З вересня ліки для хворих на гіпертонію, на які діє знижка, діляться на три категорії

З вересня ліки для хворих на гіпертонію, на які діє знижка,  діляться на три категорії

З вересня 2013року  ліки для хворих на гіпертонію, на які діє знижка у рамках Пілотного проекту, діляться на три категорії

Довідка:

Починаючи з 1 червня 2012 року в Україні реалізується Пілотний проект з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Його основою є зниження цін на ліки від гіпертонії та відшкодування їх вартості для хворих.

Завдяки Пілотному проекту 22,5% українців, хворих на серцево-судинні захворювання (близько 12 млн осіб), почали системно лікуватись від гіпертонії та вимірювати тиск.

 

У Закарпатській області триває реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для осіб з гіпертонічною хворобою. У рамках цього проекту кожен хворий, якому лікар виписав рецепт за встановленою формою, може отримати медпрепарати зі знижкою. 
Всього по області (станом на 25.10.2013року)є 428аптечних закладів, які задіяні у Пілотномупроекті.
Кабінетом Міністрів України 12.06.2013 року було прийнято постанову № 554 «Питання удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», котрою були внесені суттєві зміни. Зокрема, перелік медикаментів, на які поширюється дія пілотного проекту, був доповнений комбінованими лікарськими засобами, що сприятиме збільшенню кола пацієнтів з гіпертонічною хворобою, залучених до проекту. 

Таким чином, дія пілотного проекту поширюється на наступні лікарські засоби за міжнародними непатентованими назвами (МНН) у вигляді таблеток та капсул: еналаприл і лізиноприл, бісопролол, метопролол, небівалол, амлодипін та ніфедипін, а також комбінації цих препаратів: еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом), лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом), амлодипін (комбінація з гідрохлортіазидом). 

Перелік торгівельних назв лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту, затверджений наказом МОЗ України від 10.09.2013 р. № 794 і нараховує на сьогодні      192найменування. Звертаємо увагу пацієнтів на те, що цей перелік має деякі відмінності від попереднього. Тому у випадку виникнення непорозуміння радимо проконсультуватися з лікарем чи фармацевтом щодо наявності того чи іншого лікарського засобу в новому переліку медикаментів, задіяних у пілотному проекті. 

Крім того, встановлено, що препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, на які поширюється дія пілотного проекту, поділені на 3 групи: 

— перша група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, які можна отримати зі знижкою 90% їх вартості; 
— друга група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, які можна отримати зі знижкою менше 90% їх вартості; 
— третя група — лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких не підлягає відшкодуванню. 

У кожному аптечному закладі повинна бути в наявності інформація для пацієнтів щодо цін на лікарські засоби, на які поширюється дія пілотного проекту, що містить торгівельну назву препарату, форму випуску, дозування, максимальну роздрібну ціну за упаковку, максимальну доплату пацієнтом за упаковку та відповідність до І або ІІ групи. . 

Оскільки всі препарати-учасники пілотного проекту мають статус рецептурних, для їх придбання необхідно надати в аптеку рецепт із зазначенням міжнародної непатентованої назви, в достатній кількості для прийому пацієнтом протягом одного місяця, із зазначенням дози. Рецепт дійсний протягом місяця. В кожному лікувально-профілактичному закладі є перелік аптек з адресами, де можна отримати ліки зі знижкою за умови правильно оформленогорецепта. 

Від аптечного закладу не вимагається наявність усіх без винятку найменувань препаратів, що містяться в переліку. Головне, аби у споживача був вибір цінового діапазону і людина могла придбати як дорогий, так і дешевий лікарський засіб із тих, що беруть участь у пілотному проекті. 

Фармацевт повинен постійно проводити роз’яснювальну роботу з відвідувачами аптек щодо наявності там ліків з однаковою діючою речовиною та дозуванням, інформувати пацієнтів про можливості взаємозамінності препаратів та їхнього комбінування в межах визначеного в проекті списку медпрепаратів. Водночас у разі звернення хворих з рецептами лікаря, де вказана міжнародна непатентована назва, фарма­цевт повинен повідомити, в першу чергу, про наявність лікарського засобу за найнижчою ціною. 

У разі виникнення питань щодо відпуску лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті в аптечних закладах області, треба звертатися до Державної служби з лікарських засобів у Закарпатськійобласті за тел.  61-58-91.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Останні коментарі

Шановні судді мабуть бояться гомосексуалістів, якщо так довго, з порушенням розумних строків, приймають рішення. А може їм треба щоб ще хтось розяснив проблеми Закону. Пропоную звернутися до богів. З ......
Громадянин (2016-10-28 14:50:35)
Ви праві. З 2015 року залишились не використаними 2,3млрд. кубів газу. Імпортовано - 6,8 млрд. кубів. Маємо власного газу: 14-2,3-6,8=4,9 млрд. кубів газу. Маючи ці цифіри, можемо ......
Егор до Йосі (2016-10-28 11:25:45)
Покупаем по 185 долларов, себестоимость добычи собственного-48 долларов, а ПРОДАЕМ СВОЕМУ ПОТРЕБИТЕЛЮ ПО 255 долларов. Могу понять +10-12 долларов на содержание бездельников с Нефтег ......
Йося (2016-10-28 11:03:54)
#ВизиткаЯроша Заворушилa редактора 7dniv.info страшилка всього "русского мира".Крихітка - Візитівка https://www.youtube.com/watch?v=Wvix9ZDWZFI...
Сергій (2016-10-27 22:58:52)
Верховна Рада України ще у 2015-му визнала Росію агресором. Відповідну постанову підтримав 271 народний депутат. При такому стані справ, ті хто мав минуле у РФ, сьогодні від нього відхрещуються, адже ......
Леся (2016-10-27 22:55:19)