Що краще: Крим чи закордон?

Що краще: Крим чи закордон?

Минулого тижня з'явилося повідомлення від прес-служби Мінкурортів АР Крим про те, число туристів, що прибули до Криму на відпочинок, вже перевалило за 4 мільйони, що майже на шість відсотків перевищує аналогічний показник минулого року. І така статистика з'являється незважаючи на те, що з року в рік українці скаржаться на сервіс у Криму.

Чи варто їхати на відпочинок до Криму, чи краще вибрати поїздку за кордон за ті ж гроші, а може, і дешевше? Пропонуємо вам ознайомитися з коментарями читачів Finance.UA на цю тему.

bas - У наступному році на 3 людини буде менше (я і моя сім'я). Перший раз відпочивав у Криму — більше ніколи не поїду. До цього 2 роки відпочивали в Херсонській області. В цьому році повелися на вмовляння подруги дружини як класно в Криму. Природа — так, цікавіше трохи ніж на Херсонщині. Але такого хамства я ніде ще не зустрічав. Коли сусідам господарі на пропозицію якось вирішити питання відсутності води відповіли — не подобається — валіть звідси (це дослівно, я в шоці!) (і це о 10 вечора) з вашими дітьми, ви нам і нафіг не впали… Ну я не знаю! І це людям, які фактично годують вас. Думав, що це у нас такі господарі кімнат «намахані». А побувши тиждень — побачив, що так скрізь. Місцеві жителі до приїжджих відпочиваючих ставляться з певною ласкою, що вони у нас гроші беруть, ще й ниють, що мало платимо (але ціни на продукти харчування%% на 50 вище ніж у Києві) — я в легкому шоці. Причому так скрізь — магазини, аптеки, ларьки і т.д. Все це — цього літа в Міжводному, під Чорномоським.

Та я після такого «криму» з радістю знову побіжу нехай може і такий упорядкований, але зате нормальний у відносинах Скадовськ, де 2 роки до цього з сім'єю відпочивав. Я думав, що це така особливість тільки Міжводного, але коли ділився «враженнями» від відпочинку в поїзді в людьми, які відпочивали в Євпаторії, Саках — всі в один голос стверджували, що так воно і є скрізь.

Може це лише мені і людям, що зі мною поверталися з відпочинку, так «пощастило» — але від Криму залишилося тільки негативне враження. Висновок — поки не зміниться ставлення до відпочиваючих в Криму місцевого населення — я в Крим для відпочинку більше ні крок. Хіба що по роботі або якихось справах. Але бажання везти туди свої заощадження і там їх залишати в мене більше немає.

gavchik - У наступному році на 3 людини буде менше (я і моя сім'я). Перший раз відпочивав у Криму — більше ніколи не поїду.

В цьому році вже на три особи менше стало (я і моя сім'я). Чудненько відпочили в Єгипті, за вартістю вийшло ненабагато дорожче, зате за якістю відпочинку на порядок вище. У готелі, де відпочивали, відсотків 90 росіян і українців, при цьому, всі з ким спілкувалися, в один голос заявляли, що в Крим тепер ні ногою, краще через рік, але за кордоном.

kappkann - Відпочиваю зараз в Алупці після 5-річної перерви і відпочинку по закордонах. Крим яким був — таким і залишився за великим рахунком. Хоча з'явилося трохи більше готельчиків, але інфраструктура не змінилася. В цілому я задоволений відпочинком. А вже ціною — однозначно, я планував витратити вдвічі більше. Що стосується «хамства» то ні раніше особливо не стикався, ні зараз. Ну а те, що на руках за ваші гроші не носять — так що ж ви хотіли, це наші люди, а не турки чи араби якісь, вони за бабки прогинатися не будуть.

JRK - А я знову поїду в Крим у вересні. У скромному пансіонаті візьму повний пансіон на двох за 70-90 баксів на добу (або на приватному секторі аналогічну кімнату (кондиціонер, санвузол, телевізор) за 40-50 + 200-300 грн на харчування). Пляж безкоштовний, прокат шезлонга під навісом 15 грн… Разом 600 у.о. в на тиждень. Плюс 1500 км на машині за 200 баксів на бензин. Плюс 200 дол на морські прогулянки, катання на «банані» або попити винця. Всього 1000 у.о.

Мені абсолютно не потрібен басейн, кабаки та концерти. Мене нудить від причепливих арабів-турків, що норовлять всучити тобі якусь хрень кожні 5-10 хвилин. Плювати на доісторичні руїни, до яких потрібно добиратися кілька годин по дикій спеці, щоб потім біля них сфотографуватися (типу «тут був Вася») по «Діскавері» побачу.

Я хочу чисте повітря, прохолодне море, кипариси під вікном, гальковий пляж… Зарядка на пляжі, сто метрів брасом перед сніданком, вечірня прогулянка вздовж берега 5-10 км, купання під місяцем...

І головне — ти нікому нафіг не потрібен! ніхто тебе не дістає, не бігає за тобою, по-собачому заглядаючи в очі в очікуванні долара, не намагається продати що-небудь абсолютно тобі непотрібне… І можна ходити де завгодно і коли завгодно.

А Єгипет… Є в нього один незаперечний плюс — там можна купатися і засмагати взимку. Ось тільки один переліт на двох вийде якраз в цю саму «штуку зелені». Та й неспокійно там якось нині.

Вадик - У Єгипет краще їхати восени — взимку, коли температури повітря 25-28 градусів, а не 40-47, як влітку і прийнятні для людини з наших широт. А куди влітку поїхати, якщо немає можливості викласти 3-5 тисяч євро на відпочинок в Іспанії, Італії, Греції, та й часу всього днів 10-12? От і залишається Крим і його Південний берег.

