку фахівців зі спеціальності «Архітектура», відкрити аспірантуру бодай при одній кафедрі на факультеті, започаткувати напрям, пов’язаний з підготовкою фахівців з проектування доріг і мостів та ін.

Доповідь Івана Туряниці схвалили й закликали керівництво факультету приступати до реалізації окресленого. Ректор університету Федір Ващук зауважив, що наступного тижня буде інвентаризовано всю комп’ютерну техніку у виші з метою оптимізації її використання.

Наступною про підсумки літньої екзаменаційної сесії й навчальні досягнення студентів звітувала начальник навчального відділу УжНУ Світлана Джупіна.

За результатами останньої сесії, 11 % студентів вишу є відмінниками, 16 % уперше за весь час навчання дістали незадовільні оцінки; крім того, після закінчення навчального року було відраховано 87 осіб стаціонарної форми навчання та 98 – заочної, що становить усього 1–2 % загального контингенту студентів. Відзначили також динаміку успішності і якості знань за курсами: аналіз показав, що на останніх курсах успішність зростає майже на 20 %.

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Переста виступив із результатами клінічної роботи кафедр медичного спрямування за минулий навчальний рік та основними завданнями на наступний.

Статистика вражає: медики УжНУ в стаціонарі пролікували понад 14 тис. хворих, проконсультували близько 30 тисяч пацієнтів у поліклініці, прийняли пологи в 342 породіль, виконали понад 9 тисяч операцій і понад 2 тисячі асистувань на операціях тощо.

Стосовно планів, то Вчена рада постановила, що до 1 квітня 2014 року повинна бути завершена підготовка документів про відкриття Університетської клініки, згідно з договором із німецьким підприємством «Global Health Resolution GMBH», а також клопотати перед міським головою Ужгорода, начальником управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА про надання статусу клінічного міському пологовому будинку й Закарпатському обласному наркологічному диспансеру. «Наш виш забезпечує висококваліфікованих працівників для різних структур у сфері охорони здоров’я, без яких лікарні, поліклініки й інші осередки медицини не могли б функціонувати на такому високому рівні, як це є нині», – підкреслив ректор УжНУ Федір Ващук.

Про підготовку до осінньо-зимового періоду доповідав проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро Сойма. Нагальним є питання опалення навчальних корпусів і гуртожитків, чим нині активно переймаються. Вже завезено новий модуль, який зможе забезпечити теплом три навчальні корпуси на БАМі – головний, новий (де розташовано інженерно-технічний, гуманітарно-природничий факультет з угорською мовою навчання та інститут економіки та міжнародних відносин) і корпус стоматологічного факультету. Також найближчим часом встановлять такий же модуль для опалення 4-го і 5-го гуртожитків, ректорату й історичного факультету, а згодом – для опалення гуртожитків № 1, 2, 3.

Цього року нову опалювальну техніку вмонтовуватимуть в попередню систему опалення, а вже наступного планують змінити її повністю. Такі нововведення дозволять УжНУ зекономити до 5 млн гривень за період опалювального сезону.

Обговорення виникли й через затримку коштів у казначействі. На рахунку УжНУ є близько 17 млн гривень, але використовувати виш їх не може через замороженння. Керівництво університету дуже стурбоване цим питанням, адже кошти потрібні вже – на всі нагальні потреби вишу. Від негайного вирішення цього питання залежить повноцінне функціонування навчального закладу. В іншому разі навчальний процес може просто зупинитися.

Також на Вченій раді обговорювали низку інших питань: про створення в структурі Інституту економіки та міжнародних відносин інноваційної лабораторії; про виведення зі складу факультету економіки кафедри економічної теорії та введення її до складу факультету міжнародного бізнесу та менеджменту; про налагодження активної співпраці із лабораторією ЄДЕБО тощо. Усі схвалені пропозиції зазначені в проекті рішення засідання Вченої ради УжНУ.

На наступному засіданні Вченої ради планують затвердити кандидатури на посади деканів факультетів, де вже був оголошений конкурс, а також оголосити конкурс на цю посаду на інших факультетах, де наразі є лише виконувачі обов’язків.

Ірина Левіна Медіацентр УжНУ
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-12-11
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Спокойно проживет Украина без Польши, без продажного ЕС, без "братской" России и без Израиля нужно избрать украинскую власть и перестать пресмыкаться....
Веркблей (2017-12-11 08:47:39)
Україну дискредитують виродки, які завезли до України таких шахраїв іпройдисвітів, як втікач Ссакі, або музика-бовтун, щоб розкрадати і розпродавати державу....
Запорожець (2017-12-10 10:01:55)
Агенты сионистов зомбируют население Украины страшилками об эпидемиях и сказками типа "само пройдет", "скорую не вызывайте" и т.д. Врачи-отравители снова поднимают головы......
Веркблей (2017-12-10 09:55:34)
1 час назад стало известно что в грузии могут начаться акции гражданского протеста в масштабах всей страны и сбор подписей за освобождение лидера оппозиционной грузинской партии, а также партии " ......
Cris (2017-12-09 22:50:00)
Главное чтобы на Геращенко, Авакова и Луценко-которые делают все правильно для захиты своей страны не давиливсякиек уроды. на которыхъ тооже давят только лругие уроды высвободившиеся из ирака и сирии ......
Кристина (2017-12-09 22:32:38)