Закарпатський коньяк може подорожчати

Закарпатський коньяк може подорожчати
Укрвинпром від імені всіх виноробів країни, в тому числі і закарпатських, звернувся до в.о. Президента України Турчинова з проханням призупинити дію ЗУ щодо збільшення акцизного збору та використання вітчизняних коньячних спиртів у виробництві коньяків України.Корпорація «Укрвинпром» офіційним листом від імені всієї виноградно-винробної галузі звернулися до Олександра Турчинова з проханням призупинити дію Закону України від 19.12.2013 р. №713-18 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків».

Стосується прохання  частини закону про збільшення ставок акцизного податку на виноробну продукцію та відновлення відсоткового співвідношення вітчизняних та імпортних коньчних спиртів при виготовленні коньяків України.

Згідно цього Закону  з 1 квітня 2014 р. на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (сюди відносяться коньяки України), застосовується ставка акцизного податку 56,42 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту, що означає збільшення її на 24, 42 грн. або 76,3% порівняно з чинною ставкою 32 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.

Винороби вважають, що подібне  збільшення ставки ототожнить коньяк з лікеро-горілчаними напоями, на які також застосовується аналогічна ставка акцизного податку.

«Таке ототожнення лобіюється іншими учасниками алкогольного ринку, однак зрівнювати такі різні за тривалістю їх виготовлення алкогольні напої недоречно, а скоріше абсурдно, оскільки тривалість виготовлення лікеро-горілчаних напоїв складає декілька днів, а тривалість виготовлення коньяків найменшої витримки „три зірочки“ триває понад 4 роки», — йдеться у зверненні.

Суттєве підвищення податку може призвести до зростання вартості кінцевого продукту.

Як наслідок, матимемо зниження конкурентоспроможності продукції, зменшення прибутковості і привабливості бізнесу з виробництва коньяків України. Рішення негативно вплине на обсяги виробництва і реалізації коньяку України та спричинить скорочення надходжень коштів до державного бюджету, зменшить прибутки виноробних підприємств, загальмує їх розвиток, у результаті чого зросте безробіття, зросте соціальна напруга в традиційно виноробних регіонах держави, активізується діяльність тіньових структур по виготовленню фальсифікатів, зростуть випадки отруєння сурогатами та інші негативні наслідки.

Окрім того, вищезгаданим Законом встановлено, що вітчизняні виробники коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, повинні використовувати спирт коньячний власного виробництва або спирт коньячний, викурений в Україні з виноматеріалів, вироблених з вітчизняної сировини, не менше 0% у 2014 р. та 5% з 1 січня 2015 р.

«Зазначені норми дозволяють виробникам виготовляти коньяки України виключно з імпортних коньячних спиртів, які за якістю значно нижче вітчизняних спиртів, що, у свою чергу, негативно вплине на якість готових коньяків і їх конкурентоспроможність по відношенню до імпортних коньяків», — відмічається у листі.

Підприємства, отже, будуть завозити значну кількість імпортного коньчного спирту, що негативно вплине на розвиток сировинної бази (виноградарство), поставить під загрозу існування виноградарських підприємств і підприємтсв первинного виноробства та спричинить додатковий відтік валюти з України у складний для економіки час.

Більш того, без використання української сировини неможливо зберегти назву «коньяк України», тому заддля підтримки вітчизняних виробників та запобігання фальсифікації винопродукції необхідно повернутися до використання попередньої норми використання спирту коньячного власного виробництва або викуреного з українських виноматеріалів.

Також вищезазначеним Законом України були збільшені ставки акцизного податку на вина виноградні кріплені, вермути, інші зброджені напої з доданням спирту, сидр і пері та вина ігристі й газовані.  При виробництві цих напоїв спирт не використоовується, а отже рішення щодо них є необгрунтованим «та таким, що нанесе збитки виробникам і автоматично підвищить вартість продукції, а це, у свою чергу, призведе до недоступності споживачам найбільш популярних напоїв, без яких не обходиться жодне свято – ігристих і газованих вин», — пояснюють у зверненні.

До того ж, в ряді країн-членів ЄС акцизний податок на вина (тихі, ігристі) завсім не стягуються (Німеччина, Греція, Італія, Іспанія, Португалія, Люксембург, Кіпр, Нідерланди, Румунія, Словаччина, Словенія, Швейцарія).

 

Укрвинпром вже звертався офіційним листом від імені всієї виноградно-винробної галузі звернулися до колишнього Голови Верховної Ради України Володимира Рибака та екс-президента України Віктора Януковича з аналогічним проханням, але питання так і не було вирішено для відновлення національного виробництва та на користь розвитку українського товаровиробника, повідомляє Укрвинпром.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2016-12-10
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Ну і ряха, з підручника .Ламбрози.! Не довіряє чиновникам,яких очолює?.Ну так поміняй! Лише не на "манів",досить вже,треба українців з титульної нації до влади ставити , а не своїх на грошо ......
Олег (2016-12-09 19:37:34)
Это тонкий намек на свою отставку по причине: не сработался с коллективом?...
Юрий (2016-12-09 17:53:23)
Саме тому прем"єр навіз в Україну своїх братів по крові з Ізраїлю, Польщі, Словенії... Бо не довіряє українцям розпродажу України - можуть здати народу......
Запорожець (2016-12-09 16:43:32)
Далекосяжна путінська провокація розрахована на дестабілізацію в Україні!"..диверсантка "Правого сектору" Лілія Коц заявила про причетність "Правого сектору" до розстрілів на ......
Володимир Марківський (2016-12-07 17:34:09)
Готові взяти відповідальність за організацію та підтримку процесу формування галузевої політики по децентралізації в одному з таких секторів, як ЦНАПи, соціальний захист, охорона здоров'я, навкол ......
RevaA (2016-12-07 17:01:47)