Угорщина хвилюється за закарпатських угорців – звернення Генконсула Угорщини в Ужгороді (ДОКУМЕНТ)

Угорщина хвилюється за закарпатських угорців – звернення Генконсула Угорщини в Ужгороді (ДОКУМЕНТ)

 В українській пресі до сих пір не надається належна увага двом важливим, опублікованим в останні дні заявам зовнішньо-політичного значення, в яких висловлюється позиція стосовно ситуації в Україні, а в рамках цього і на Закарпатті. Я вважаю за необхідне повідомити про це широку громадськість, населення Закарпаття. В цьому прошу Вашої допомоги, шановна Редакція! 

            У наведеному нижче дозвольте мені надати Вам інформацію про позицію політичного директора Міністерства закодонних справ Угорщини та міністрів країн Вишеградської Четвірки, а також про зміст згаданих двох документів.

Закарпаття – це унікальна область, так як усі країни, які межують з нею є членами Європейського Союзу: Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина. Унікальність ситуації області полягає і в тому, що в цьому регіоні представники тутешніх корінних націй – русини, угорці, словаки, румуни та інші – вже кілька століть живуть разом мирно та у взаєморозумінні. Толерантність мешканців закарпатської області до тепер служило зразком для інших. Іноземні друзі Закарпаття високо цінують і те, що ця область, базуючись на безпосередньому досвіді та спільному історичному зв’язку із Центральною Європою, висловила однозначну відданість Європейським цінностям та Європейській інтеграції. 

Але події, що відбулися в останні дні в Україні та на Закарпатті несуть ризик посилення націоналізму на Закарпатті, і завдяки зовнішнім силам напрямок внутрішньо-політичної боротьби вказуватиме вже не на зміцнення стосунків із Європейським союзом, а настрій може повернутись проти національних меншин.

Таку занепкоєність виразив у своїй заяві від 26 січня 2014 року політичний директор, заступник держсекретаря з питань політики безпеки Міністерства закордонних справ Угорщини, Токач Соболч.

Високопосадовець Міністерства закордонних справ Угорщини таким чином реагував на інформацію про те, що із кількох областей Західної України виїхали у Закарпаття ультрарадикальні групи, щоб вплинути на хід тутешніх подій згідно їх екстремістських прнципів.

«Ще поки що не дійшли до того етапу, щоб безпосередні атаки здійснились на угорську спільноту, але вважаємо, що у випадку, якщо і в Закарпатті події носитимуть насильницькй характер, є шанс на такий розвиток подій, в результаті якого і угорська нацменшина може стати мішенью» – сказав Токач Соболч угорському «МТІ». Це несе особливо тривожний характер, так як тут йдеться про область, що безпосередньо межує із Угорщиною, та де проживає значна угорська спільнота, і їх доля в любому випадку користується особливою увагою Угорського уряду.

Політичний директор вважає неприйнятним ультрарадикальні та екстремістські принципи та глибоко засуджує їх, так як вони діють саме проти тих намагань, що висловлюють помірні протестуючі в різних містах України та на Майдані у м. Києві. Ідеї, протилежні їхнім принципам, боротьбі, революції не служать приближенню України до Європи та не служать Європейським цінностям, мирному, демократичному перетворенню та майбутньому країни.

Угорщина, розуміючи і думку незадоволених, разом із своїми Європейськими партнерами зацікавлена в тому, щоб внутрішня напружена ситуація в Україні була вирішена мирним шляхом, шляхом переговорів – сказав Токач Соболч.

Цей принцип в усьому відповідає змісту Заяви міністрів закордонних справ країн Вишеградської Четвірки від 4 січня 2014р. Цей спільний документ засуджує події, що несуть насильницький характер, та призвели до смертельних жертв у Києві. Вишеградька Четвірка підтвердила, що головним для них є політична стабільність та економічний добробут України. Як уряд України так і опозиція зацікавлені у стабільності та у якомога швидкому та мирному вирішенні теперішньої кризи – вважають країни Вишеградсбкої Четвірки. Міністри закордонних справ спонукають політичних керівників України найти вихід шляхом проведення мирних переговорів, із залученням представників уряду, громадськості та опозиції.

Міністри закордонних справ наполегливо просять, щоб Європейський союз виконував роль посередника між сторонами.

Країни Вишеградської Четвірки запевнили головного представника закордонних справ та політики безпеки ЄС, п. Catherine Ashtonу підтримці в її намаганнях допомогти Україні знайти вихід із теперішньої кризи та пітвердити важливість інтенсивного діалогу між ЄС та Україною.

Країни Вишеградської Четвірки повторно пітверджують свою позицію, яка була висловлена і на саміті у Вільнюсі, що двері перед Україною відкриті, і як тількі українські партнери будуть готові, можуть укласти Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Країни Вишеградської Четвірки надалі готові допомагати Україні у зміцненні її стосункяів із ЄС а також у реформуванні ті модернизації країни.

Я, як Генеральний консул Угорщини у м. Ужгород, щиро сподіваюсь, що закарпатські політичні сили зможуть самостійно, враховуючи інтереси області вирішити спори шляхом проведення переговорів.

 

Угорщина бажає успіх Закарпаттю та Україні, щоб розвиток наших багатосторонніх політичних, економічних, туристичних, культурних, освітніх та гуманітарних відносин залишився безперервним.

 

м. Ужгород, 27 січня 2014р.

 

З повагою, Бачкаі Йожеф, 

Генеральний консул

 7dniv.info                             

 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-02-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

это прекрасно конечно.Но этого не хочет Лукашенко президент беларуси и 22 февраля 2018г Лукашенко рассказал, что "воевать будут роботы" и наверняка с враждебного нам сириуса цыганского-котор ......
tktyf (2018-02-24 23:44:31)
прикольно!!! давно его уже ждал..... --- Во гониво сваи винтовые новокузнецк, винтовые сваи видео а также изготовление фундамента сваи винтовые продажа ......
atloma (2018-02-24 17:07:05)
Google в помощь --- Извиняюсь, но это мне не совсем подходит. Кто еще, что может подсказать? эскорт агентства сочи, служба эскорта сочи или элитный эскорт модели сочи эскорт ......
inevMomb (2018-02-24 15:54:45)
ну......зачёт!!! --- На мой взгляд тема весьма интересна. Предлагаю Вам это обсудить здесь или в PM. стоматология казань эксклюзив, казань доступная стоматология и Съемный протез на челюсть профессион ......
spontoMymn (2018-02-24 15:27:49)
Тема интересна, приму участие в обсуждении. Вместе мы сможем прийти к правильному ответу. --- Это то, что мне было нужно. Благодарю Вас за помощь в этом вопросе. где купить дедики от амазона, дедики а ......
neuslidicem (2018-02-24 15:18:47)