В УжНУ з'являться магістри з міжнародного права

В УжНУ з'являться магістри з міжнародного права

Факультет європейського права і правознавства цього року випустить перших бакалаврів напряму підготовки «Міжнародне право». Ще приємнішою новиною, яка підтверджує визнання роботи факультету і кафедри міжнародного права, є рішення державної акредитаційної комісії ліцензувати магістратуру за напрямом «Міжнародне право». Потреба в таких фахівцях уже давно назріла в Україні, а євроінтеграційний курс у сучасних умовах лише підтверджує сказане.

«Я думаю, що випуск бакалаврів міжнародного права буде доленосним, оскільки для нашого регіону підготовка юристів-міжнародників є стратегічним завданням, попит на них величезний. Юристи зі знаннями міжнародного права однозначно будуть потрібні на ринку праці. Досвід показує, що випускниками нашого факультету цікавляться не тільки фахівці юридичного напряму, судові органи, а й бізнес-структури, правоохоронні органи», – вважає декан факультету європейського права і правознавства УжНУ Ярослав Лазур.

Георгій Динис, кандидат юридичних наук, доцент, професор, завідувач кафедри міжнародного права, родоначальник школи міжнародного права на Закарпатті, який свого часу працював у Раді Європи, наводить такі аргументи на користь напряму підготовки «Міжнародне право»:

«Коли виникають питання про здобуття диплома юриста-міжнародника, то вони завжди прагматичні: хто такий юрист-міжнародник, що таке міжнародне право, як воно використовується, де з таким документом про освіту можна працювати й відповідно – отримувати зарплату?

Юрист-міжнародник займається юридичним забезпеченням міжнародних відносин, зовнішньої політики і зовнішньої економічної діяльності. Від звичайного юриста відрізняється поглибленим знанням міжнародного публічного, міжнародного приватного і європейського права. Також він спроможний на юридичний аналіз міжнародних відносин і здатен працювати в міжнародному оточенні, постійно спілкується з іноземцями, часто перебуває за кордоном. Юрист-міжнародник опановує всі галузі українського права і водночас набуває набагато більше знань з міжнародного публічного права.

Я здобував освіту в Київському університеті на факультеті міжнародного права, і моїми однокурсниками були представники 40 держав. Ми вчилися відрізняти людей різних країн навіть за психологічними ознаками. Мені здається, що випускникам УжНУ в цьому розумінні дещо легше, ніж, скажімо, київським студентам, оскільки вони переважно білінгви, і робота у європейських країнах для них не буде складною.

Ключова позиція кафедри міжнародного права полягає в тому, що, коли відбуваються серйозні події в міжнародному оточенні, ми наголошуємо на тому, що юрист-міжнародник повинен давати оцінку цим подіям засобами міжнародного права.

Юрист-міжнародник – то інші способи мислення. Це підтверджує відома теза Альберта Ейнштейна: для того, щоб вирішити створену проблему, треба змінити спосіб мислення. Тут навчають саме цього».

Кафедрі міжнародного права – понад 15 років. Незважаючи на відносно юний вік, її вчені читають лекції за кордоном, беруть участь у міжнародних програмах, конференціях, форумах тощо. Сьогодні на кафедрі працює 5 кандидатів наук у галузі міжнародного права.

Цього року для обох юрфаків УжНУ передбачили 100 місць держзамовлення для випускників-бакалаврів. Половина буде використана факультетом європейського права і правознавства. Оскільки можливий перехресний вступ, на факультеті очікують бакалаврів інших спеціальностей, хоча сподіваються передусім на своїх вихованців.

Нещодавно кафедра правосуддя й адвокатури на базі факультету, який очолює проректор Олександр Рогач, підписала договір про започаткування на базі УжНУ підвищення кваліфікації працівників суду. Сьогодні триває робота з підвищення кваліфікації адвокатів.

«Факультет активно розвивається, працює над удосконаленням навчального процесу, застосовує сучасні технології. Зокрема, завдяки телекомунікаційному центру вдалося провестионлайн-лекцію завідувача кафедри кримінального права Карлового університету. Будемо й надалі проводити такі заходи, студенти зацікавлені в цих заняттях, до того ж це сприяє інтеграції у європейську освітню систему», – розповідає декан факультету Ярослав Лазур.

Цього року вперше в історії кафедри міжнародного права студенти 4-го курсу спеціальності «Міжнародне право» дістали змогу пройти практику в Міністерстві закордонних справ. Це серйозний аргумент на користь роботи всього факультету й кафедри зокрема.

За два десятиліття незалежності в Україні сформована міжнародна дипломатична школа, новообраний Президент країни теж має фах економіста-міжнародника. Тому шанси юриста-міжнародника сьогодні дуже хороші, а на Закарпатті й поготів, – вважають на факультеті європейського права і правознавства та запрошують вступати саме до них.

Наталія Каралкіна, Медіацентр УжНУ

УжНУ

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже навіть дурістю не слід називати - явні ознаки розумового розладу......
Зоотехнік (2018-04-17 20:06:47)
Звичайно ж у влади гешефтників грошей немає, бо всі гроші розкрадені і виведені за межі України......
Запорожець (2018-04-16 20:31:24)
Світовій спільноті треба відкрито говорити про економічну агресію сіоністів проти України - саме агенти сіонізму, які прийшли до влади розграбували Україну....
Гардистон (2018-04-14 18:19:00)
Ото такі "європейські цінності" - обстрілювати та руйнувати міста інших держав... Та й "русскіє братья" такі ж самі гади - лізуть усюди як свині......
Запорожець (2018-04-14 13:36:45)
За декілька століть нічого не змінилося у ставленні ляхів до українців. Досить вже базікати про "польських друзів" - і вивчали історію, і класиків читали, і бували і клятій Польщі....
Веркблей (2018-04-14 06:56:22)