На Закарпатті понад 2 100 офіційно зареєстрованих сімейних насильників

На Закарпатті понад 2 100 офіційно зареєстрованих сімейних насильників

У четвер, 26 червня, у Закарпатській ОДА під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Сербайла відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Про проведені заходи органами внутрішніх справ з питань попередження насильства в сім’ї в розрізі адміністративно-територіальних одиниць області присутніх поінформував старший інспектор відділу дільничних інспекторів управління громадської безпеки УМВС України в Закарпатській області Іштван Філіп. Він зазначив, що за участю представників структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім’ї, служб у справах дітей місцевих державних адміністрацій, наркологічних служб, закладів системи охорони здоров’я проводяться спільні заходи з виявлення та взяття на облік дорослих осіб та неповнолітніх, які вчиняють насильство в сім’ях, зловживають спиртними напоями, уживають наркотичні засоби. Нині на профілактичному обліку підрозділів ДІМ ОВС області знаходиться 2173 осіб, що вчинили насильство в сім’ї. В цьому році додатково поставлено на облік 636 такі особи. Дільничними інспекторами міліції винесено 776 офіційних попереджень про недопустимість вчинення насильства в сім’ї.

Про цьогорічну роботу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань попередження насильства в сім’ї розповіла директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк. За її словами, на обліку таких центрів краю перебуває 297 сімей даної категорії, в яких виховуються 509 дітей, з них — 142 сім’ї, в яких виховуються 197 дітей, поставлено на обліку вперше. 151 сім’я, що перебуває на обліку центрів з питань насильства, охоплено соціальними послугами та 13 сімей, в яких 29 дітей, перебували під соціальним супроводом.

Як зауважила Наталія Романюк, на сьогодні особливо гострою проблемою залишається насильство над дітьми. Так, за звітний період на обліку центрів з питань жорстокого поводження з дітьми перебували 89 сімей, в яких 136 дітей зазнали жорстоке поводження, в тому числі 30 сімей, з яких 46 дітей постраждали від жорстокості — інформація надійшла вперше.

Начальник служби у справах дітей ОДА Світлана Якімеліна повідомила про роботу Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та здійснені службами у справах дітей та вжитті заходи з дітьми, які потерпіли від домашнього насильства. Так, з часу існування цього закладу (2005 р.) пройшло курс реабілітації понад 300 дітей. З початку року тут перебувало 37 дітей, 17 поступили впродовж кварталу. З числа утриманців центру 4 влаштовані до ЗОШ-інтернатів, 2 – під опіку, 3 — до прийомної сім’ї та ДБСТ, 11 – повернуто в сім’ю.

На початку 2014 року на обліку в службах перебуває 87 дітей, що зазнали насильства в сім’ї. Зареєстровано 13 повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми. Взято на облік 31 дитину цієї категорії із 20 сімей, з яких: 26 зазнали психологічного насильства, 4 – фізичного, 1 — сексуального. За вчинення насильства в сім’ї 16 дорослих притягнуто до адміністративної відповідальності, проти 2 порушено кримінальні справи.

Про можливість надання послуг членам сім’ї, в якій було вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення, в т.ч. і дітей, на базі існуючих в області закладів соціального обслуговування та соціального захисту доповіла начальник відділу сім’ї та дітей департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Пагулич.

Вона зазначила, що у зв’язку з відсутністю належного фінансування, в області поки що відсутні спеціалізовані заклади для жертв насильства в сім’ї та осіб, які вчинили насильство.

Разом з тим, в області є заклади, що у разі необхідності, мають можливість надавати послуги членам сім’ї, в якій було вчинено насильство або існує реальна загроза його вчинення. Зокрема, в Ужгородському районі функціонує заклад стаціонарного відділення для постійного та тимчасового проживання осіб, що опинилися в скрутному становищі – Ужгородського районного територіального центру  соціального обслуговування та надання  соціальних послуг. На терититорії Перечинського району — територіальний центр соціального обслуговування та обласний соціальний гуртожиток. У Воловецькому районі — Нижньоворітський територіальний центр соціального обслуговування. У Берегівському районі після завершення будівництва корпусу центральної районної лікарні очікується вивільнення додаткових приміщень, на базі яких планується розміщення спеціалізованого закладу для жертв насильства в сім’ї.

Питання створення в області спеціалізованих установ для жертв насильства в сім’ї – під постійним контролем департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, — підкреслила Оксана Пагулич.

У ході засідання учасники внесли конкретні пропозиції стосовно діяльності відповідних структурних підрозділів, організацій та установ у сфері попередження насильства в сім'ї. Зокрема, з метою профілактики та раннього виявлення фактів насильства в сім’ї — залучати освітні навчальні заклади до інформаційно-просвітницьких кампаній.

Як наголосив Андрій Сербайло, для попередження насильства в сім'ї необхідно активізувати заходи,  пов’язані  з ранньою профілактикою.  Відтак, начальники структурних підрозділів  у справах сім'ї  та  молоді виконавчих органів міських рад та райдержадміністрацій спільно з працівниками внутрішніх справ,  фахівцями служби  у справах дітей і центрів соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді мали б організовувати відвідання сімей, в яких  встановлений факт насильства в сім'ї, або реальна його загроза,  та за результатами складати  акти житлово-побутових умов.

За підсумками розгляду зазначених питань прийняті відповідні рішення, які будуть рекомендовані для виконання.

Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2017-01-21
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

Це вже надто! Чого так боятись Корольвої українській владі? Може вона скаже те, чого не робить наша влада та провладні ЗМІ?...
Андрій (2017-01-21 10:35:15)
ТРУТЕННО-ПАРОДИЙНАЯ ЗАМОРОЧКА(От Марніч Сатэр-Мінскага)Через какую тему и по каким каналам скорее и чище дойдёт до адресата, чтобы не пришлось конопатить щель (между 44-ой и 45-ой позициями) задним чи ......
Михаил Михайлович Соболь (2017-01-19 17:46:36)
Заказная ватная статья размещенная на ватном сайте...
ник (2017-01-19 17:25:41)
А почему повышают зарплату нашим -вашим депутатам и министрам вы знаете? А нам нет. Да потому что? Скоро нам пи з дец....
КПУ (2017-01-19 14:23:10)
..Вот тут -то и Янукович и докажет какие мирные зибрання булы на Киевском майдане, Газ, дубинки, Цепи, Бурковка, шины которые закаптили всю нашу столицу , пикарды и т. и т. п. И сами остались на х ......
сёмама (2017-01-19 14:13:57)