Загалом висновок — в Криму, як і скрізь, є цілком пристойні місця, справжні, курортні, є портові міста типу Феодосії, яку курортом ну ніяк не можна назвати і свої мухосранск — майже нікому невідомі місця і селища, зовсім не призначені для відпочинку і розраховані на любителів «головне дешевше» і через це мають у підсумку даремно витрачені гроші і зіпсований відпочинок.

artemros - обговорювати-засуджувати відпочинок в Криму — це як сперечатися про смаки, пардон, гуано! я от тільки уявляю як всі ці 4 млн. відпочиваючих паскудять в море, на пляжах, вся каналізація без усякої очистки зливається в дуже слабосолоне море. Ніколи більше не буду везти дітей в цей гадючник!

В минулому році були в Чорногорії з маленькою дитиною, так от всі купалися в морі при t23-25, дитина їла все що хотіла, бізнес-ланч в класних ресторанах при суперському обслуговуванні 5-6 євро! вечерю зі свіжими морепродуктами + вино 20-40 євро. Де ви так відпочинете в Криму?? і навіщо мені ціни в супермаркетах? моя дружина і я можемо відпочити від готування?

ne_egoist - У минулому році були в Криму в Гаспрі (Парк-готель Марат) — маса позитивних емоцій! Це незважаючи на вартість послуг. Гаспра — чудове місце, обслуговуючий персонал в кафе та інших закладах дуже привітний, особливо якщо не скупитися на чайових. Але найголовніше — в Крим треба їхати на машині! В такому випадку пересування по півострову стає одним великим задоволенням. Їздити по серпантину з шикарними мальовничими видами — це просто бомба! Причому в будь-який час доби. Навіть на Ай-Петрі піднімалися на машині і вниз спускалися вже вночі. У підсумку за два тижні витратили менше 2 тисяч доларів, при тому, що було все включено, по факту. Так, можна їхати в Єгипет або Туреччину, але по-перше це буде не два тижні, в по-друге це не буде такий активний відпочинок. Загалом для себе визначили модель літнього відпочинку — раз до Криму, раз закордон.

DarkOV - Розповім свою історію. Досить позитивно ставлюся до відпочинку як в Криму так і Єгипті, Туреччині… Все залежить від бюджету на відпочинок. Якщо вільні фінанси не можуть перевалити за 15 000 грн. — то везу сім'ю в Крим. Якщо понад 15 тис. грн то однозначно користуємося закордонними паспортами.

Так ось недавно повернувся я з Гурзуфа. І ОСЬ що сталося зі мною вперше у житті. Враховуючи наявність в сім'ї маленької дитини в перші ж дні я пробив собі перепустку на Артеківські пляжі через місцевого артеківського жителя. Скажу відразу «попотіти» довелося немало. В Артеку є пляжі з вільним відвідуванням, але їх мало. Решта всі з обмеженим доступом. Крок вліво крок вправо відразу просять покинути пляж, але по-мирному домовитися можна. Бачать що маленька дитина і не чіпають. Кожен день тітка медсестра приходила з пробіркою і брала пробу води. Але й це не вберегло мене від підхоплення якоїсь злої зарази. У перший день у мене з ока струменем тік гній, другий день заклало вухо + відразу з'явився гнійний наліт на задній стінці носоглотки + з'явився ангіноїдний наліт на гландах. Так, я пірнав на глибину. Був в масці з трубкою. Природно медобслуговування в такому селищі ніякого. З порога «ЛОР» мені сказав на стіл покласти 200 грн. На наступні дні прийому це вже правда коштувало по 100 грн. Причому на третій день я все-таки зрозумів що він не лікував мене, а подовжував мою хворобу. Уявіть пшикати пару раз лідокаїном на неживе горло. Я до сих пір відходжу. У Середземному морі я такого лиха не знав… І ось тепер думаю, а чи варто так ризикувати з дитиною в Криму.

Крім цін на сам відпочинок, читачі порівняли також ціни на продукти харчування.

bas - Для прикладу:

молоко — 14 грн (в Києві таке ж 10,50)

сир — 120 грн (у Києві такий же 73)

сардельки — 69 грн (такі де в Києві 45)

персики — 22 (в Києві по 16)

м'ясо — 120-140 (у Києві — 50-80)

це те, що зараз швидко згадав.

drivexp - це схоже на якусь провокацію, на знаю де ви були, мабуть на місяці, але от я вчора ввечері в самому центрі Ялти скупився і ціни приблизні ось такі:

молоко Слов'яночка близько 7 грн

сир Російський (хороший на смак) близько 37 грн

сардельки х.з таку погань не їм.

персики близько 20 грн коштували

м'ясо куряче філе за 36 брав, але вчора вже близько 40 грн

мінералка Миргородська 4 з копійками за 1.5 л

пиво близько 5 грн (Балтика 7), і на набережній будь-яке пиво 5 грн в магазині (трохи лівіше від Макдака)

якщо це для вас дорого, то я не знаю. ну мівінку купите))

в кафе теж ціни сміх, в челінтано на набережній піца норм від 45грн.

пиво навіть в Ореанді від 15 грн за 0.5 л!

kievlyanka - підтримую, в Ялті можна шикарно відпочивати за нормальні гроші… головне, знати місця і ходити купувати продукти на ринку чи в Ялті є АТБ, Сільпо і Фуршет

інжир по 35 грн

персик по 15 грн

диня 3 грн

перець 3

кавун 2,50

яловичина по 60 грн

виноград по 15 грн

вино цілі заводи

Незважаючи на те, що літо вже добігає кінця, ще не пізно поїхати відпочивати. Головне — зробити правильний вибір.

Джерело: news.finance.ua

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)