Аліменти можна отримати і від боржника, який не працює

Аліменти можна отримати і від боржника, який не працює

При надходженні до ДВС  виконавчого документа про стягнення аліментів, державний виконавець протягом  трьох  робочих днів, з дня  надходження до нього виконавчого листа, виносить постанову  про відкриття виконавчого провадження, копіюякоїнаправляєсторонам.

За умови, що боржник працює, державним виконавцем  виконавчий лист направляється на виконання до бухгалтерії за місцем роботи боржника, де стягнення аліментів проводиться з фактичного заробітку (доходу) боржника.

Гірші справи, якщо платник аліментів не має постійного місця роботи, або не працює офіційно, або отримує заробітну плату «в конверті». Але і в цьому випадку опускати руки не варто, оскільки законодавчо, а саме статтею74 Закону України «Про виконавче провадження», передбачена можливість провадження стягнення на майно боржника. Тобто державний виконавець має право арештувати майно платника, реалізувати його і виплатити суму боргу. Умовою є наявність заборгованості за аліментами більше 3 місяців. При цьому звернення стягнення на майно не перешкоджає утриманню боргу із заробітної плати.

Державний виконавець підраховує розмір заборгованості, складає рахунок і повідомляє про нього позивача і боржника.

Згідно зі ст… 195 Сімейного Кодексу України, заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається за фактичним заробітком (доходом), що платник аліментів отримував за час, протягом якого здійснювалося їхнє стягнення.

Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він отримує. Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється за середньою заробітною платою працівника відповідної кваліфікації або некваліфікованого працівника для цієї місцевості. Розмір заборгованості з аліментів обчислюється державним виконавцем, а в разі суперечки — судом.

У разі виїзду платника аліментів на постійне місце проживання в іншу державу, з якою Україна не уклала договір про надання правової допомоги, стягнення аліментів проводять на день виїзду за весь період до досягнення дитиною повноліття.

За заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, який сукупно перевищує суму платежів за 6 місяців, стягував може звернутися в правоохоронні органи з поданням щодо притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухиляння від сплати аліментів в порядку ст. 164 Кримінального кодексу України.

Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років.

Заборгованості  із  сплати  таких  коштів (аліментів)  у  розмірі,  що сукупно складають суму виплат за шість місяців відповідних платежів. Крім того, у разі ухиляння боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець має право звернутися з поданням до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України до виконання цих зобов'язань. Питання про тимчасове обмеження боржника у праві на виїзд за межі України вирішується судом за місцем розташування органу державної виконавчої служби без виклику або повідомлення сторін за участю державного виконавця на підставі ст. 377-1 Цивільно-процесуального кодексу України.     Відповідно до ст. 19  СК у випадку влаштування   дитини, на утримання якої стягуються аліменти,   до   закладу   охорони  здоров'я, навчального  або іншого закладу стягнення аліментів на користь того з батьків, з ким до цього проживала дитина, якщо вони витрачаються за цільовим призначенням не припиняється.

Якщо   батьки  не  беруть  участі  в  утриманні  дитини, влаштованої   до   державного  або  комунального  закладу  охорониздоров'я, навчального  або  іншого  закладу,  аліменти  на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах, в судовому порядку за заявою органу опіки і піклування. В такому випадку, за  рішенням  суду  аліменти  можуть перераховуватисянаособистий  рахунок  дитини  у відділенні Державного ощадного банку України.

При   виникненні   заборгованості   з   вини   особи,  яказобов'язана  сплачувати  аліменти  за  рішенням  суду,   одержувач аліментів має право на стягнення неустойки(пені)урозміріодноговідсотка  від   суми   несплачених   аліментів   за   кожен   день прострочення.

Розмір  неустойки  може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів, при цьому слід відмітити, що неустойка  не  сплачується,  якщо  платник   аліментів   є неповнолітнім.

З  урахуванням  матеріального  та сімейного стану платника аліментів   суд   може   відстрочити   або   розстрочити    сплату заборгованості за аліментами, а також за  позовом  платника  аліментів  суд  може  повністю  або частково звільнити його від сплати заборгованості  за  аліментами, якщо  вона  виникла  у  зв'язку  з  його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

Головний спеціаліст сектору аналітики та статистки управління державної виконавчої служби  Головного управління юстиції у Закарпатській області Н. Кудрик.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-01-20
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

ТРУТЕННО-ПАРОДИЙНАЯ ЗАМОРОЧКА(От Марніч Сатэр-Мінскага)Через какую тему и по каким каналам скорее и чище дойдёт до адресата, чтобы не пришлось конопатить щель (между 44-ой и 45-ой позициями) задним чи ......
Михаил Михайлович Соболь (2017-01-19 17:46:36)
Заказная ватная статья размещенная на ватном сайте...
ник (2017-01-19 17:25:41)
А почему повышают зарплату нашим -вашим депутатам и министрам вы знаете? А нам нет. Да потому что? Скоро нам пи з дец....
КПУ (2017-01-19 14:23:10)
..Вот тут -то и Янукович и докажет какие мирные зибрання булы на Киевском майдане, Газ, дубинки, Цепи, Бурковка, шины которые закаптили всю нашу столицу , пикарды и т. и т. п. И сами остались на х ......
сёмама (2017-01-19 14:13:57)
Просто, его регулярно западные активные партнёры, имеют в шиколадный глазик, а проктологи не успевают залечить ему хронический раздолбленный геморрой. Вот такая у него насыщенная жиопа......
Отто (2017-01-19 14:05:13)