За що сьогодні страйкували студенти УжНУ?

За що сьогодні страйкували студенти УжНУ?

Сьогодні, 27 лютого,  на площі Народній відбулося віче частини студентів та викладачів УжНУ. Вони оголосили про страйк до моменту, поки не буде наказу про розірвання контракту МОНУ з ректором університету Федором Ващуком, – повідомляє Медіацентр УжНУ.

«Ціла низка великих факультетів університету на своїх зборах прийняла рішення про недовіру нашому Ф. Г. Ващуку. Починаючи із понеділка, ініціативна група має на руках більше 300 підписів викладачів, які заявили, що готові звільнитися з університету, якщо цього не зробить ректор. Сьогодні у нас ще одна подія. Профком викладачів на своєму засіданні прийняв рішення, що він оголошує страйк. Тобто страйк, який оголосила ініціативна група, на сьогодні має офіційний характер. Тому що профком – це організація, яка має право говорити від усього колективу, а колектив у нас найбільший в області. Вчора обласна рада підтримала наше рішення. Під ініціативою змін у нашому вузі зробили свої підписи найбільш відомі вчені вишу, які сьогодні є обличчям того, що називається УжНУ. Наші ж вимоги прості – звільнення з посади однієї людини», – коментує доктор юридичних наук, професор Василь Лемак.

«Ідея страйку зародилася ще з самого початку Майдану. Він для активного студентства і не припинявся. Усі заяви, які робить ректор, не мають під собою ніякої юридичної сили. Я сподіваюся, що страйк закінчиться найближчими днями, і ми приступимо до роботи над наступними виборами, а майбутній кандидат буде не той, кого цікавить проводити свої бізнесові або політичні інтереси. Бо і для цього, і для попередніх ректорів студентство було дешевим електоратом, який можна легко підкупити, і він проголосує так, як вигідно ректору. Ми закликаємо всіх студентів: і тих, хто підтримує Ващука, і тих, хто проти ректора, – сідати й створювати ініціативну групу, аби уникнути конфлікту. Ми написали заяву разом із органами студентського самоврядування, які готові робити перевибори в себе, щоб рухатися в конструктивному напрямку», – вважає активістка Ужгородського майдану, студентка філологічного факультету Юлія Дуб.

«Метою страйку викладачів є відкриття шляху до дострокових виборів ректора УжНУ на демократичних засада. Треба, аби ця посада була вакантною, і для цього ми повинні докласти зусилля, щоб МОН України знайшло політичний або юридичний привід для звільнення цієї посади», – вважає в. о. завідувача кафедри політології і державного управління, доцент Мирослава Лендьел.

Під час віча зачитали також звернення голови первинної профспілкової організації викладачів і співробітників УжНУ Тамари Суран він імені профкому: «У зв’язку з демократичними змінами, що відбуваються у суспільстві, а також в УжНУ, – починаючи з 24 лютого 2014 року, профспілковий комітет викладачів і співробітників ДВНЗ «УжНУ» просить адміністрацію університету не перешкоджати вільному волевиявленню працівників та студентської молоді, у тому числі через проведення мітингів, зборів трудових колективів та страйкових заходів». 

Свою заяву оголосило й студентське самоврядування УжНУ, яке закликало до єдності та порозуміння між студентами. Молодь вважає, що слід не допустити провокацій, які можуть спричинити розкол студентів; провести чесні й прозорі перевибори органів студентського самоврядування, профкому студентів, студентської ради, наукового товариства, делегатів конференції трудового колективу УжНУ, членів вченої ради, ректора; ініціювати створення студентського комітету, що контролюватиме процес перезавантаження влади. 

Студенти закликали студентів не конфліктувати між собою, а бути єдиними у досягненні мети. Всі готові спілкуватися з усіма й аргументовано пояснювати свою позицію. Залишається тільки знайти мирний шлях вирішення проблеми. 

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-01-19
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за помощь в этом вопросе. --- Я думаю, что Вы не правы. Я уверен. Предлагаю это обсудить. Пишите мне в PM, пообщаемся. спортивное питание интернет маг ......
anemVerM (2018-01-17 10:45:58)
Наилучшие, наидемократичнейшие в мире церкви северной и центральной Европы (лютеранская и кальвинистская) давно уничтожены в Украине. По сути остались тоталитарные промосковская и прокиевская церкви и ......
Гавриил (2018-01-17 10:34:21)
Не работает --- Не верю. атлет спортивное питание, спортивное питание самому или там геркулес спортивное питание...
arleMr (2018-01-17 10:23:03)
Гнусные недобитки фашистской коалиции не смеют даже рот открывать перед победившими их народами СССР! Красной армии надо было добить гадов....
Запорожец (2018-01-15 15:42:51)
Оце так "підвищення" рівня життя українців - надрукували паперових грошей і нахвалюють себе за чергове "покращення"... Кляті гешефтники тільки й вміють, що дурити....
Веркблей (2018-01-15 09:30:16)