Що слухають закарпатські журналісти

Що слухають закарпатські журналісти

Весна – емоції – музика – пісня.  За таким асоціативним ланцюжком пішов «7 Днів» і розпитав закарпатських журналістів, що у них у плейлистах і чому. А також як, коли, на яких пристроях слухають.

«Опитування» ми провели через Фейсбук (за винятком одного – телефоном). Тому від кожного, буквально,  пряма мова, хіба трошки «причесана» (отак хитро написали матеріал чужими руками J).

Усі різні, слухають різну музику і по-різному про неї розповідають. Хтось дуже лаконічно, хтось – досить ґрунтовно. У багатьох при цьому вийшло сказати і про події, настрій, відчуття і сприйняття сьогодення. Підштовхнув до теми, своїм ще давнім постом у ФБ, Олександр Попович. Сашко також підказав кількох цікавих фанатів-меломанів.

Хоч прямого дозволу ми не питали, запрошуємо трошки призупинитися у вічній біганині, круговерті буднів і почерпнути, відкрити для себе щось нове. Або й, можливо, відкрити для себе когось із опитаних нами журналістів. Бо, перефразовуючи, ми є те, що нам подобається, зокрема й слухати. 

Крім того, долучили «аватарку», яка у кого зараз на ФБ. У більшості це малюнки, зроблені з допомогою популярного нині ресурсу, тобто, можна сказати, кожен створив свій образ сам. А це теж один із маленьких ключиків до особистості.  

 Галина Ярцева, журналіст ТРК «Тиса-1», закарпатський власкор «5 каналу»: 

— У машині нашій зараз записи гурту «Рокаш» і Віктора Цоя, вдома — «Океан Ельзи» і «Машина времени», на телефоні «Арія» та Діана Арбеніна, наш Гена Донецький і група, де він співає, «Числа» – у рінгтонах. Чому? Бо всі співають громадянську музику — про життя!

 Сашко Попович, регіональний кореспондент BBCWorldService, блогер:

— У мене у плейлисті постійно Bobby MacFerrin, бо він геніальний. Син оперного співака і співачки зрозумів, що найдосконалішим інструментом, створеним Господом є людський голос. І цей інструмент він розкрив максимально, як тільки це може зробити творіння з плоті і крові. Не знаю, може хіба янголи співають хвалу Творцю ще більш досконало. Це ми почуємо, якщо заслужимо, у свій час. Але наразі Боббі дає зрозуміти, що свої 10 Греммі він заслужив чесно.

Ще у мене у плейлисті Рішар Бона. Бо він — справжній. Бо якщо людина з Камеруну, яка починала з балафона, а стала мультиінструменталістом, у проміжному етапі сама собі робить гітару з тросиками від велосипеда замість струн… То це принаймні, варте уваги. Ну і зрештою — Рішара треба почути, щоб ніколи не забути. Хто почув — навіки він його.

Часом буває Nitin Sawhney. Бо він різноманітний, цікавий і часто не схожий сам на себе. Іноді ритмічний, іноді аритмічний. Іноді тихий, іноді вибуховий. Але то треба мати активний день — під нього не відпочинеш.

Іноді «Dire Straits». Бо це класика. Але оскільки це така класика, що знаєш її напам’ять, то найбільш радо я слухаю їхні живі концерти. Ось, наприклад концерт 1998 року у лондонському Роял Альберт Холі — неперевершений. Чути зал, взаємодію Нопфлера з залом. Мур-р-рашки — гарантовано.

Ну і ще у плейлисті багато частих гостей. І харківські «Pur:Pur» і вічний БГ зі своїм «Акваріумом» (концерти після 2005 року, бо вони зріліші і цікаві музично). Коли хочеться геть легкого — то у мене Густаво Сантаолайя, бо кращих саундтреків за нього так ніхто не писав і не пише. Ну, а як хочеться драйву — то у мене пізній «Ляпіс Трубецкой», наші «Гудаки» й іноді «Рокаш».

 Валерій Ковач, інженер телерадіоцентру кафедри журналістики УжНУ, 18 років працював діджеєм практично на всіх радіостанціях Закарпаття, кілька років на телебаченні та радіо у Києві; відомий ще як DJ Lelya:

— Десь із середини 80-х слухаю сінті-поп, я на такій музиці, можна сказати, виріс і люблю її досі. Гурти — «DepecheMode», «Camouflage», «DuranDuran», «Alphaville». З наших – «Друга ріка», ранній «Скрябін». Часто купую фірмові диски за кордоном, ось і зараз чекаю кілька, замовлених у США. Слухаю виключно на власній аудіо-системі, яку сам налаштував – звук має бути дуже якісний, інакше – ніякого кайфу.

Марина Коваль, власкор телеканалу «Інтер»:  

— Музику перекидаю з інтернета на флешку, слухаю в машині. Зараз  – «Океан Ельзи», «Hardkiss», Джамалу, Тіну Кароль, Алекс Клер, Шерил Кроу.

У Тіни Кароль дуже подобається «Ніжно», «Не сніг, не дощ», у «Океана Ельзи» і «Hardkiss» — легкий рок, у Джамали — пісня «Чому квіти мають очі». Словом, або  сльозлива лірика, або рок. І так завжди, не залежно — чи революція, чи мирний час J

 Лариса Романюк, бюро журналістських розслідувань «Варто знати»:

— Доволі «рівна», спокійна музичка. Налаштовує на хороший настрій, але без надлишкового драйву: «Blackmore's Night», David Garrett, Bregovic, «30 seconds to mars», Puccini, Verdi, «Radiohead», «Плач Єремії».

