Закарпатським підприємцям розказали про безпеку на небезпечних об’єктах

Закарпатським підприємцям розказали про безпеку на небезпечних об’єктах

На базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області, що в Ужгороді, під головуванням заступника начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області Андрія Сікори пройшла семінар-нарада з керівництвом об’єктів підвищеної небезпеки краю. Рятувальники разом з підприємцями обговорили питання вимог щодо необхідності обладнання останніх системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення. Впровадження таких автоматизованих систем — один із ефективних шляхів зменшення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах підвищеної небезпеки та забезпечення безпеки життя і здоров’я наших громадян.

Варто пригадати події серпня 2013 року, коли через техногенну аварію на ПАТ «Концерн Стирол» загинуло шестеро людей та ще тридцять травмувалося. За наявності ж на об’єкті автоматизованої системи дану НС вдалося б попередити, а значить уникнути загибелі людей.

 

«Щодо нашої області, то на її території сьогодні нараховується 236 об’єктів підвищеної небезпеки, які підлягають оснащенню відповідними системами захисту. На жаль, на переважній більшості з цього переліку вони відсутні. Підприємці такий стан справ мотивують, передусім, нестачею коштів. Звісно, зараз коли держава переживає важкі не лише політичні, а й економічні проблеми, питання фінансування обладнання об’єктів автоматизованими системами набуває ще більшої гостроти. Але поступово їх потрібно вирішувати, адже законодавчі акти в державі діють і потребують виконання.

 

Так, стаття 3 Конституції України передбачає, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Розділом 1 статті 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод також передбачено, що право кожного на життя охороняється законом», — наголосив у своєму виступі заступник начальника управління ДСНС області з організації запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту Андрій Сікора.

 

Для зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, запобігання загибелі або нанесення шкоди життю та здоров’ю людей, статтею 53 Кодексу цивільного захисту України, який вступив у силу з липня 2013 року, встановлено вимогу щодо влаштування на всіх об’єктах підвищеної небезпеки автоматизованих систем.

 

Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 14 жовтня 3013 року № 3) було прийнято рішення щодо обов’язкового обладнання автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на всіх об’єктах підвищеної небезпеки у нашій державі до 1 січня 2015 року. Відповідно регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол від 3 квітня 2014 року № 1) було складено перелік об’єктів, що підлягають обладнанню автоматизованими системами, а також затверджено графіки впровадження цих систем.

 

Особливу увагу Андрій Сікора звернув на автозаправні станції, довкола яких точилося чимало суперечок щодо необов’язкової наявності на них таких систем захисту. Відповідно до Кодексу цивільного захисту (ст. 53) вони підлягають обладнанню автоматизованими системами, якщо  визначені об’єктами підвищеної небезпеки, відповідно до проведення суб’єктом господарювання ідентифікації.

 

Державними будівельними нормами В.2.5-76:2014 «Автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення», затвердженими наказом Мінрегіону України від 27 січня 2014 року №29, не забороняється використання, як джерел первинної інформації, існуючих на підприємстві технологічних датчиків і сигналізаторів промислової автоматики, що входять до складу протиаварійного захисту та автоматизованих систем керування технологічними процесами.

 

Зараз в державі працює понад 70 підприємств та 3 громадські організації, які займаються проектуванням, монтажем та експлуатацією автоматизованих систем. Тому керівники можуть обирати будь-кого з них.

 

Також рятувальники ознайомили присутніх підприємців з принципами роботи та порядком обладнання об’єктів системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій. Присутнім були доведені вимоги до локальних об’єктових систем оповіщення на особливо небезпечних об’єктах. Цікавилися підприємці й сучасними промисловими засобами індивідуального захисту органів дихання та порядком проведення навчання працюючого населення до дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації та іншими актуальними питаннями у сфері цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки.

 

Підсумовуючи результати семінар-наради, Андрій Сікора в черговий раз закликав присутніх до співпраці та наголосив на необхідності дотримання підприємцями правил безпеки на об’єктах господарювання, особливо, що стосуються безпосередньо їх працівників – наших громадян, адже запобігти лихові завжди легше, ніж ліквідовувати.

 

У ДСНС України у Закарпатській області.
Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-12-12
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Спокойно проживет Украина без Польши, без продажного ЕС, без "братской" России и без Израиля нужно избрать украинскую власть и перестать пресмыкаться....
Веркблей (2017-12-11 08:47:39)
Україну дискредитують виродки, які завезли до України таких шахраїв іпройдисвітів, як втікач Ссакі, або музика-бовтун, щоб розкрадати і розпродавати державу....
Запорожець (2017-12-10 10:01:55)
Агенты сионистов зомбируют население Украины страшилками об эпидемиях и сказками типа "само пройдет", "скорую не вызывайте" и т.д. Врачи-отравители снова поднимают головы......
Веркблей (2017-12-10 09:55:34)
1 час назад стало известно что в грузии могут начаться акции гражданского протеста в масштабах всей страны и сбор подписей за освобождение лидера оппозиционной грузинской партии, а также партии " ......
Cris (2017-12-09 22:50:00)
Главное чтобы на Геращенко, Авакова и Луценко-которые делают все правильно для захиты своей страны не давиливсякиек уроды. на которыхъ тооже давят только лругие уроды высвободившиеся из ирака и сирии ......
Кристина (2017-12-09 22:32:38)