В Карпатському університеті відбулись наукові читання

В Карпатському університеті відбулись наукові читання

13 листопада 2013 року в Карпатському університеті імені Августина Волошина  відбулись наукові читання приурочені до 143-ї річниці від дня народження  видатного українського вченого, юриста, конституціоналіста, громадсько-політичного діяча, академіка Станіслава Севериновича Дністрянського.

З вступним словом до присутніх звернувся ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і наки, професор архімандрит Віктор (Бедь), який доніс до присутніх історичні відомості про видатного українського юриста академіка Станіслава Севериновича  Дністрянського.

З тематичними доповідями, які розкривають  життєву,  наукову  та громадсько-політичну діяльність академіка Станіслава Севериновича Дністрянського виступили:

Дідик Микола Михайлович, перший проректор, доктор філософії, кандидат педагогічних наук, професор кафедри правознавства та канонічного -«Станіслав Северинович Дністрянський – визначний український правознавець»;

Човганин Михайло Іванович, старший викладач кафедри правознавства та канонічного права - «Правовий світогляд Дністрянського С.С.»;

Ільканич Іван Дмитрович, студент 4 курсу юридичного факультету  -«Наукові праці Дністрянського С.С.»;

Чулей Андріана Володимирівна, студентка 3 курсу юридичного факультету  -«Дністрянський С.С. як один з авторів проекту Конституції ЗУНР».
        Участь в наукових читаннях прийняли представники професорсько-викладацького складу та студентів юридичного факультету Карпатського університету імені Августина Волошина та богословсько-філософського факультету Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія.
        За результатами наукових читань було ухвалено рішення відродити на юридичному факультеті Карпатського університету імені Августина Волошина проведення щорічних наукових читань приурочених до дня народження видатного українського вченого і громадсько-політичного діяча Станіслава Дністрянського із залученням науковців та студентів з  юридичних факультетів інших вищих навчальних закладів. Також вирішено закріпи могили Станіслава Дністрянського та його дружини Софії Дністрянської, на ужгородському цвинтарі «Кальварія», за юридичним факультетом університету з метою їх належного утримання. Зокрема найближчим часом, з благословення ректора УУБА-КаУ професора архімандрита Віктор (Бедь), буде відремонтовано пошкоджену надгробну плиту та надпис на могилі дружини академіка Софії Дністрянської і проведено ряд інших заходів по благоустрою могили Станіслава Дністрянського. Обидві могили, що розміщенні поруч, заплановано обгородити декоративною огорожею.

Від так учасники наукових читань пам’ятною ходою пройшли  до могил  академіка Станіслава Севериновича Дністрянського та його дружини Софії, на міському цвинтарі «Калварія», де було покладено пам’ятний вінок, квіти, запалено  лампадки і відслужено заупокійну літію, яку очолив отець-ректор.

Прес-служба УУБА – КаУ 

Біографічна довідка:

Станіслав Северинович Дніпрянський народився 13 листопада 1870 рокуу Тернополі в Україні (на той час Зхадної України у складі Австро-Угорської імперії).

У 1888 роцівін з відзнакою закінчив гімназію і вступив на юридичний факультет Віденського університету.

З 1901 по 1918 роки був професоромавстрійського цивільного права уЛьвівському університеті.

ТутСтаніславДністрянський розгортає широку наукову діяльність. Очолює юридично-статистичну комісіюНаукового товариства імені Тараса Шевченка, з 1901 року редагує «Часопис правничий і економічний», публікує статті на юридичні теми і рецензії в українській, польській і німецькій пресі.

У 1901–1913 роках опублікував трьома мовами понад 12 новаторських правових праць, зокрема: «Чоловік і його потреби в правовій системі», «Реформа виборчого права в Австрії», «Звичаєве право і соціальні зв'язки» та інші.

У 1907 і 1911 роках його було обрано депутатом доАвстро-Угорського парламенту.

У 1920 році написав проект Конституції для Західно-Української Народної Республіки.Він розробив основиправової держави, зокрема правлінняреспубліки, заклав основи українськоїполітології.

Помер СтаніславСеверинович Дністрянський 5 травня 1935 року і похований в м. Ужгороді.

 

                                                                              За матеріалами ЗМІ

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это исламисты поднимают вону с митингов забастовок-они так обычно и делали все революции и войны. тем более эрдоган куда то улетает с 27 февраля по 2 марта-то есть он может организовывать кровавые вся ......
Ybyf (2018-02-21 02:20:16)
глупо очень клеймить дни неприятными событиями-это налагает отпечаток и на всех нас.не надо делать дни болезней. дни холокоста, еще какие то дни потерянных детей или онкобольных этими названиями мы са ......
ribka (2018-02-21 01:25:26)
Недавно посмотрела сказку Пушкина Золотая рыбка и поняла что великий поэт нам пророчествовал о последних временах, когда некая старуха(имеется ввиду какая то кобыла возрастом с в тысячу лет много раз ......
tibka (2018-02-21 00:24:47)
Могу порекомендовать зайти на сайт, где есть много статей на интересующую Вас тему. --- Теперь стало всё ясно, большое спасибо за информацию. Вы мне очень помогли. кресло массажное распродажа, массажн ......
lichaLine (2018-02-20 19:56:44)
хотела еще раз глянуть, но вот блин..не успела! --- Эта фраза придется как раз кстати черногория путевки отдых, черногория отдых молодежный а также отзывы о Петроваце черногория отдых города ......
ponjucup (2018-02-20 19:44:19)