Тетяна Лешко, тележурналіст:

— Це може бути і класика, і попса, і рокові речі. Нема улюбленого, усе під настрій. Не маю  фанатизму до конкретних виконавців чи авторів. Буває, слухаю з компа, коли працюю чи просто дивлюся новини в інтернеті. Але останнім часом це значно рідше, ніж раніше. Хіба наштовхнуся на щось в інеті чи ФБ, тоді послухаю… Більше хочеться тиші і спокою...

 Ольга Павлова, фрілансер:

— Коли я вдома, то цілодобово щось «люлюкає»: чи то громадське ТБ, чи якесь інтернет-радіо. Якщо сама собі зараз щось вмикаю цілеспрямовано, то «Мандри», «Пікардійську терцію» або ще щось — патріотично-українське. На хвилі останніх подій воно якось само проситься. Або щось італійське: люблю цю мову, трохи її вчу.

Ще часто вмикаю собі різні програми, які стосуються тем особистісного зростання і тих, що цікавлять мене з професійної точки зору. Закачую і слухаю в навушниках, йдучи містом, — і час швидше біжить, і не втрачаю його.

 Лариса Липкань, журналіст телеканалу «Перший кабельний»:

— Дивний зараз час – музики майже не слухаю. Хоча ще минулої осені гучні мелодії з моєї машини долинали раніше, ніж з’являлася вона сама. Найчастіше під настрій слухаю популярну зарубіжну музику з танцювальними ритмами. Збірники формую самостійно, почувши щось цікаве на радіостанціях, завантажую вподобану річ з музичного сайту. Але оскільки настрій мінливий, то й збірники ці виходять доволі строкаті. Наприклад, у моєму плейлисті підряд можуть йти David Guetta, Avicii, George Michael, Vivaldi, Zaz, Bob Marley, Володимир Висоцький, Chris Rea, а потім саунд-трек до фільму Тіма Бартона “Аліса в країні чудес”.

Давно їздять у бардачку диски з концертами “Другої ріки”, Джо Коккера, львівського гурту “Коралі”. Люблю джаз, симфонічну музику, поп-оперу, Chillout, Lounge.

Оскільки слухаю музику здебільшого в машині, то певні пісні асоціюються з конкретним місцем, повз яке проїжджала. Скажімо, щойно починає звучати “Dirty Diana” Майкла Джексона,  я бачу, як у правому вікні пропливає лінія берега Адріатичного моря, як це було під час однієї з відпусток.

Емоційно важкою була минула зима. Та й нинішня гнітюча атмосфера, тривожні новини зі Сходу, нервова робота, роздратовані люди дуже впливають на внутрішній стан. Якщо відверто, то я вже кілька тижнів задумуюся над тим, щоб завантажити собі на флешку простого звичайного пташиного співу і при можливості робити собі релаксуючі п’ятихвилинки на самоті. Важко все. Але навколо он яка весна, тож, сподіваюся, все налагодиться і музика знову радуватиме.  

Наталка Зотова, власкор телеканалу «1+1»:

— Я нечасто слухаю музику. Але люблю українські народні пісні, особливо весільні. А ще — стрілецькі пісні. Подобається і дещо з сучасного. Хоча небагато. Також просто музика, наприклад, оркестр Поля Моріа.

Слухаю лише вдома і лише з ноутбука, іноді в дорозі. Але для машини підбірок не роблю — слухаю те, що мені пропонує радіо. Коли трапляються ненависні пісні, а вони є, просто перемикаю. Не люблю тупу попсу на зразок «хлопай рєсніцамі», «чумачедшая весна». Можу послухати романси. Люблю зі смислом пісні.

До речі, іноді, під настрій, можу слухати дворові пісні. Не плутати з блатними. Блатняк – то про зони, мєнтів і прокурорів злющих, а дворові – пісні шпани, так би мовити. Про «нєщастную любов», «драки», життя сироти. Висоцького іноді люблю послухати.

 Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу:

— Слухаю музику тільки коли їду в авто. Переважно радіо, бо воно вмикається автоматично, коли заводжу машину. JЩоправда доводиться покрутити станції. Вже років два слухаю тільки словацькі станції, бо там нормальна музика: чи то рок-класика чи нові британські, американські хіти людських виконавців. Українські станції слухати неможливо, переважно репертуар зводиться до „какой мужчина, я хочу от него сына“. В інших випадках слухати музику нема часу, плеєр не ношу, не бачу потреби, щоб постійно щось співало чи грало.

 Ярина Денисюк, журналіст mukachevo.net:

— Я меломан. Люблю класичну музику, джаз, блюз, але бажано десь 30-50 років, оперу… Але переважно слухаю різний рок та його похідні, як от маткор, хардкор, різні види металу, панк… Ех, багато всього. Слухаю на комп’ютері та на плеєрі, іноді на телефоні.

На плеєрі зараз «Memorials», «Tool», «A Perfect Circle», «Anamal Jazz», «Адаптация Пчел», «Психея». З класики люблю Бетховена, Вагнера, але моя найбільша любов це — Бела Барток. З опери — Magdalena Kožená. Люблю жіночі арії. Джаз — виключно старі записи, особливо пісня Skip James – Devil Got My Woman. Слухаю не окремі пісні — альбомами. У мене плейлисти — по 100-1000 творів… 

7dniv.info.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)