Сьогодні закарпатцям розкажуть про лікування раку

Сьогодні закарпатцям розкажуть про лікування раку

У вівторок, 4 лютого, в обласному клінічному онкологічному диспансері відбудеться брифінг за участі  начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Романа Шніцера та головного лікаря ЗОКОД Андрія Русина.

Перед початком брифінгу о 12.00 заступник голови Закарпатської ОДА Іван Качур разом з керівником медичної галузі краю та головним лікарем закладу ознайомиться з діагностичним та лікувальним потенціалом обласного онкологічного диспанеру.

Довідково:

4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Цей міжнародний захід проводиться під егідою Міжнародного протиракового союзу. Головна мета  —  привернення уваги громадськості до проблеми онкозахворювань, з тим щоб запобігти поширенню цієї хвороби.

Відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти,  дотримуючи елементарнихнорм здорової поведінки, такихяк: обмеження доступу до куріння дітей, власне боротьба з курінням; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

На сьогодні в державі проживає понад 1 млн людей, які в різний час перенесли онкологічне захворювання. Щороку лікарі виявляють тисячі нових випадків недуги, від раку помирають майже 90 тисяч українців, з яких понад третина — особи працездатного віку. Рак є причиною 15% смертей українців і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням.

Закарпаття має одні з найнижчих в країні показників онкозахворюваності, найвищі ж спостерігаються у південних регіонах. При цьому провідними формами злоякісних новоутворень серед чоловіків залишаються рак легень, шкіри, передміхурової залози і шлунка та колоректальний рак. Серед жінок перше місце займає рак грудної залози, шкіри, рак тіла і шийки матки та ободової кишки.

 

У 2014 році, як і в минулому, основну увагу зосереджено на декларації: «Розвіяти міфи і невірні уявлення про рак»

Міф 1. «Ми не повинні говорити про рак ».

Істина. Уряд, громадськість, ЗМІ повинні кинути виклик помилковим уявленням про рак, створити культуру, середовище, в якому люди мають право на доступ до інформації, підвищення своєї обізнаності про способи попередження і важливість раннього виявлення та лікування раку. Такий підхід має сприяти реалізації програм, спрямованих на скорочення схильності до ризиків, на пропаганду здорового способу життя і здійснення ефективних і доступних заходів для раннього виявлення та лікування раку. Інвестиції в профілактику та раннє виявлення раку набагато дешевше, ніж мати справу з його наслідками.

Міф 2. «Немає жодних ознак або симптомів раку».

Істина. Обмежена обізнаність про значення ранньої діагностики та важливості звернення за медичною допомогою, коли ознаки і симптоми присутні, спостерігається не тільки серед частини населення, а й серед медичних працівників. Тим часом, для багатьох видів раку характерні тривожні ознаки і симптоми, обізнаність про які безперечно є першим кроком до раннього виявлення і поліпшенню результатів лікування. В даний час розроблені програми та тести для ранньої діагностики певних видів раку. Доведено, що більш ніж одному з трьох ракових захворювань можна запобігти.

Міф 3. «Я нічого не можу вдіяти при захворюванні на рак».

Істина. Онкологічне захворювання — це завжди трагедія. Але багато видів раку, які колись вважалися смертним вироком, тепер виліковні. Глобальні, регіональні та національні стратегії і програми, які сприяють здоровому способу життя, мають величезне значення для зниження онкологічних захворювань, які викликані такими факторами, як шкідливе вживання алкоголю, тютюну, неправильне харчування і відсутність фізичної активності.

Міф 4. «У мене немає права на лікування раку».

Істина. Всі люди, без будь-якої дискримінації, мають право на доступ до надання кваліфікованої медичної допомоги, до перевірених і ефективних методів лікування раку на рівних умовах. Є успішні програми боротьби проти раку та догляду за хворими — від профілактики до раннього виявлення, лікування та паліативної допомоги. Володіють інформацією члени сім'ї, друзі здатні забезпечити правильну підтримку онкологічного хворого як емоційну, так і фізичну (включаючи догляд за пацієнтом), поліпшити якість його життя .

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

We offer fresh cut bank instrument for lease, such as BG, SBLC, MTN, Bank Bonds, Bank Draft, T strips and others. Leased Instruments can be obtained at minimal expense to the borrower compared to othe ......
Ardan Clooney (2017-10-18 20:32:36)
Знову замовлення відпрацювали..........
Володимир В. (2017-10-18 17:02:27)
Офіційна позиція ресторану «Панська Чарка» щодо госпіталізації 4 гостей ресторану 16 жовтня 2017 року.Адміністрація ресторану «Панська Чарка» повідомляє громадськість про те, що 14.10.2017 року в закл ......
Панска Чарка (2017-10-17 22:19:39)
Чотири роки поспіль влада гешефтників обкрадала пенсіонерів, а тепер часткове повернення вкраденого підноситься як "рэформа"... Підлі люди......
Запорожець (2017-10-16 09:49:26)