Закарпатські педіатри провели семінар у «Малятку»

Закарпатські педіатри провели семінар у «Малятку»

На базі Закарпатського обласного спеціалізованого санаторію «Малятко» 3  грудня пройшов науково-практичний семінар на тему «Актуальні питаннясанаторно-курортного лікування дітей Закарпатської області з захворюваннями органів дихання та алергологічною патологією».

Участь у роботі семінару взяли заступник начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Т. В. Міцьо, головний позаштатний педіатр управління охорони Рад М.В, головний лікар Закарпатської ОДЛ Є. Й. Біров, науковці медичного факультету та Інституту післядипломної освіти та до університетської підготовки Ужгородського національного університету, заступники головних лікарів центральних районних лікарень з питань охорони материнства й дитинства, районні педіатри, обласний позаштатний дитячий алерголог, імунолог та пуль монолог, спеціалісти ДУ «Науково-практичний центр «Реабілітація» МОЗ України».

Заступник начальника управління охорони здоров’я Тетяна Василівна Міцьо привітала учасників семінару й побажала активної та плідної роботи. Головний лікар санаторію «Малятко» Галина Іванівна Мороз відзначила, що вперше на базі закладу проводиться такого високого рівня науково-практична конференція, спрямована на обмін досвідом між спеціалістами та підвищення їхнього фахового рівня. «Ми бачимо потребу в проведенні таких семінарів і в майбутньому, бо під час них лікарі мають нагоду не тільки обмінятися досвідом, а й дізнатися про розробки в тих напрямках медицини, в яких працюють, довідатися про новітні технології в реабілітації дітей з захворюванням органів дихання та алергологічними патологіями», — відзначила Г. І. Мороз.  

Першим з доповіддю на тему «Спелео- і галоаерозольтерапія як перспектива на Закарпатті – можливості використання в педіатричній практиці» виступив доктор медичних наук, професор, директор ДУ «НУМО «Реабілітація» МОЗ України Іван Степанович Лемко. Він зокрема нагадав присутнім про історію створення такого виду терапії на Закарпатті (а вона понад 45-тирічна), вказав на особливості застосування методу при лікуванні дітей, хворих на бронхіальну астму, захворювання легенів тощо.

«Чому ми сьогодні говоримо про необхідність використання різних методів лікування? Бо маємо стійкий рівень захворюваності дитячого населення на патологію дихальної системи, в тому числі на хронічне обструктивне захворювання легень та бронхіальну астму. Причому така ситуація спостерігається у всьому світі. Недостатнє лікування, неповноцінна реабілітація призводять до хронізації патологічного процесу, в результаті чого починають страждати інші органи й системи, відбуваються метаболічні порушення, спостерігається швидке і стабільне погіршення якості життя хворих. До всього цього слід додати значні витрати людей на медикаментозне лікування хворих. Захворювання дихальної системи у дітей потребують розробки програм тривалого контролю для профілактики ускладнень та зупинки прогресування патологічного процесу. Застосування природних лікувальних факторів та їхніх аналогів на сьогодні розглядається як найбільш ефективний і доступний метод досягнення контролю над перебігом захворювання і становить основу технологій відновлювального лікування», — почав свій виступ Іван Степанович.

Він також відзначив, що спелеотерапія та її штучний прототип гало аерозольтерапія широко застосовується у всьому світі.До того ж, відповідні напрацювання є і в Закарпатті: «Багаторічний науковий і практичний досвід ДУ «НПМЦ «Реабілітація» підтверджує, що галоаерозольтерапія із застосуванням високодисперсного аерозолю кам’яної солі є одним із найбільш ефективних методів немедикаментозної терапії при патології дихальної системи, в тому числі у дітей. А розробка диференційованих медичних технологій застосування галоаерозольтерапії є перспективним напрямком, що може доповнювати базове медикаментозне лікування і покращити якість життя пацієнтів», — завершив свій виступ І. С. Лемко.

Олеся Михайлівна Горленко, доктор медичних наук, професор, завкафедрою дитячих хвороб з дитячими інфекціями ДВНЗ УжНУ МОН України виступила з доповіддю про муковісцидоз у Закарпатській області та розповіла про можливості використання такого методу, як галоаерозольтерапія, при лікуванні хворих на цю недугу. Доктор медичних наук, професор, завкафедрою біохімії, фармакології та фізичних методів лікування ДВНЗ УжНУ МОН України Олександр Михайлович Торохтін ознайомив присутніх з таким цікавим дослідженням, як «Метричний взаємозв’язок клініко-лаборатоних показників при захворюваннях бронхо-легеневого апарату та можливості алгоритмізованого оцінювання результатів санаторного оздоровлення». Дитячий алерголог Ужгородської МДКЛ, консультант санаторію «Малятко» Алла Андріївна Петріщак розповіла присутнім про сучасні технології лікування захворювань органів дихання у дітей та зокрема про небулайзерну терапію.

З доповіддю на тему «Використання галоаерозольтерапії у дітей з рецидивуючим бронхітом та в групі часто хворіючих дітей: клінічний досвід» перед учасниками семінару виступила лікар-фізіотерапевт санаторію «Малятко» Світлана Василівна Лукащук. Вона розповіла про практичну сторону цього методу лікування, досягнуті результати серед дітей, котрі перебували в закладі.З її слів, спеціалісти санаторію дійшли таких висновків: «Результати попередніх клінічних та функціональних досліджень, даних катамнезу у дітей підтвердили більшу ефективність санаторно-курортного лікування з використанням галоаерозольтерапії. Використання даного комплексу у дітей сприяє зниженню частоти захворювань респіраторного тракту і важкості їх перебігу, підвищенню ефективності загального комплексу лікування».

Однією з найцікавіших на семінарі виявилася доповідьлікаря санаторію «Малятко»Віри Миколаївни Біркович на тему «Впровадження методик розвиваючої верхової їзди в комплексі оздоровчих заходів в умовах санаторно-курортного лікування». Як з’ясувалося, на базі санаторію «Малятко» уже третій місяць поспіль використовують іпотерапію як метод лікування, і в тому числі бронхо-легеневої патології.

«На базі санаторію «Малятко» такі заняття проводяться тричі на тиждень протягом 10-15 хв., — розповіла лікарка. – Що це дає для оздоровлення дитини? Катання на коні насамперед нормалізує стан серцево-судинної, нервової і травної систем, знімає м’язову напругу. При оптимальному навантаженні на вершника навколо його хребта створюється сильний, м’язів корсет, який покращує кровообіг, а також стан міжхребцевих дисків. Концентрація уваги при верховій їзді, зосередженість, зібраність та самоорганізація, активізують психічні процеси. Дитина забуває про страх отримує можливість відчути себе здатною подолати труднощі. Розширюється її уявлення про тварин, про природу і про власне у місце у ній. У дітей із затримкою розвитку такі заняття полегшують зняття гальмування, зменшують відчуття тривоги, організовують адаптацію до реального часу і простору, сприяють досягненню самостійності».

По закінченні семінару його учасники мали можливість безпосередньо поспілкуватися з доповідачами, задати їм питання, дізнатися про особливості використання тих чи інших методів у кожному конкретному районі та на базі обласних дитячих закладів.

7dniv.info.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-11-16
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)