У Ніредьгазі конференція -- як Ужгород і Мукачево забезпечити якісною водою

У Ніредьгазі конференція -- як Ужгород і Мукачево забезпечити якісною водою

Сьогодні, 12 грудня, в Ніредьгазі проходить стартова конференція у рамках проекту «Розвиток захисту навколишнього середовища через аналіз стану водоканалів (питної та каналізаційної вод) міст Мукачево та Ужгород, розробка програми розвитку наявних систем послуг водопостачання».

 

Нагадаємо, програма передбачає модернізацію міських водоканалів в Ужгороді та Мукачеві. Обласний центр Закарпаття представляють міський голова Віктор Погорєлов та директор ужгородського водоканалу Юрій Ємельяненко.

Перед стартом конференції відбулася прес-конференція за участі мерів Ужгорода й Ніредьгази, а також заступника міського голови Мукачева Ернеста Нусера, генерального консула України в Ніредьгазі Сергія Бороденкова та інших.

Зокрема мер Ніредьгази Ференц Ковач розказав, що для його міста дує важливо підтримувати максимально дружні й партнерські відносини з містами Закарпаття – регіону, з яким Угорщина впродовж багатьох століть має тісні зв’язки.

«Ця співпраця – не декларативна, а реальна. Свідчення цьому – нинішня стартова конференція», — наголосив пан Ференц.

Ідея проекту по водоканалах виникла в 2011 році, коли до Ніредьгази завітало керівництво Ужгорода й Мукачева та відвідало міський водоканал. У 2012 році був поданий проект, який і переміг. Сума гранту – 250 тисяч євро, а Євросоюз бере на себе 95% всього фінансування.

Віктор Погорєлов, мер Ужгорода, наголосив, що дуже радий черговій зустрічі в Ніредьгазі. Він нагадав, що в Ужгороді проживає 12% угорців, 24% римо-католиків та протестантів, тож сусідня країна дуже близька для ужгородців.

«В 2011 році ми побували на тутешньому водоканалі – одному з кращих в Угорщині. Зрозуміло, ми хочемо, аби й закарпатці отримували якісну воду цілодобово. Я дуже задоволений, що цей спільний проект стартував і, я переконаний, він дасть чудові результати».

Важливість проекту для прикордонних регіонів з обох боків відзначив генконсул  України в Ніредьгазі Сергій Бороденков. Він упевнений, що завдяки зусиллям керівництва трьох міст проект буде успішно та вчасно реалізований.

«До речі, Віктор Погорєлов – мій добрий друг – скромно промовчав про те, що нещодавно ужгородський водоканал посів перше місце у топ-100 галузевих підприємств України. Тобто даний проект — це співпраця кращих підприємств у своїх країнах.

Я добре знаю також Ференца Ковача та Ернеста Нусера, а отже не сумніваюся, що всі роботи будуть зроблені вчасно й якісно».

На запитання, які найбільші проблеми у водоканалів, і п. Нусер, і п. Погорєлов назвали старе зношене обладнання та застарілі технології. «Енергоємність постачання питної води дуже висока. Немає сучасного обладнання, а через старі зношені водні мережі дуже багато води витікає в грунт. Саме енергетичні витрати призводять до високої ціни на воду».

Всі троє представників міст узяли участь і у відкритті конференції, на яку були запрошені українські та угорські спеціалісти. 

У вступному слові Ференц Ковач  зазначив, що метою проекту є оцінка системи питної води, а загалом Ніредьгаза співпрацює з містами Закарпаття в різних напрямках. Модернізація водоканалів відноситься до проекту захист навколишнього середовища. «Сподіваюся цей проект за 12 місяців, вчасно, буде готовий.

Мер Ужгорода Віктор Погорєлов привітав присутніх з майбутніми новорічно-різдвяними святами. «Незалежно від кордонів, ми всі є однією сім’єю. Цей проект, який сьогодні будемо обговорювати, є стратегічним для Ужгорода. Ми перейшли на європейський збір сміття та на автономне опалення будівель, шкіл, помешкань. Тому нині одним з найважливіших питань для міста є питна вода, яка подаватиметься цілодобово та буде якісною. Перебуваючи у владі,  я 10 років шукав вирішення цього питання. Тепер можемо добре вивчити і діагностувати  «організм» водопостачання та водовідведення міста. Бажаю, щоб фахівці як слід обговорили це питання. Разом зробимо добру справу для Ужгорода, Мукачева, всіх наших мешканців, зокрема й угорців».

Після привітальних слів почалося обговорення проекту спеціалістами.

7dniv.info

 

 


Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это исламисты поднимают вону с митингов забастовок-они так обычно и делали все революции и войны. тем более эрдоган куда то улетает с 27 февраля по 2 марта-то есть он может организовывать кровавые вся ......
Ybyf (2018-02-21 02:20:16)
глупо очень клеймить дни неприятными событиями-это налагает отпечаток и на всех нас.не надо делать дни болезней. дни холокоста, еще какие то дни потерянных детей или онкобольных этими названиями мы са ......
ribka (2018-02-21 01:25:26)
Недавно посмотрела сказку Пушкина Золотая рыбка и поняла что великий поэт нам пророчествовал о последних временах, когда некая старуха(имеется ввиду какая то кобыла возрастом с в тысячу лет много раз ......
tibka (2018-02-21 00:24:47)
Могу порекомендовать зайти на сайт, где есть много статей на интересующую Вас тему. --- Теперь стало всё ясно, большое спасибо за информацию. Вы мне очень помогли. кресло массажное распродажа, массажн ......
lichaLine (2018-02-20 19:56:44)
хотела еще раз глянуть, но вот блин..не успела! --- Эта фраза придется как раз кстати черногория путевки отдых, черногория отдых молодежный а также отзывы о Петроваце черногория отдых города ......
ponjucup (2018-02-20 19:44:19)