
«Всі шукачі притулу — це люди, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. А серед них найбільш уразливі групи — це жінки, діти, особи із серйозними вадами здоров’я, люди похилого віку, неповнолітні без супроводу дорослих, розповів начальник відділу по роботі з біженцями міграційної служби Закарпаття Микола ТОВТ. — Зрозуміло, якщо держава визнає біженців, то необхідні програми для їхньої інтеграції, щоб ці люди не виявилися тягарем для суспільства, поступово влилися в нього й могли згодом стати самодостатніми громадянами держави.
Саме тому на виконання урядового плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року в березні 2013 року був прийнятий відповідний регіональний план. Спільну роботу в цьому напрямку координує створена робоча група під головуванням заступника голови облдержадміністрації. Пріоритетними завданнями плану є забезпечення належних умов для самореалізації, працевлаштування, освіти, оздоровлення різних категорії шукачів притулку як потенційно майбутніх громадян України.
Хоча мусимо визнати, що в інтеграційному сенсі наш край не є надто привабливим для шукачів притулку. Багато з них, отримавши документ, прагнуть переселитися до Києва, Одеси, Харкова, де існують сталі діаспори та більші можливості працевлаштування».