У "Синевирі" відбулася міжнародна ювілейна конференція про біологічне різноманіття Карпат

У "Синевирі" відбулася міжнародна ювілейна конференція про біологічне різноманіття Карпат

Минуло 25 років з того часу, як у верхів’ї Тереблянської долини Закарпаття був створений один з перших на теренах України національний природний парк «Синевир». З цієї нагоди 25-27 червня 2014 року природно-заповідна установа провела Міжнародну наукову конференцію «Біологічне різноманіття природно-заповідних об’єктів Карпат», у якій взяло участь понад 100 учасників з України, а також Чехії і Франції.

Відкриваючи конференцію, директор НПП «Синевир» Микола Дербак привітав наукову спільноту, що зібралося на форум, і, зокрема, зазначив:

«Охорона навколишнього середовища – одне з ключових питань, що турбує світову спільноту. Дедалі частіше природа зазнає антропогенного впливу, навіть попри значні зусилля, які вживаються екологами задля збереження довкілля.

Серед унікальних природних ділянок, національний природний парк «Синевир» досі залишається осередком живої природи, де збереглися чисельні види флори і фауни, які на всеукраїнському рівні є рідкісними чи зникаючими. Це біологічне різноманіття, як і ландшафтне, разом становлять національний скарб, багатство, що подароване Богом для нас і наступних поколінь».

З  ювілеєм НПП «Синевир» привітав заступник директора  Департаменту заповідної справи Руслан Андрійко. Він побажав установі подальших успіхів на ниві охорони природи, а учасникам конференції плідної і цікавої праці. Гість з Києва також зачитав вітання міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника, у якому йдеться:

«Природно-заповідний фонд є не тільки національним надбанням України, сучасного покоління, а й це базовий елемент екологічно збалансованого соціально-економічного розвитку як окремих регіонів, так і всієї країни у майбутньому, гарантія збереження її біорізноманіття, унікальних і типових природних ландшафтів, генофонду тваринного та рослинного світу, зберігається та розвивається він завдяки вашій копіткій праці та ентузіазму.

Уряд України високо цінує ваш вагомий внесок у розвиток природно-заповідної справи. Без вашої підтримки і розуміння, без вашого доброго серця, ініціативності і творчої думки неможливі позитивні зміни довкілля та розвитку нашої держави.

Бажаю вам міцного здоров’я, життєвих радощів, завжди чудового настрою, сімейного щастя та благополуччя. Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Зичу вам невпинного руху вперед, здійснення усіх планів та задумів».

«Наявність та території Міжгірщини такого об’єкта, як національний парк, вносить свої корективи в роботі району. Сьогодні ми можемо констатувати, що ця установа розвивається і міцніє», — сказав голова Міжгірської РДА Андрій Шекета. Він відзначив грамотами працівників парку, які зробили особливий внесок для його становлення як природно-заповідного об’єкта, а саме: першого заступника директора Івана Марковича, заступника директора Василя Росоху, начальника Синевирсько-Полянського ПОНДВ Михайла Сятиню, головного бухгалтера Лідію Суботу.

Останніми роками НПП «Синевир» тісно співпрацює з Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова, тож свої вітання з нагоди проведення конференції надіслав ректор столичного вузу Віктор Андрущенко, його зачитала представниця вузу Наталія Чепурна.

Успіхів, миру, процвітання і невичерпної енергії побажав учасникам форуму директор Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак, який запропонував вшанувати хвилиною мовчання героїв, котрі загинули в боротьбі за Україну в цей буремний час. Учасники конференції підтримали пропозицію, адже усі пам’ятають і цінують подвиг та мужність патріотів.

Свої вітання працівникам парку і учасникам конференції висловили директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін, заступник директора Карпатського НПП Олександр Киселюк, колишній начальник управління екології у Закарпатській області Іван Негря, голови сільських рад Тереблянської долини Юрій Горват, Василь Худинець, Микола Куруц.

На пленарному засіданні конференції особливий інтерес науковців викликали доповіді Богдана Проця про охорону біорізноманіття Українських Карпат і інноваційні підходи, Світлани Зиман – про поширення, структуру і значущість букових пралісів НПП «Синевир», Томаша Ірса – про природоохоронний досвід чеського національного парку «Шумава», Юрія Тюха – про наукові здобутки нацпарку «Синевир». Про природоохоронний досвід Франції розповіли Себаст'єн Дюгло і П'єр Балер.

Робота конференції «Біологічне різноманіття природно-заповідних об’єктів Карпат» проходила у трьох тематичних секціях. Тож наукова спільнота обговорила актуальні питання охорони і збереження рослинного та тваринного світу, ведення еколого-освітньої і рекреаційної діяльності тощо.

У результаті роботи наукового форуму прийнято резолюцію, у якій, зокрема, учасники конференції відзначили значну роль НПП «Синевир» у справі охорони, збереження довкілля та біологічного різноманіття, організації рекреації; високо оцінили співпрацю з органами місцевого самоврядування в справі сталого розвитку та благоустрою гірських населених пунктів, розташованих на території парку. Науковці також визнали суттєве значення встановлення наявності двох кластерів букових пралісів на території НПП «Синевир» і підтримали прагнення установи отримати статус кандидата на включення до списку світового надбання ЮНЕСКО.

Знайшли помилку в тексті? Повідомте нам про неї: виділіть текст та нажміть Ctrl+Enter. Дякуємо!
Loading...

Новини за темою

Останні новини

Вчора, 2018-03-24
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на нашому сайті дозволено лише на протязі 30 днів з моменту публікації.

Новини партнерів

Останні коментарі

ХОТЕЛОСЬ БЫ ВЕРИТЬ В ПОТЕПЛЕНИЕ./ крушении малайзийского Boeing на Донбассе КАК ТЗВЕСТНО ПРОИЗОШЛО 17 ИЮЛЯ 2014Г СУММА ЦИФР 31 ИЛИ 13 (САТАНИНСКОЕ ЧИСЛО) эТО РАЗ ВО ВТОРЫХ 17 ИЮЛЯ 1917 ГОДА РОВНО 100 ......
иННА (2018-03-24 20:55:09)
Скоро рабів на органи будуть продавати, щоб потенціал експортний збільшити! Де ті скакуни, чого мовчать!P.S. час від часу трапляються оголошення-прохання по допомогу, люди хворіють потребують перелива ......
хххх (2018-03-24 15:45:58)
Сіоністи заробляють на продажу підприємств України, української землі, українців, а тепер ще й кров будуть цідить з зубожілого населення. Руки тягнуться до сокири....
Гардистон (2018-03-24 14:49:29)
Это гнеправда Янукович был агент пришельцев проксима центавры прживающих в иНдии турции и исламских чранах. его хозяйка это красная королева звезда прокима центавара, сАМАНТА , СТАВШАЯ САМОЙ ВЛИЯТЕЛЬН ......
URANA (2018-03-24 12:09:28)
ну правильно все дипломаты во всех странах это шпионы кАрмен индусской красной королевы и самой влиятельно женщины с 2010 г по 2016гг. История с госпереворотом была сппланирована ВАсе Грицаком-бывшим ......
kovcheg (2018-03-24 11:51:09)